Otvorený list generálnemu riaditeľovi RTVS: Ako občania SR financujúci verejnoprávne médiá Vás žiadame, aby ste zabezpečili vyvážené a nestranné spravodajstvo a publicistiku RTVS

———- Správa poslaná ďalej ———-
Od: Anton Culen
Dátum: 3. februára 2016, 22:51
Predmet: Otvorený list generálnemu riaditeľovi RTVS
Komu: daniela.migrova@rtvs.sk, pavol.cverha@rtvs.sk, viera.muckova@rtvs.sk, rada@rtvs.sk
Kópia: tasr@tasr.sk, SITA , Anton Selecký , kultura , „Ing. Mgr. Marián Kotleba“ , „propagacia naseslovensko.net“ , ta3@ta3.com, Tv Markíza , Správy JOJ , informacie@prezident.sk, info@vlada.gov.sk, „Jurinová, Erika“ , podnet@vop.gov.sk, TKKBS , monika.hucakova@nrsr.sk, barbora.zajackova@nrsr.sk, jan_figel@nrsr.sk, „Jurinová, Erika (asistent)“ , miroslav_ciz@nrsr.sk, jana_lassakova@nrsr.sk, vkm@nrsr.sk, dusan_jarjabek@nrsr.sk, vlpnm@nrsr.sk, rudolf_chmel@nrsr.sk, hradek

Vážený pán generálny riaditeľ RTVS, Václav Mika,

ako občania SR financujúci verejnoprávne médiá Vás týmto žiadame, aby ste zabezpečili vyvážené a hlavne nestranné spravodajstvo a publicistiku RTVS. S vážnymi obavami sledujeme dlhodobé neobjektívne a jednostranné informovanie verejnosti inštitúciou, najmä v politicko-spoločenských otázkach.
Vycisteny letak

V RTVS dlhodobo absentuje vyvážená miera politického pluralitného spravodajstva, diskusií a rôznorodosti názorov. V dnešnej demokratickej dobe je nemysliteľné, aby priestor na verejné prezentovanie svojich názorov dostávala iba istá skupina politikov. Chápeme, že hlavný vysielací priestor dostávajú parlamentné strany. Ale protestujeme proti nevyváženosti výberu kandidujúcich politických subjektov v parlamentných voľbách. Napríklad SKOK v prieskumoch verejnej mienky nedosahuje ani dve percentá, no jeho kandidáti sú ustavične v rozhlase alebo v televízii a majú možnosť oslovovať voličov. Na druhej strane ste neumožnili predsedovi ĽS Naše Slovensko Marianovi Kotlebovi vyjadriť sa k tvrdým útokom predstaviteľov vlády nielen na jeho osobu, ale aj na jeho voličov.

Vážený pán generálny riaditeľ RTVS,

žiadame Vás o zabezpečenie objektívneho spravodajstva a publicistiky v RTVS v zmysle Ústavy SR a zákona o RTVS. A očakávame, že poskytnete priestor v televíznom vysielaní Marianovi Kotlebovi v takom rozsahu, aký dostali predstavitelia vládnej strany na jeho diskreditáciu. Úlohou verejnoprávnych médií nie je občanov manipulovať, ale informovať na profesionálnej úrovni. Je nám ľúto, že Vám to musíme pripomínať a domáhať sa svojich práv.

Iniciatíva 2016

v.z. Miroslav Šuňal

Minister Jahnátek svojím konaním spochybnil volebné právo občanov Slovenska, a používa proti županovi Banskej Bystrice výpalnícke maniere

„Toto si ľudia v Banskobystrickom kraji musia uvedomiť, keď si zvolili na čelo takého ako majú. Toto je výsledok. Banskobystrickému vyššiemu územnému celku prajem veľa šťastia, ale bez peňazí“, odkázal obyvateľom Banskobystrického kraja minister pôdohospodárstva Jahnátek
Binder Kotleba v kostole
Použiť eurofondy sa dá aj zmysluplne. Ukázalo sa to napríklad pri budovaní cyklociest, kde súčasný župan postavil 1 kilometer za 42 515 eur, kým jeho predchodca zo Smeru Maňka platil za 1 kilometer 121 311eur,čo je takmer 3x viac.

Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja v rozhovore pre RTVS na adresu ministra pôdohospodárstva Jahnátka povedal, že už v minulosti účelovo a neodôvodnene zastavil čerpanie eurofondov na opravy ciest II. a III. triedy v Banskobystrickom kraji len preto, že to vyhrala firma, ktorá nebola spriaznená s vládnou stranou a kde vysúťažená cena klesla o milión a pol. Viac k téme povedal po skončení mimoriadneho zasadnutia zastupiteľstva predseda BBSK v rozhovore pre RTVS.

http://www.magnificat.sk/monitoring-spravy-cn-tv-gloria-tv-churchmilitant-tv/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.