Šok na košickom letisku: Tajný nočný prílet utečencov! + Podívejte se na VIDEO o Sýrii, než bude smazáno

Šok na košickom letisku: Tajný nočný prílet utečencov!
V decembri pristálo v Košiciach 149 utečencov z Iraku. Vo štvrtok pred polnocou tam priletelo 58 migrantov z
Nočný príchod utečencov na Slovensko! Po hojne medializovanom decembrovom prílete 149 asýrskych kresťanov do Košíc nikto neavizoval, že by k nám v najbližších mesiacoch mala priletieť ďalšia početná skupina migrantov.
Imigranti do Kosic
Stalo sa! Novému Času sa podarilo zistiť, že vo štvrtok v noci o 23.10 priletelo pravidelnou linkou z Viedne do Košíc 58 migrantov, ktorých previezli do Humenného. „Môžeme potvrdiť, že v Košiciach pristálo lietadlo s 58 občanmi Eritrey,“ uviedol Ivan Netík, riaditeľ tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra SR. „Ide o utečencov, ktorí k nám prišli v rámci tzv. humanitárneho transferu. Ten Slovenská republika robí od roku 2009, pričom ide o projekt vysoko hodnotený organizáciami ako Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov a Medzinárodnou organizáciou pre migráciu.“ Podľa Ivana Netíka týchto utečencov vybrali v spolupráci s cieľovou krajinou priamo z táborov a z košického letiska ich pristavené autobusy previezli do humanitárneho centra v Humennom.

[edsanimate animation=“pulse“ delay=“4″ infinite_animation=“yes“ animate_on=““ ]

Vycisteny letak

[/edsanimate]

Tam sa o nich bude Slovensko šesť mesiacov starať, platiť im stravu, ubytovanie, sociálnu a zdravotnú asistenciu. „Následne po šiestich mesiacoch putujú do finálnej, teda cieľovej krajiny, v drvivej väčšine prípadov sú to USA. Spojené štáty na výbere týchto ľudí od začiatku participujú,“ doplnil I. Netík. Skupina 58 občanov Eritrey sa pridala k 85 utečencom zo Somálska a z Libanonu, ktorí sú v Humennom už od septembra minulého roka a v týchto dňoch budú tábor opúšťať a smerovať do USA. „Ani jeden z týchto utečencov nie je žiadateľom o azyl na Slovensku ani v azylovom procese na Slovensku,“ zdôraznil Ivan Netík.

http://www.cas.sk/clanok/343992/sok-na-kosickom-letisku-tajny-nocny-prilet-utecencov.html

 

Podívejte se na VIDEO o Sýrii, než bude smazáno. To by už dneska neprošlo, volá exministr vnitra

Praha – Exministr vnitra Fischerovy i Rusnokovy vlády Martin Pecina na svém facebookovém profilu připomněl, jak se ještě před několika lety v České televizi mluvilo o Sýrii. Domnívá se, že takový rozhovor, který byl natočen v roce 2012, by české velvyslankyni Evě Filipi už teď neprošel.


Zdroj: YouTube

„Toto je velká síla. Paní velvyslankyně hovoří před několika lety o situaci v Sýrii. Sdílejte prosím, než to bude smazáno z FCB. Zejména bych doporučoval si všimnout věty: Syrští křesťané nechápou, proč Evropa podporuje teroristy bojující proti Asadovi, který je ochráncem křesťanů,“ uvedl k rozhovoru na sociálních sítích Pecina.

Poukazuje, že rozhovor byl odvysílán v době, kdy lidé ještě neměli tušení, že vznikne něco takového, jako je Islámský stát, a kdy Západ podporoval a vyzbrojoval všechny, kteří bojovali proti regulérnímu prezidentu Bašáru Asadovi.

„Jak je dnes z tohoto záznamu vidno, už tenkrát bylo ledasco jasné. Dnes rozdělujeme povstalce proti Asadovi na dobré a špatné. Obávám se, že syrští křesťané nás opět nechápou… Pravdou je, že podobný rozhovor by už dnes v televizi neprošel. jak smutné,“ posteskl si Pecina.

http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/144628-podivejte-se-na-video-o-syrii-nez-bude-smazano-to-by-uz-dneska-neproslo-vola-exministr-vnitra/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.