Pápež pricestoval na Kubu, kde sa stretol s ruským patriarchom Kirillom. Zasvätí pápež Rusko, ako si to želala Panna Mária vo Fatime?

VIDEO: Výbuch emocí a křik. Starosta malého města v Německu poradil občanům, aby jejich děti a vnoučata neprovokovala uprchlíky svým oblékáním při cestě do školy! [CZ Titulky]
Stretnutie pápeža Františka a patriarchu Kirilla je historicky prvé od 11.storočia, kedy došlo k rozdeleniu na východnú a západnú vetvu

Pápež František pricestoval dnes na Kubu na historicky prvé stretnutie s vodcom ruskej pravoslávnej cirkvi. Na Medzinárodnom letisku Josého Martího v Havane sa ihneď po jeho prílete začala dvojhodinová schôdzka s patriarchom Kirillom. Ide o vôbec prvé stretnutie tohto druhy odvtedy, ako sa v 11. storočí od seba odvrátili východná a západná vetva kresťanstva.

Cuba Pope Patriarch

Cuba Pope Patriarch

Na snímke patriarcha Kirill a pápež František počas prvého spoločného stretnutia

Po tejto zastávke odletí pápež ešte dnes na päťdňovú návštevu Mexika, informovala tlačová agentúra AP.

Pápež a ruský patriarcha by mali za prítomnosti kubánskeho prezidenta Raúla Castra podpísať spoločnú deklaráciu, uviedla agentúra DPA. Očakáva sa, že sa v nej vyjadria k snahám o zjednotenie kresťanských cirkví, spoločným kresťanským hodnotám a prenasledovaniu kresťanov na Blízkom východe a v Afrike.

Stretnutie na tejto úrovni sa plánovalo aj v 90. rokoch, keď na čele ruskej pravoslávnej cirkvi stál patriarcha moskovský a celej Rusi Alexij II. a pápežom bol Ján Pavol II. Schôdzka sa však neuskutočnila, pretože sa nepodarilo vyriešiť problémy, ktoré boli dôležité pre pravoslávnu stranu – medzi nimi je aj štatút gréckokatolíckej (tzv. uniatskej) cirkvi na Ukrajine.

http://www.hlavnespravy.sk/papez-pricestoval-na-kubu-kde-sa-stretol-s-ruskym-patriarchom-kirillom/744122

 

VIDEO: Výbuch emocí a křik. Starosta malého města v Německu poradil občanům, aby jejich děti a vnoučata neprovokovala uprchlíky svým oblékáním při cestě do školy! [CZ Titulky]

VIDEO: Výbuch emocí a křik. Starosta malého města v Německu poradil občanům, aby jejich děti a vnoučata neprovokovala uprchlíky svým oblékáním při cestě do školy! [CZ Titulky]

V malém německém městě Bad Schlema došlo při zasedání městské rady k výbuchu občanských a multikulturně zcela neakceptovatelných nálad [1]. Centrem události se stal starosta a starší pán, který položil starostovi dotaz ohledně oblékání dívek. Stěžoval si, že nezletilí uprchlíci z oken ubytovny pokřikují na německé školačky a sexuálně je obtěžují. Zeptal se také, jak to bude v létě, kdy dívky začnou chodit méně oblékané. Co se strhlo potom, to zachycuje video nahoře.
Německé nebo české školačky, to je jedno. Za čas už takhle oblečené nebudou moci venku chodit, aniž by se nestaly centrem útoku migrantů.
Starosta naprosto prvoplánově a bez hnutí brvy doporučil pánovi, aby dívky uprchlíky neprovokovaly a nechodily do míst, kde se uprchlíci pohybují a vyskytují. Celé auditorium městského sálu vybuchlo vztekem a sprška nadávek zasypala starostu. Zajímavé je, že video zcela surovým způsobem zachycuje současnou situaci v Německu, kdy politické reprezentace měst a obcí jsou zcela ve vleku centrální berlínské politiky a jejich odtržení od občanů je nedozírné. Starosta ve videu se chová jako nejtvrdší sluníčkář.

Proces likvidace německého národa a identity je neuvěřitelný. Poválečný proces denacifikace v Německu dovedl národ na pokraj autogenocidy, kdy obyvatelstvo si svojí nečinností zadělalo na obrovský malér. Současná aktivita občanů je vzdorem, který měl přijít mnohem dříve, již v 70. a 80. letech minulého století, kdy už tehdy bylo zjevné, že imigrační otevřená politika země překresluje celé městské čtvrti ve velkých městech. Dnešní situace, kdy zastupitelé měst radí občanům, aby do určitých čtvrtí nechodili, to je nechvalně proslulá politika tzv. „no-go zón“, které jsou typickým projevem země, jenž prochází procesem autogenocidy a zánikem vlastní kultury.

