Eva Zelenayová: Cuper v ohrození života

Nedá sa hovoriť o slobode slova v štáte, v ktorom sa pluralita názorov odsunula na internetové portály. Logickým dôsledkom takého stavu je, že ho kopíruje aj politická scéna. Alebo je to naopak? Politika vygenerovala stav spoločnosti, v ktorom politická korektnosť zasahuje do všetkých oblastí života. Názorne to v tomto predvolebnom období dokazuje účasť Ľudovej strany Naše Slovensko vo voľbách.

?????????????

Hoci možno povedať, že je jedinou, ktorá prichádza s alternatívnym programom k programom ostatných kandidujúcich strán, v médiách sa neobjavuje. O tom, ako sa v súkromnom živote doc. Jána Cupera, vysokoškolského pedagóga na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave prejavil fakt, že kandiduje za ĽS Naše Slovensko, je nasledujúci rozhovor

Nie je ničím nezvyčajným, že ste stredobodom záujmu médií. Zmenilo sa niečo potom, keď ste prijali miesto na kandidátke ĽS NS?


Začalo sa to pomerne impozantne. “Šteniatka demokracie” Denníka N, za ktorým je Fedor Gál, začali pomaly hryzkať. Najskôr volali pánovi rektorovi, potom pánovi dekanovi, teda mojim nadriadeným, či som si vôbec pýtal súhlas kandidovať do NR SR za ĽS NS. Ako keby nevedeli, že existujú isté absolútne subjektívne práva, na ktoré človek nepotrebuje od nikoho súhlas, okrem politickej strany, ktorá ho na kandidátke uvedie. Takže to bola moja vec a tej strany, ktorá mi dala možnosť kandidovať. Keďže som si preštudoval jej program a bol to aj môj program, až na nejaké výnimky, ktoré by som možno robil inak. Po nejakých týždňoch uvažovania som zvážil, že ju treba podporiť a dať šancu, aby sa tí psychopati, ktorí v NR SR robia komédie na to, aby zastreli skutočnú podstatu svojej protislovenskej politiky, konečne legitímnym spôsobom obmenili. Voľby sú takým legitímnym prostriedkom.

Vycisteny letak

Čo vás oslovilo v programe ĽS NS?

Moje sympatie si predseda ĽS NS Marian Kotleba získal už dávnejšie. Keďže chodím učiť aj do Bystrice, pozeral som, ako bol novozvolený predseda BBSK uvítaný poslancami krajského zastupiteľstva. Neviem, či to bol syn alebo vnuk bývalého krajského tajomníka strany, ktorý Kotlebu vítal v červených rukaviciach. Tak som si povedal, to je rešpekt vôle ľudu? Veď keď niekto dostane dôveru v legitímnych voľbách, ktoré sú nespochybniteľné, poslanci by sa tiež mali správať legitímne a lojálne a vytvoriť ovzdušie spolupráce. A druhýkrát, keď isté samozvané nadácie, štedro podporované spoza oceánu usúdili, že síce boli tam predsa len nejaké nezrovnalosti, ale Banskobystrický kraj je riadený najtransparentnejšie a teda nedá sa pánovi predsedovi samosprávneho kraja nič vyčítať, čo by nebolo v súlade so zákonom. Som presvedčený, že Kotleba preukázal, že vie riadiť aj samosprávny kraj, že je dobrý odborník, dobrý kresťan i dobrý slovenský vlastenec. A to všetko mňa, ako konzervatívne mysliaceho človeka, oslovuje. Preto som nakoniec túto kandidatúru prijal, aj keď netvrdím, že som predtým už nemal ponuky od liberálov.

ĽS NS nie je vítaná ľavicou ani pravicou. Má to dopad aj na vaše súkromie?

