Exkluzívny predvolebný prieskum v Detve: Voľby by vyhral SMER-SD, druhá SNS, Kotleba tretí. + Popularita Mariána Kotlebu na Podpoľaní rastie

Exkluzívny predvolebný prieskum v Detve: Voľby by vyhral SMER-SD, druhá SNS, Kotleba tretí
Portál DTonline.sk v spolupráci so študentami Gymnázia v Detve vykonali tento týždeň v uliciach Detvy predvolebný prieskum. Na vzorke 150 respondentov sme zisťovali náladu voličov a položili sme im nasledovnú otázku: Predstavte si, že nasledujúci víkend by sa konali parlamentné voľby. Komu by ste dali svoj hlas?

voľby-6-1024x480

Podľa nášho prieskumu by volebná účasť v Detve dosiahla len 42,7 %. S tých respondentov, ktorí by išli voliť, by až 42,3 % respondentov volilo vládny SMER-SD. Ficova strana pravidelne od roku 2006 vyhráva v Detve parlamentné voľby, pričom v posledných parlamentných voľbách v roku 2012 bol výsledok dokonca cez 50 %.

Druhú priešku by obsadila Slovenská národná strana so ziskom 14 %, tretia by bola strana súčasného predsedu BBSK Máriana Kotlebu – Ľudová strana Naše Slovensko. Žiadna iná strana by nezískala v Detve nad 10 %. Z pravicových strán by na tom najlepšie v Detve boli Kresťansko demokratické hnutie a Obyčajní ľudia – NOVA totožne so ziskom 6,7 %. Tesne, so ziskom 6 % by skončila Sloboda a Solidarita. Do parlamentu podľa prieskumu v Detve by sa nedostala už žiadna iná strana.

Podľa nášho prieskumu v Detve prepadli strany Most – Híd s 3,4 %, Sieť s 2,7 %. Horníkova Šanca nemá šancu nielen v celoslovenskom meradle podľa prieskumov, ale ani v Detve. Získala len 0,7 %.

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY PRIESKUMU

SMER-SD 42,3 %

SNS – 14 %

ĽSNS – 12 %

KDH – 6,7 %

OĽANO – NOVA – 6,7 %

SaS – 6 %

Most – Híd – 3,4 %

Sieť – 2,7 %

SME RODINA – Boris Kollár – 2,7 %

Strana zelených Slovenska – 1,4 %

Odvaha – Veľká národná a proruská koalícia – 0,7 %

TIP – 0,7 %

Šanca – 0,7 %

[edsanimate animation=“pulse“ delay=“4″ infinite_animation=“yes“ animate_on=““ ]

Vycisteny letak

[/edsanimate]

http://dtonline.sk/clanok/exkluzivny-predvolebny-prieskum-v-detve-volby-by-vyhral-smer-sd-druha-sns-kotleba-treti

 

BLOG: Popularita Mariana Kotlebu na Podpoľaní rastie
Pred vyše dvoma rokmi vyhral Marián Kotleba prekvapivo súboj s Vladimírim Maňkom a stal sa predsedom BBSK.

kotleba, dost bolo korupcie

Pre mnohých to bolo neuveriteľné prekvapenie, pre mnohých aj veľké zhrozenie. V prvom kole dosiahol Maňka 49 %, takže druhé kolo malo byť podľa všetých predpokladov formalitou. No Kotleba druhé kolo vyhral v pomere hlasov 71 397 : 57 164. Politológovia videli za tým protest obyvateľov kraja proti systému, ale aj špecifikum nízkej volebnej účasti. Svoju popularitu si Kotleba a jeho strana Ľudová strana Naše Slovensko v našom regióne upevňuje a zároveň, na základe viacerých znakov aj posilňuje.