-VK-
http://aeronet.cz/news/video-vybuch-emoci-a-krik-starosta-maleho-mesta-v-nemecku-poradil-obcanum-aby-jejich-deti-a-vnoucata-neprovokovala-uprchliky-svym-oblekanim-pri-ceste-do-skoly-cz-titulky/

 

Dráma na internáte v Nitre: Afgánec dobodal slovenského študenta

Vo štvrtok (11. februára) sa približne o siedmej ráno odohrala krvavá dráma na nitrianskom vysokoškolskom internáte na Akademickej ulici

22- ročný Afgánec nožom zaútočil na svojho 23-ročného spolubývajúceho. Incident sa odohral v izbe na piatom poschodí približne o siedmej hodine ráno. Afganec Ahmad zaútočil na svojho spolubývajúceho Richarda nožom, ktorým mu spôsobil zranenia krku a chrbta. Policajti podozrivého na mieste zatkli a privolaní záchranári odviezli zraneného do nemocnice. Informáciu o incidente priniesli noviny.sk.

Podľa predbežných zistení sa 23-ročný Richard zobudil na to, že ho jeho spolubývajúci z Afganistanu drží pod krkom. Následne naňho vytiahol kuchynský nôž, ktorým ho niekoľkokrát bodol, čím mu spôsobil zranenia na krku, chrbte a na hrudi. Pred ďalšími útokmi sa 23-ročný Richard ukryl na toalete. Keď počul Ahmada telefonovať, odvážil sa z toalety vyjsť a snažil sa dostať na recepciu, v čom sa mu Afgánec snažil zabrániť. Richardovi sa však podarilo dostať na vrátnicu, odkiaľ boli privolaná polícia a záchranári. Podľa záchranárov mal mladík šťastie, pretože rana na krku bola len niekoľko milimetrov od tepny.

Afgánec študoval na vysokej škole len prvý rok. Podľa údajov portálu noviny.sk Afgánec so spolubývajúcim nechcel bývať a niekoľko dní bol zbalený. Dôvod vás určite zaskočí: Afgánec sa odhodlal k činu, pretože s ním jeho spolubývajúci nechcel ísť von.

Po vykonaní všetkých procesných úkonov bol mladík obvinený z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu, za čo mu hrozí trest odňatia slobody vo výške 15-20 rokov. Polícia však nemôže Afgánca vypočuť bez oficiálneho tlmočníka.

http://www.hlavnespravy.sk/drama-na-internate-v-nitre-afganec-dobodal-slovenskeho-studenta/743951

 

Alžírčan mal znásilniť nemeckú študentku (25): Pri zvrhlom čine vzýval Alaha a dúfal, že si to užila

HANNOVER – Alžírčan (37), identifikovaný len jeho krstným menom Rheda, je obvinený zo sexuálneho zneužitia študentky (25), ktorá sa o piatej ráno vracala domov z nočného klubu v nemeckom Hannoveri. Podľa výpovedí na súde najprv svoju obeť zbil, potom ju znásilnil a nakoniec sa jej spýtal, či si to užila.

Dánka (17) sa ubránila sexuálnemu útočníkovi, ktorý ju chcel znásilniť: Čaká ju za to pokuta!

Na súde odznelo o prípade, z ktorého vinia žiadateľa o azyl z Alžírska, viacero strašidelných podrobností. Podozrivý síce svoju vinu popiera, ale prokurátor tvrdí, že dôkaz DNA ho spája s týmto trestným činom. Navyše ho obeť identifikovala.

Mladá žena menom Lara na súde prehovorila o najstrašnejších chvíľach svojho života. „Spýtal sa ma lámanou nemčinou, či mám čas. Než som stačila odpovedať, schmatol ma za ruku a ťahal do tmavej uličky. Povedal mi: „Potrebujem sex“. Chcela som vykríknuť, ale položil mi ruku na ústa. Mala som pri sebe korenistý sprej a snažila som sa ho použiť, ale vytrhol mi ho a použil ho na mňa,“ uviedla nešťastná študentka.

„Potom ma hodil na zem a snažil sa stiahnuť mi nohavice, ale nešlo mu to. Potom začal na mňa kričať, aby som sa vyzliekla,“ dodala obeť, ktorá sa snažila získať čas tým, že útočníka prosila, aby ju nechal na pokoji a dúfala, že zatiaľ pôjde niekto okolo. Žiadny záchranca sa ale nenašiel a keď sa pokúsila znovu kričať, udrel ju do tváre a znovu jej do nej nastriekal korenistý sprej. Hlavou jej udrel o zem tak silno, že takmer upadla do bezvedomia a myslela si, že zomrie.