Isteže. Keď som otvoril mobil, objavil som vyhrážky ako „zombia sa prebrala“, alebo „nezabúdaj, že čaká ťa a do kríža preložené kosti“, no jednoducho tých vyhrážok smrti už bolo dosť. Minulý týždeň som išiel z parkoviska pri Dunaji a zrazu len niečo v aute začalo búchať. Po biede som došiel domov a ráno som išiel do servisu, kde chodím 25 rokov. Informovali ma, že mám na kolese povolené skrutky a že to musel niekto urobiť úmyselne. Začal som byť teda znova opatrný. Ale už aj týždeň predtým, keď som v záhrade vešal synovi búdku pre vtáky, zbadal som na ceste nejakého pána čosi riadiť. O chvíľu sa nad domom objavil dron. Sledoval dom, všetky okná, tak som vyšiel pred dom a pána vykázal. Pravda, zapísal som si číslo jeho auta, ale viem, že polícia nie je oprávnená podávať mi informácie, kto je majiteľom auta.

Pozvanka

Určite sa nepredstavil a nepovedal, pre koho pracuje?

No, samozrejme, že nie. V Plus 7 dní už dávnejšie písali o novej Cuperovej vile aj s fotografiami, len zabudli dodať, že sme tam piati vlastníci. Ale to nebol jediný prípad. O dva dni syn išiel na balkón a hovorí, tatino, nejaké červené a zelené svetlá behajú po stromoch a po našom dome. A zasa tam bol dron.Čo vás najviac znepokojuje v ostatnom čase?

Zaujímajú ma problémy, ktoré trápia celú Európu. Jednak problém novej Transatlantickej dohody USA a EÚ o voľnom obchode. Problém je v tom, že touto zmluvou príde SR i všetky štáty EÚ o zvyšok suverenity. Lebo jej podpisom sa USA otvorí cesta k ovládaniu takmer 70 percent európskych služieb. Už majú brazílske, ďalšie juhoamerické, takže to je cesta k ovládaniu sveta. A to si bežný občan nevšimne. Veď prečo by si Američania kupovali mliekáreň vo Zvolene? A v ostatnom čase si ju kúpili. A keď pán prezident súhlasí s tým, že sa tu ešte postaví jedna vojenská základňa NATO v Poprade, tak to už budeme absolútne podnájomníkmi vo vlastnom štáte. To všetko ma desí ako človeka, ktorý predsa len do toho vidí. V akom dome budú žiť moje deti?

kotleba3

Hovorí sa, že dohoda je už podpísaná a takmer nič o nej nevedia ani europoslanci. Vidíte nejaké riešenie, ako zabrániť tomuto vývoju?

Podpísaná ešte nie je. ĽS NS má v programe bojovať proti tomu, aby sme boli takto ovládaní zo strany NATO. Lebo štát, v ktorom je základňa NATO alebo USA, nemôže si hovoriť, že je suverénnym štátom. Ani Nemecko. Ak si uvedomíme, že počty slovenskej armády boli podľa generála Vestenického znížené zo 46 tisíc na 12 tisíc, tak to sa už neubránime ani proti eventuálnym islamským fundamentalistom, ktorých nám vnucuje Únia. My sa nedokážeme ubrániť ani proti vnútornému nepriateľovi, nieto ešte voči zahraničnému. Takže toto všetko si ja, ako človek, ktorý sa celý život zaoberá štátom a právom uvedomujem možno viac, ako niekto iný. Nie som nadšený a nie som ani z cudzích peňazí platený odborník, som príslušník tohto národa. Som človek, ktorý sa o tento štát zaslúžil, kvôli tomu prišiel aj o česť, skoro aj o život, tak chcem, aby toto dielo, o ktoré som sa pričinil aj pretrvalo, prežilo. A často o tom rozmýšľam.

Považujete program ĽS NS za reálny, ktorý by odvrátil nebezpečenstvo, o ktorom hovoríte?

Často si ten program pozerám, čo je z tých desiatich bodov splniteľné. Iste, vystúpiť z NATO by dnes bol problém. Ale dá sa robiť taká politika, aby tie základne tu neboli. Najmä, ak majú slúžiť ďalšiemu postupu na východ. To nie je náš cieľ. Dá sa zabrániť tomu, aby tu americké firmy, ktoré chcú ťažiť bridlicový plyn, nevŕtali na východnom Slovensku? Tomu sa možno dnes ešte dá zabrániť.

