PÁPEŽ FRANTIŠEK PREHLASUJE: „KONIEC JE BLÍZKO“. + J. Vitek vKontexte: D. Pastirčák nemal zlú vôľu, len mu v danej situácii chýbali informácie, aby správne zareagoval

Ministerstvo vnútra (MVD) dnes oznámilo, že bolo ruským odborom pravoslávnej cirkvi pre vonkajšie vzťahy (DER) kontaktované prvý krát za takmer 1000 rokov Svätou solicou (Vatikánom), ktorí požiadali o naliehavé stretnutie pápeža Františka a patriarcha Kirilla z Moskvy cez Rímsko-katolícku cirkev, ktorá sa obáva, že „koniec je blízko“. DER súhlasilo a stretnutie sa uskutoční 12. februára na karibskom ostrove Kuba.
papez-frantisek-672x372
Podľa tejto správy, je toto bezprecedentné stretnutie medzi dvomi najvyššími predstaviteľmi kresťanstva prvým zblížením týchto frakcii od veľkej schizmy v roku 1054, ktorá urýchlila konečný odstup východných kresťanských cirkví (na čele s patriarchom Konštantínopolu, Michael.I) a západnej cirkvy (ktorú viedol pápež Leo IX).

Na zvyšovanie obáv pápeža Františka v jeho naliehaní na toto stretnutie s patriarchom Kirillom MVD hovorí, že boli informovaní od DER o jeho obavách a že náš svet je nad priepasťou vojny. Ministerstvo obrany (MO) včera varovalo Turecko v záverečných prípravách na inváziu do Sýrie, ktorá by mala vyžadovať vyhlásenie vojny proti Tureckej federácii, ku ktorej by sa malo neskôr pripojiť NATO na čele s Obamom.

Správa pápeža Františka ďalej pokračuje. Súčasná „klíma pre vojnu“ je urýchlená „desivou krízou“. V súčasnej dobe veľkým bankám Európskej únie hrozí zrútenie. Vážna situácia sa udiala včera, keď Baltic Dry Index (BDI) znížilo na najnižšiu úroveň v zaznamenanej histórii.
*BDI je hlavným svetovým „teplomerom“, ktorí meria globálne obchody

Hoci táto správa neposkytuje žiaden oficiálny postoj Kremľa k tomuto historickému srtetnutiu, je dôležité si uvedomiť, že ovplyvňovanie patriarcha Kirilla pápežom Františkom bude bezpochyby o nájdení cesty k prezidentovi Putinovi, ako o tom svedčia tajne správy pripravené Stratforskou (tieň CIA) analytičkou Lauren Goodrich pre americkú vládu. [UPOZORNENIE:je nezákonné americkým právom pre akéhokoľvek vládneho vyslanca americkej vlády alebo servisného člena vidieť nasledujúci odkaz] V časti tejto správy sa píše:

Ruská pravoslávna cirkev zaznamenala obrovské oživenie od pádu Sovietskeho zväzu, pod Vladimirom Putinom. Putin je hlboko veriaci, napriek tomu, že bol celý život lojálnym agentom KGB. Kým sa Rusko začalo zotavovať z chaotického roku 1990 rozhodlo sa, že chce oživiť svoju silu nie len v tuzemsku, ale aj na medzinárodnej úrovni. Putin vedel, že cirkev bude kľúčová. Putin zložil veľa úsilia a peňazí na obnovu cirkvi fyzicky i psychicky. Navrátenie ľudí naspäť do cirkvi, bolo hlavným úsilím Kremľa. Tak isto ako navrátenie rôznych pravoslávnych chrámov späť do Sovietskeho zväzu a späť do ruskej pravoslávnej cirkvi.

Pod Putinom, ruská pravoslávna cirkev splnila všetky účely ku tomu, aby sa stala právnou agentúrou. V roku 2007 Putin zjednotil ruskú pravoslávnu cirkev a ruskú pravoslávnu cirkev mimo Ruska.

Patriarcha Kirill už skôr uviedol, že konflikt v Sýrii je svätá vojna, chrániaca kresťanské národy v tomto regióne pred vyhubením

Dá sa však dúfať, že čokoľvek bude na tomto historickom stretnutí medzi týmito dvoma kresťanskými lídrami východných a západných svetom (Na rozdiel od vatikánskej spoluúčasti pred a počas druhej svetovej vojny, kedy mlčky prijal holokaust), môže v skutočnosti zastaviť šialenstvo, ktoré nás v súčasnej dobe obklopuje, a ktoré ak sa nezastaví, čoskoro spôsobí smrť stoviek miliónov ľudí.

http://www.prvopodstata.com/2016/02/07/papez-frantisek-prehlasuje-koniec-je-blizko/

 

Pozrite si záznam z relácie Tv Lux vKontexte Ekumenizmus a Eucharistia, kde Vdp. Juraj Vitek vysvetľuje stanovisko Cirkvi ohľadom prípadu Daniela Pastirčáka

Milí priatelia, nedávno sme prežili Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov, ktorý je zároveň týždňom intenzívneho zbližovania medzi kresťanmi rozličných denominácií. Tento týždeň bol však tento rok poznačený aj mediálnou diskusiou, nie málo emotívnou, ohľadom prípadu Daniela Pastirčáka, kazateľa Cirkvi bratskej, ktorý pristúpil k svätému prijímaniu počas pohrebnej omše otca Antona Srholca. Je to pre nás príležitosť k teologickému dialógu a k vyjasneniu si katolíckych postojov.


Sväté prijímanie nekatolíkovi je možné podať za celkom jasne stanovených podmienok:

-ak hrozí nebezpečenstvo smrti, alebo iná vážna potreba, ktorú posudzuje diecézny biskup, alebo konferencia biskupov

-treba, aby prijímateľ prejavoval katolícku vieru a bol riadne disponovaný

-nemôže sa dostať k vysluhovateľom vlastnej spoločnosti a žiada to z vlastnej vôle

Daniel Pastirčák nemal zlú vôľu, ani nechcel vyvolať provokáciu a zlú vôľu nemal ani kňaz, ktorý mu to sväté prijímanie podal. V danej situácii im jednoducho asi chýbali informácie aby správne zareagovali.

http://www.vkontexte.sk/2016/02/ekumenizmus-eucharistia.html

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.