„Položil mi ruku na ústa a zakryl mi nos, dusila som sa. Potom som mu naznačila, že urobím, čo chce, keď ma nechá dýchať,“ opísala dievčina ďalšie otrasné detaily. Kým ju znásilňoval, mal celý čas vydávať pokrik „Inshallah“ – čo v preklade znamená „Ak je to vôľa Alahova“. „Potom sa ma spýtal, či to bolo dobré a či som si to užila. Nikdy by som si nepomyslela, že sa mi môže niečo také stať. Nemohla som to pochopiť. Myslela som si, že zomriem,“ dodala na záver zlomeným hlasom.

http://www.topky.sk/cl/1000851/1527377/Alzircan-mal-znasilnit-nemecku-studentku–25—Pri-zvrhlom-cine-vzyval-Alaha-a-dufal–ze-si-to-uzila

 

Turecký prezident pohrozil únii tak, ako nikdy: Európu bude čakať ešte väčšie peklo

LONDÝN/ATÉNY – Grécky spravodajský portál zverejnil obsah zápisnice, podľa ktorej sa turecký prezident Recep Tayyip Erdogan na novembrových rokovaniach s predstaviteľmi EÚ vyhrážal, že zaplaví Európu migrantmi, ak mu neponúknu lepšiu dohodu na zmiernenie utečeneckej krízy na Strednom východe. Dokument, ktorý sa dostal na internet a mal pravdepodobne zostať ukrytý pred očami sveta, zachytáva veľmi napätú atmosféru, vzájomné osočovanie sa a nedôveru medzi Erdoganom a najvyššími zástupcami únie Jeanom-Claudeom Junckerom a Donaldom Tuskom.

EÚ čelí ruskej hrozbe, môže spôsobiť novú utečeneckú vlnu: Putinov útok na Daeš je len zásterka

Európska rada a Európska komisia odmietli potvrdiť alebo vyvrátiť pravosť dokumentu, ktorý publikoval portál euro2day.gr. Erdoganova tlačová kancelária v Ankare zatiaľ žiadne stanovisko neposkytla.

Zápisnica v angličtine neuvádza, kde a kedy sa stretnutie konalo, ale podľa agentúry Reuters sa tak malo stať v novembri 2015 v Antalyi po summite G20. Juncker s Tuskom sa snažili získať pomoc Ankary pri prílive sýrskych utečencov a prisťahovalcov do Európy. Cez Turecko a Grécko vlani pritom prišlo na kontinent viac ako miliónov migrantov.

Erdogan údajne žiadal na akčný plán zastavenia prílevu utečencov do EÚ 6 miliárd eur počas dvoch rokov. Keď mu Juncker ponúkol iba polovicu tejto sumy, turecký prezident ironicky povedal, že nepotrebujú vlastne žiadne peniaze. „Môžeme kedykoľvek otvoriť hranice do Grécka a Bulharska a utečencov posadiť do autobusov… Ako budete jednať s utečencami, ak nedosiahnete dohodu? Zabijete utečencov?“ uviedol Erdogan.

S EÚ sa napokon dohodli na 3 miliardách eur z fondu na zlepšenie podmienok pre utečencov v Turecku, na oživení zastavených prístupových rozhovorov do EÚ a zrýchlení bezvízového styku pre Turkov výmenou za to, že Ankara obmedzí počet prisťahovalcov prúdiacich do susedného Grécka.

Erdogan podľa zápisnice často prerušoval Junckera a Tuska, obvinil EÚ z klamania Turecku a Junckera osobne z toho, že sa k nemu správa neúctivo. Bývalý premiér malého Luxemburska by vraj mal preukázať väčší rešpekt k silnému 80-miliónovému Turecku. „Luxembursko je ako malé mestečko v Turecku,“ cituje prezidenta správa.

Napätý dialóg iba podčiarkol hĺbku vzájomného podozrievania sa v čase, keď sa EÚ opiera o tureckú pomoc na zmiernenie najhoršej migračnej krízy od druhej svetovej vojny. Zápisnica však rozhorčila najmä Grékov, ktorí žiadajú Európsku komisiu, aby podala vysvetlenie.

„Zdá sa, že existujú aspekty dohody medzi Ankarou a EÚ, ktoré boli ukryté schválne,“ povedal grécky europoslanec Miltos Kyrkos. „Okamžite chceme odpoveď na to, či sú naše odhalenia pravdivé a odkiaľ pochádza legitimita Komisie vyjednávať s Tureckom za použitia prístupových rokovaní ako tromfu,“ dodal Kyrkos.

http://www.topky.sk/cl/1000851/1527131/Turecky-prezident-pohrozil-unii-tak–ako-nikdy–Europu-bude-cakat-este-vacsie-peklo

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.