Kým nepodpíšeme TTIP.

Presne tak. Toto sú veci, ktoré rozumný človek a najmä vysokoškolsky vzdelaný, ktorý celý život robí na vysokej škole musí mať na pamäti a zasadzovať sa o tieto veci. A tí odporcovia ĽS NS, Kotlebu, ale aj Cupera a ďalších to vedia, pretože rátali s tým, že nijakí intelektuáli ho nepodporia. Možno, že predseda strany mal nejaké expresívne vyjadrenia, trebárs k riešeniu rómskej problematiky, ktoré tiež by som možno trochu korigoval, ale moje skúsenosti z tejto problematiky sú tiež také. Že nie je cestou ustanoviť nejakého vládneho zmocnenca a dotovať rómske osady financiami bez toho, žeby sa nežiadala nejaká zodpovednosť z ich strany. A žeby to prinieslo aj nejaký pokrok alebo integračné riešenia. Čiže, aby sa Rómovia predsa len integrovali, aby neboli absolútne na ťarchu tejto spoločnosti. A toto sa zasa forsíruje ako protiľudová politika, lebo ľudské práva, a to musíme znášať a riešiť tí, ktorí pracovať chceme. Ja som vždy Rómom ochotne pomohol, ale iba tým, u ktorých som videl, že sa usilujú aj pracovať. Nemyslím si, žeby vládna politika bola taká, aby prispievala k ich integrácii. Treba sa nad tým zamyslieť a riešiť to. Lebo keď sem prídu ďalšie sociálne neprispôsobivé skupiny, tak to štát ešte viacej rozloží.

Imigranti nepredstavujú len sociálne neprispôsobivých, ale aj kultúrne a civilizačne.

Presne tak. A to, že niekto potom robí paralelu medzi sociálnymi skupinami, že by nedajbože ĽS NS a jej predseda mohli presadzovať nejaké fašizoidné myšlienky, myslím si, že je to totálna hlúposť a scestné tvrdenia politických odporcov. Najmä, ak im neprekážajú podvodníci z bilbordov pravicových aj ľavicových strán, ktorí už roky ohlupujú tento národ klamstvami, s prepáčením najvyššej debilnej hodnoty. A tento národ ich oddane volí, hoci mnohí z nich sú podľa mňa psychopati. Nemôžem to inak hodnotiť. A pýtam sa, čo robia orgány činné v trestnom konaní, keď jeden predseda strany s nejakou dievčinkou či dôchodcom odhaľujú trestné činy? Veľmi mi to pripomína bývalú éru.

Podľa množstva odhalení, ako to vyplýva z bilbordov, by sa mali dostaviť aj nejaké výsledky. Ale nijakých niet. Ako si to vysvetľujete?

To sú všetko vymyslené kauzy, aké sa viedli kedysi na likvidáciu mečiarizmu. A bohužiaľ úspešne sa používajú ďalej. Pán predseda strany OĽaNO ešte aj celkom úspešne spája Ficovu vládu s Mečiarovou. A mainstreamové médiá z toho robia akože protimečiarovskú propagandu, nie, aby sa zamysleli … hoci aj nad zničením účtovníctva firmy, ktorá vykazovala 122 miliónov zisku. Za omnoho menšie kauzy sa dodnes rozvláča HZDS a jeho členovia, ktorého som aj ja bol súčasťou. Ale ja som nič neprivatizoval a nikomu som neukradol ani korunu. A rozhodne som neviedol psychopatické reči ani v parlamente ani mimo neho. Takže sa pýtam, aké morálne právo majú “šteniatka revolúcie” Fedora Gála pýtať sa môjho zamestnávateľa a zasahovať do môjho života. Robili to aj predtým, než som kandidoval. Veď v Sme už neraz boli články, že ako je možné, že Cuper ešte stále pôsobí na vysokej škole. Ako keby som nespĺňal kritériá pôsobenia na vysokej škole.