 

Kotleba sa stal známym fakľovým pochodom Slovenskej pospolistovi, ktorej bol vodcom, vo Zvolene a Banskej Bystrici v roku 2005 počas výročia Slovenského národného povstania. O niekoľko rokov neskôr Kotleba vstúpil na politickú scénu. V roku 2009 ako kandidát na predsedu BBSK skončil štvrtý so ziskom 13 629 hlasov. Tu môžem už jasne vidieť súvislosť s nastupujúcou krízou a znechutením spoločnosti z celorepublikovej politiky. Nečakane jeho hviezda zažiarila práve vo voľbách v roku 2013.

V Detve sa Kotleba už ako politik objavil v rokoch 2011 a 2012 na protestoch proti ťažbe zlata. Verejne, ale aj skrz svojej strany kritizoval ťažbu zlata, čím si získal na Podpoľaní určité sympatie. Tie získava aj vo svojskom prezentovaní riešenia rómskej problematiky. Nakoľko je táto téma pálčivá aj na Podpoľaní, aj tu môžeme identifikovať sympatie k nemu, No a na záver, kríza postihla niektoré regióny viac, niektoré menej. Kotlebovi sa darilo hlavne v tých, ktoré boli zasiahnuté krízou razantne, medzi nimi aj okres Detva. V poslednom období stavia Kotleba kampaň na boji proti systému ako celku. Jeho aktivisti protestovali proti vládnej strane a slovenských europoslancom aj pred Športovou halou v Detve, počas otváracieho mítingu Smeru.

Rast Kotlebovej popularity potvrdil aj náš prieskum http://dtonline.sk/clanok/exkluzivny-predvolebny-prieskum-v-detve-volby-by-vyhral-smer-sd-druha-sns-kotleba-treti, kde sa Kotlebova strana umiestnila na 3. mieste so ziskom 12 %. Môžeme očakávať, že vo voľbách do NR SR môže jeho strana prekvapiť, pričom s takmer istotou bude v našom regióne bodovať a predstihne viaceré zo štandardných strán. Aj Kotlebov míting v Chudobienci prilákal množstvo ľudí, čím sa jasne dokazuje záujem o jeho politiku.

Marián Kotleba je v prvom rade symptóm dlhodobo neriešených problém našich regiónov a jeho obyvateľov. Je načase, aby relevantné a štandardné politické kruhy robili politiku zodpovedne a nenahrávali politikom typu Mariána Kotlebu. Paradoxom je to, že mnoho z vecí, hlavne z oblasti korupcie a byrokracie, ktoré Kotleba kritizuje, kritizuje oprávnene a vecne. O to je potrebnejšie začať robiť zodpovednú politiku.

http://dtonline.sk/clanok/blog-popularita-mariana-kotlebu-na-podpolani-rastie

 


Kniha proroka Izaiáša − Iz 58, 9c-14

Ak dáš svoj chlieb hladnému, vtedy zažiari vo tmách tvoje svetlo
Toto hovorí Pán: „Ak odstrániš zo svojho stredu utláčanie a prestaneš ukazovať prstom a hovoriť bezbožne, ak dáš svoj chlieb hladnému a nasýtiš dušu ubitú, vtedy zažiari vo tmách tvoje svetlo a tvoja temnota bude ako poludnie.


Pán ťa bude neprestajne sprevádzať i na miestach vyprahnutých ťa nasýti a tvoje kosti upevní; a budeš ako polievaná záhrada a ako prameň, ktorého voda nevysychá. Tvoj národ znova postaví dávne rumoviská, stavať budeš na základoch dávnych pokolení a budú ťa volať opravovateľom ruín a obnoviteľom ulíc, aby sa v nich dalo bývať.

Kandidati Fatimska sobota 6.2. 2016 Sv. Mikulasa
Ak zdržíš v sobotu svoju nohu a v môj svätý deň nebudeš pracovať a volať budeš sobotu rozkošou, Pánov svätý deň slávnym a osláviš ho tým, že nebudeš cestovať, obchodovať ani rokovať, budeš sa kochať v Pánovi. Budem ťa vodiť po výšinách zeme a nasýtim ťa dedičstvom Jakuba, tvojho otca; lebo prehovorili Pánove ústa.“

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.