Štrajkujú učitelia aj za príchod migrantov na Slovensko? Pavol Demeš bude moderovať konferenciu o náboženskej slobode

MIMOVLÁDKY V PANIKE BUŠIA NA POPLACH

Posledný článok o učiteľskom štrajku, kde oprávnenú nespokojnosť učiteľov s pomermi v školstve zneužili mimovládky na vlastné politické ciele, trafil do čierneho.
Demes

Evidentne sme stúpili na otlak pár ľuďom a výsledkom bolo, že na politickú objednávku vyšiel na portáli Topky článok, kde nás samozrejme citovali v tom najhoršom svetle (Konšpirátori sa prekonali, nechutný útok na učiteľov: “Skutočná pravda”, kto stojí za štrajkom!). Ako by to nazvali naše staré matere: “trafená hus zagágala“.

Najkrajšie na tom je, že keď pozriete na organizátorov a tvorcov súčasnej kampane na stránke kampanadost, zistíte, že sa to skutočne hmýri známymi menami aktívnymi v rôznych neziskových organizáciách, z ktorých podaktorí o prácu nikdy v živote nezakopli – ak teda za prácu neberiete míňanie cudzích peňazí v rôznych nadáciách, naviac až príliš často zo zahraničia.

Tento “výkvet národa” si môžete skonfrontovať sami http://kampanadost.sk/kto-sme/:

Pozvanka konferencia o náboženskej slobode 16 2 2015
Stanislav Boledovič – hovorca
Lukáš Bakoš
Mária Barancová
Bea Benková
Tatiana Benková
Vladimír Burjan
Pavol Demeš – koordinátor
Tomáš Hasala
Hana Chlupíková
Dušan Meško
František Múčka
Ján Orlovský
Saskia Repčíková
Ľudovít Sebelédi
Lenka Surotchak
Andrea Tittelová
Naši organizátori pritom vôbec od začiatku neskrývajú o čo im ide. Pavol Demeš ako dnes už medzinárodne uznávaný organizátor proamerických kampaní sa ujal vedúcej úlohy, a v príhovore z 15.1.2016 sa vyjadril o čo mu vlastne ide : “Učitelia zrazu dýchajú na krk utečencom“.
voľby-6-1024x480
Každý, kto sa zaoberá politikou veľmi dobre vie, že v čase mesiac a niečo pred voľbami žiadna vláda nebude prijímať zásadné rozhodnutia. Ak napriek tomu organizátori kampane – z ktorých mnohí učitelia nie sú, avšak osobujú si právo za nich vystupovať, túto kampaň rozbehli, je viac ako zrejmé, že požiadavky učiteľov sú len zámienka a dôvod aby dostali ľudí do ulíc a tému do médií.

Pravý dôvod je ten, ktorý sme napísali v pôvodnom článku a ktorý priznal aj koordinátor kampane dávno pred spustením štrajku. Prestať hovoriť o utečencoch a keďže tu máme ľudí ako je Orlovský od George Sorosa, je predpoklad aj maľovania tejto témy na ružovo a zlomiť verejnú mienku v prospech prijímania migrantov. Nie je totiž vôbec náhoda, že osobnosti a krajiny ako je Maďarsko, Česko, Poľsko a už aj Slovensko, ktoré najhlasnejšie protestujú proti neriadenej migrácii, sa stali v posledných mesiacoch terčom rôznych podivných kampaní.
[edsanimate animation=“pulse“ delay=“4″ infinite_animation=“yes“ animate_on=““ ]

Vycisteny letak

[/edsanimate]

Naviac sa k tomu vyjadril aj organizátor štrajku Sebelédi, kde pragmaticky skonštatoval, že cieľom je zobrať Smeru vystupujúcemu proti migrácii percentá.

Pritom učitelia kričia na zlej adrese. Z textu Petra Králika uvádzam pár absurdností o ktorých štrajkujúci nehovoria.

Základné školy patria do kompetencií samosprávy miest a obcí. Stredné školy do kompetencií VUC. Tie dostávajú transfery od vlády na školstvo.