Čo je za tým?

Mne to vychádza len tak, že sa tu niekto z našich politických odporcov etabloval a nevie zabudnúť, že sme pomerne slušne prispeli spolu so spolkom slovenskej inteligencie Korene k rozkladu VPN. Keď sme Mečiara, Kňažka a ďalších etablovali k nám a rozdelili federáciu. Nevie nám odpustiť, že sme vytvorili funkčný štát, ktorý už 23 rokov vykazuje solídne známky úspešnosti. A tu otvorím internet a čítam, že máme hlasovať za spojenie Česka a Slovenska. Myslím si, že tento národ až tak neohlúpol, aby to podporil. Lebo keď neohlúpol vtedy, keď Lipšic s Radičovou na Poštovej ulici v Bratislave robili demonštrácie proti rozdeleniu spoločného štátu a pomlčke, tak dúfam, že ani teraz. Neželal by som si, aby sa Slovensko ocitlo v neokoloniálnom režime. Prešiel som svet a viem ako vyzerajú spoločnosti, ktoré sú v takomto režime, či už bývalé kolónie, domínia alebo protektoráty. Lebo jedným z nich je aj Sýria, ktorá bola britsko-francúzskym domíniom a veľa slobody ako samostatný štát si neužila. Formy neokolonializmu sú rovnaké. Vyťažiť nerastné bohatstvo, vycicať služby a obyvateľstvo zbedačiť. A zmiznúť. Tak taký osud by som nechcel pripraviť mojim deťom.

http://blog.hlavnespravy.sk/307/cuper-v-ohrozeni-zivota/

Milí priatelia, ako viete, vláda SR odmietla dať dotácie na VÚC Banská Bystrica z dôvodu vraj “nevhodného” župana Ing. Mariana Kotlebu. Máme na vás prosbu: V týchto dňoch prebieha hlasovanie o dotáciu na opravy fresiek vybratých kostolov na Slovensku. Medzi ne patrí aj kostol sv. Martina v obci Čerín pri B. Bystrici (na obr.). Správcom farnosti je obetavý kňaz a môj kamarát vdp. Dušan Mesík.
3838-cerin_thumb

Kostol sv. Martina je umelecko-historický skvost prevyšujúci celoslovenský význam. Nachádza sa na vyvýšenom mieste nad Čerínom a spolu so zvonicou a obranným kamenným múrom so strieľňami vytvára jedinečnú siluetu po prístupovej ceste od Zvolena, zďaleka viditeľnú /v súčasnej dobe v noci osvetlenú/ Kostol sv. Martina v Čeríne pochádza zo začiatku 14. storočia a je postavený v gotickom slohu.

Nižšie je uvedený link Nadácie Všeobecnej Úverovej Banky, cez ktorú sa hlasuje, ktorý kostol dostane dotácie na reštauráciu fresiek.

ONLINE súboj sa vyostruje medzi Banskou Bystricou (KOTLEBA) a Prešovom (KDH) Hlasujte až do 29. februára 2016! Počet hlasov aktualizovaný každú hodinu! Klikni na:

https://www.vub.sk/fresky/

Čerín
ČERÍN

Kostol sv. Martina, biskupa

Počet hlasov : 3167
VIAC
HLASOVAŤ
*********************************************************************************************************************
Hlasovanie: Otvor si uvedený link, kde nájdeš spôsob ako hlasovať. Potom si klikni hlasovanie na freske Čerín, kostol sv. Martina. Podpor starobylý kostol a naprav tak aj diskrimináciu vlády SR župy Banská Bystrica! Hlasovanie môžeš priebežne sledovať na uvedenej linke. Anton Selecký

http://www.magnificat.sk/aktualne-marian-kotleba-volte-podla-srdca-nie-podla-prieskumov/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.