Brusel proti Slovensku – EÚ podá žalobu na Slovensko, ak nezmeníme náš postoj v kupovaní domácich potravín. + Zničená matka znásilneného chlapca prehovorila

Európskej únii sa nepáči, že Slováci preferujú pri nakupovaní slovenské výrobky
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek tento týždeň informoval, že domáce potraviny mali v 2. polroku 2015 pri predaji v obchodoch 62,5-% podiel. Viac si môžete pozrieť v tomto článku.
Narod povstan nzijes ale zivoris
“Ak si zoberieme toto číslo 62,5 %, myslím si, že je to veľmi dobré číslo, vzhľadom na chaos, ktorý je momentálne v oblasti potravín na európskom trhu,” uviedol minister Jahnátek. Kupovanie domácich potravín sa teda osvedčilo a mnohí zákazníci ich dokonca preferujú pred podobnými zahraničnými.

Čo si však o tom myslí Brusel? “Z pohľadu Európskej komisie ide o opatrenie, ktoré je prekážkou vo voľnom pohybe tovaru. Na základe toho Európska komisia začala právne konanie voči Slovenskej republike,” povedal hovorca Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Andrej Králik.

Nie sme však sami, ktorí kúpili zvýšené množstvo domácich potravín. Sú krajiny, ktoré ich percentuálne kúpili viac: v Českej republike 71 %, v Poľsku 80 % a vo Francúzsku až 82 %.

Ľudia si jednoducho uvedomili, že isté potraviny si môžu kúpiť aj z domáceho trhu a nemusia ich dovážať kdesi zďaleka. Navyše, sú aj tej mienky, že kvalita potravín ” z dvora” býva o niečo vyššia a zároveň sú čerstvejšie.
[edsanimate animation=“pulse“ delay=“4″ infinite_animation=“yes“ animate_on=““ ]

Vycisteny letak

[/edsanimate]

 

“Ľudia nejdú cielene po slovenských výrobkoch, ale idú svojím spôsobom s vedomím, že je potrebné kupovať domácu produkciu,” vysvetlil analytik obchodu Ľubomír Drahovský. A dodáva: “Žiadna diskriminácia importovaného tovaru by nemala byť. Ale zas na druhej strane každý štát Európskej únie robí svoju propagandu na to, aby sa čo najviac kupovala domáca produkcia.”

Napriek tomu Slovensku hrozí v najbližších dňoch žaloba.

http://www.hlavnespravy.sk/eu-poda-zalobu-na-slovensko-ak-nezmenime-nas-postoj-v-kupovani-domacich-potravin/744365

 

Kotleba v Bratislave

Zničená matka znásilneného chlapca na viedenskom kúpalisku prehovorila

“Chcem, aby bol uväznený, aby si prešiel tým, čo robia iní väzni sexuálnym násilníkom detí”

Nedávno sme vás informovali o prípade znásilnenia 10-ročného chlapca na viedenskom kúpalisku Theresienband. Prípad sa udial už v decembri, no vyšiel na povrch až nedávno, počas vyšetrovania tohto skutku, kedy médiá zistili, že útočníkom bol Iračan, ktorý bol v súčasnosti v azylovom procese.

Denník Daily Mail priniesol prepis časti rozhovoru s matkou chlapca, ktorý vyšiel v rakúskych novinách Osterreich Heute.

Ako prináša Daily Mail, táto slobodná mamička piatich detí vždy pristupovala k výchove detí tak, aby v nich budovala úctu k rozmanitosti a prijatiu migrantov, nakoľko ona sama musela zo Srbska ujsť kvôli občianskej vojne v 90.tych rokoch.

voľby-6-1024x480

Srbka Sonja tvrdí, že vždy svoje deti učila, aby boli k migrantom vľúdni, pretože potrebujú pomoc. O to viac ju teraz raní, že jej syn skončil s psychickou traumou a fyzickými zraneniami v nemocnici, po tom, čo ho na kúpalisku syna znásilnil migrant, dokonca so statusom utečenca, ktorý ako dôvod uviedol, že už bol v “sexuálnej pohotovosti” a nedalo sa nič urobiť…

“Nemohla som uveriť, keď som sa to dozvedela. Pochádzam zo Srbska a strávila som 5 rokov v charitnom domove Caritas spolu s ľuďmi rozličných národností. Neobviňujte ma z rasizmu, to, čo urobil a ako si to odôvodnil, je jednoducho monštruózne”, povedala Sonja. “Je to akoby som sa ja teraz rozhodla vylúpiť banku, a odôvodnila to tým, že nemám dosť peňazí pre mojich 5 detí”.

Ako ďalej povedala o udalostiach dňa, ktorý ich poznačil na celý život, svojmu synovi dala ráno pred vyučovaním tri eurá, aby si mohol ísť poobede zaplávať. “Vyskakoval od radosti, keď som mu dala drobné na plaváreň, a po škole šiel rovno tam, takže som ani doma nečakala, že by sa mal skoro vrátiť. Avšak tri hodiny po tom, čo škola končí, zavolal mi a plakal do telefónu. Nerozumela som mu ani slovo, potom mu niekto vzal telefón a povedal mi: Prosím, dostavte sa ihneď na políciu, vaše dieťa sexuálne zneužili.”

Pozvanka

Keď prišla na policajnú stanicu a videla syna v záplave sĺz sedieť pri mužovi v putách a plavkách, jej sestra ju len zadržala, aby útočníka nenapadla. Od útoku vraj jej syn zaspáva až po tom, čo sa od plaču unaví…

Útok Iračana sa udial už v decembri, no udalosť vyplávala na povrch po nezvyčajnom priznaní Iračana a jeho odôvodnení, že mal nemal sex už viac než štyri mesiace a nahromadená sexuálna energia mu nedovolila nekonať.

Zadržaný krátko po útoku šantil ďalej vo vode – skákal z mostíka a potápal sa, akoby sa nič nestalo, kým chlapec ostal v kabínke, kde sa útok udial. Po čase sa chlapec odvážil vyjsť a oslovil s plačom plavčíka, ktorý zalarmoval políciu. Skutok sa snažili dlhšiu dobu nemedializovať, kvôli údajnej ochrane identity chlapca.

“Viem, že sa mu telesné zranenia zacelia, no rany na jeho duši ostanú navždy,” hovorí Dunja. “Nechcem, aby ho deportovali. Chcem, aby bol uväznený, pretože som počula, čo tam robia sexuálnym násilníkom detí. Chcem, aby to zažil a až potom nech ho deportujú,” uzatvára Dunja.

http://www.hlavnespravy.sk/znicena-matka-znasilneneho-chlapca-na-viedenskom-kupalisku-prehovorila/744267

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.