Ak chceli skutočne učitelia robiť niečo s platmi v roku 2016, mali sa obrátiť na miestne a regionálne samosprávy a rokovať o rozpočtoch tam kde vznikajú, teda v mestách a obciach resp. VUCkach. Podobnosť s idiotom, ktorý príde do obuvi a pýta si zaváraniny (nie) je čisto náhodná alebo potom ide o úplne iné motivácie a nie o riešenie problému…

 

Štrajk ako výraz riešenia učiteľského problému?

Smiešne, to je pred voľbami skôr nápad na absurdnú komédiu. Žiadne zmeny sa neudejú, podaktorí učitelia zo seba spravili užitočných idiotov, ktorých už viac nebude nikto brať vážne, keďže slniečkové výlevy sa dobre počúvajú na budhistickej seanse, ale horšie realizujú v skutočnom živote. Len mimovládky si urobili čiaročku v kalendári podujatí a môžu reportovať svojim donorom, ako sa im užitočne podarilo minúť pár stoviek tisíc eur v snahe presadiť utečencov na Slovensku

Nemám dobrý pocit z toho, že pár rokov po páde komunizmu slovenskú politickú scénu ovládli organizácie, ktoré napriek tomu, že si do názvu dali označenie “mimo vlády”, v skutočnosti si uzurpujú moc a stali za z nich nikým nevolené, občanom sa nezodpovedajúce, avšak o to agresívnejšie politické organizácie. Dnešný štrajk je kryštalickým príkladom podobnej zlovestnej aktivity presadzovania politických tém za peniaze rôznych zahraničných darcov a ktorá s demokraciou nemá nič spoločné. Viac k tejto téme nájdete v článku: http://medzicas.sk/neziskovky-od-demokracie-k-totalite/

Ešte na záver ma zaujala samotná stránka kampanadost.sk, ktorú založila posledne menovaná Andrea Tittelová cez českú (?) spoločnosť Gransy a ktorá je skutočne vzorným výsledkom “európskeho vzdelávania”. Nebyť jej výskumu z roku 2010 “Rodová rovnosť a homofóbia na Slovensku z Európskej perspektívy“, nevedeli by sme, aká je naša krajina zaostalá :D. Okrem toho je naviac ešte zakladateľkou a riaditeľkou mimovládnej inštitúcie Youth Politics Education, kde podľa vlastných slov pripravuje “prostredníctvom seminárov a workshopov mladých ľudí na stáže, ktoré im ponúka v spolupráci s partnermi.”

wurst Je viac ako očividné, že výsledkom vzdelávania mladých nebudú ľudia, ktorí by považovali za základné kritériá funkčnej a fungujúcej spoločnosti hodnoty ako je patriotizmus, ochrana kultúrnych koreňov, či úcta k rodine. Podľa všetkého, to čo by dnešní organizátori štrajku radi videli v spoločnosti a školách, sú neschopní, citovo a hodnotovo vyprázdnení, asexuálni a amorfní ženochlapi/chlapoženy, plne závislí od starostlivej ruky štátu. Samozrejme pod láskavou, ale pevnou a trestajúcou kuratelou ľudí ako aj Andrea Tittelová.

Aj keď je to pri hĺbkovej infiltrácii štátnych orgánov ľudí spätými s neziskovým sektorom sci-fi, poučením pre budúcu vládu by mal byť starostlivý prístup k financovaniu mimovládok. Štátne a verejné zdroje by mali prestať čerpať všetky neziskovky pôsobiace pri ovplyvňovaní verejnej mienky okrem charitatívnych a záujmových typu napr. ochrana krajiny a rekonštrukcia kultúrnych pamiatok.

Rozhodne by sa hodil podobný zákon ako je americký zákon FARA, kde je presne vyšpecifikované, za akých podmienok môžu fungovať mimovládky financované zo zahraničia a pôsobiace vo verejnom a politickom sektore. V dnešnom právnom vákuu je slovenská politická scéna doslova Eldorádom organizácií, fungujúcimi mimo rámca demokracie. Pritom je príznačné, že nepoznám viac ako snáď jednu alebo dve organizácie (Slovensko ruská spoločnosť), ktoré nie sú financované zo Západu. Všetky ostatné presadzujú tzv. európske hodnoty. Ktorých výsledkom je tristná, demagogická a manipulatívna prezentácia názorov a postojov, ale ktorá bohužiaľ verejný priestor mainstreamu skoro úplne ovládla.

http://medzicas.sk/mimovladky-v-panike-busia-na-poplach/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.