Voľby čitateľov Aktuálne.sk: Najviac prekvapili SaS, Kollár a Kotleba. Druhý najdôveryhodnejší politik na post premiéra je Marian Kotleba

BRATISLAVA – Vyše 8000 ľudí sa zúčastnilo prieskumu simulovaných volieb na Aktuálne.sk. Víťaz neprekvapil, druhé miesto však s výsledkami agentúr nesedí.
Hlasovať mohli čitatelia počas celého týždňa, a to aj niekoľkokrát. Nepovolené bolo hlasovanie tzv. robotom. Prieskum sme spustili v utorok 16. februára a ukončili vo štvrtok 18. februára o 15-tej.

kotleba-markiza2-600x350

Do prieskumu sa zapojilo 8064 ľudí. Najviac hlasov získala vládna strana Smer-SD (20,8 percenta), druhá skončila Kotlebova Ľudová strana Naše Slovensko (12,5 percenta).
4

Čitatelia Aktuálne.sk posielajú stranám svoju objednávku: Čo vás trápi najviac?
Do parlamentu by sa podľa našich čitateľov napríklad nedostala KDH, ktorá je v prieskumoch agentúr Focus, Polis aj MVK pravidelne niekoľko percent za potrebnou 5-percentnou hranicou. Získali by len 3,8 percenta.

5

Naopak OĽaNO-NOVA ste „nadelili“, v porovnaní s agentúrnymi prieskumami, štedrých 11,7 percenta, podobne aj SaS rovných 11percent, SNS by podľa vás skončila piata so ziskom 10,7 percenta. Sieť by získala 6,5, Sme Rodina Borisa Kollára 6,3 a Most-Híd by okruh úspešných parlamentných strán uzavrel so ziskom 5,7 percenta.

Pozvanka

Ministrany nezabodovali ani u čitateľov Aktuálne.sk, žiadna nepriniesla prekvapenie. Najviac z nich by získal SKOK! exministra hospodárstva a odídenca z SaS Juraja Miškova – 2,3 percenta.

http://aktualne.atlas.sk/slovensko/politika/volby-citatelov-aktualne-sk-najviac-prekvapil-kotleba.html
Čitatelia Aktuálne.sk rozhodli: Kto bude po voľbách premiér a čo vás trápi najviac?
BRATISLAVA – Simulované voľby aj volebný prieskum. To sú špeciály, ktoré Aktuálne.sk pred voľbami pripravilo, a do ktorých sa čitatelia mohli interaktívne zapojiť. Spolu sa do nich zapojilo vyše 11-tisíc ľudí. Vo volebnom prieskume sme sa pýtali napríklad aj to, ktorému rezortu by sa mal povolebný kabinet venovať najviac.
Najviac vás podľa prieskumu trápi stav slovenského zdravotníctva. Zdroj:TASR
Do ankety so štyrmi otázkami sa zapojilo 3445 hlasujúcich, ktorí ste odpovedali na otázky o tom, komu najviac veríte a neveríte, koho by ste chceli za nového premiéra, či ktorý rezort by sa mal stať prioritou.

Voľby čitateľov Aktuálne.sk: Najväčším prekvapením Kotleba
Jednoznačne z prieskumu vyplynulo, že najviac zanedbané je na Slovensku zdravotníctvo. Ako najproblematickejší rezort ho označilo až 45 percent hlasujúcich. S prehľadom tak v tejto nelichotivej kategórii predbehlo školstvo a justíciu, ktorých stav trápi 12 percent opýtaných.
Prieskum ukázal nerozhodnutosť čitateľov v otázke „koho by chceli za premiéra“. Hoci vyhral Robert Fico, ktorého pokračovanie v kresle si želá 22 percent hlasujúcich, za možnosť „neviem“ a „iný“ hlasovalo dokopy 25 percent zúčastnených.

3

Spomedzi čitateľov Aktuálne.sk sa najväčšej dôvere z politikov teší úradujúci premiér Robert Fico. O jedno percento viac ľudí však odpovedalo, že nedôveruje nikomu. Druhý najdôveryhodnejší je podľa hlasovania banskobystrický župan Marian Kotleba, tretí šéf SaS a europoslanec Richard Sulík.

1
Dôvera politik

Fico je pre čitateľov zároveň aj najmenej dôveryhodným politikom. Neverí mu až 44 percent hlasujúcich. Druhý skončil Matovič. Nedôveru mu prejavilo 16 percent ľudí zapojených do prieskumu.
2

http://aktualne.atlas.sk/slovensko/politika/citatelia-aktualne-sk-rozhodli-kto-bude-po-volbach-premier-co-vas-trapi-najviac.html

 

 

Prieskum AKO ukazuje Smer bez väčšiny a silného Kollára s Kotlebom

Rovných 35 percent hlasov by získal Smer podľa posledného prieskumu agentúry AKO. Väčšinu by nemal, potreboval by koaličného partnera. Do parlamentu by sa dostal aj Boris Kollár. Pred jeho bránami by sa s vyše 4 percentami ocitlo zoskupenie Mariana Kotlebu.

Smer by mal 63 poslancov
Ak by sa parlamentné voľby uskutočnili v polovici februára, so ziskom 35 percent hlasov by v nich zvíťazila strana Smer-SD. Na druhom mieste by skončila SNS (9,4 percenta) a na treťom #Sieť (8,1 percenta). Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry AKO, ktorý sa uskutočnil od 12. do 18. februára formou telefonického dopytovania na vzorke 1200 respondentov.

Na štvrtej a piatej priečke skončili Most-Híd (6,9 percenta) a OĽaNO-NOVA (6,9 percenta), nasledujú SaS (6,7 percenta), KDH (6,3 percenta) a ako posledná by sa do parlamentu dostala strana Sme rodina – Boris Kollár (5,1 percenta).

Smer-SD by podľa tohto prieskumu obsadil v parlamente 63 mandátov, SNS 17, #Sieť 14, Most-Híd, OĽaNO-NOVA a SaS po 12, KDH 11 a Sme rodina – Boris Kollár deväť.

VIAC K TÉME
Prieskum: Najvernejších voličov má Smer a Kotleba

Tri týždne pred voľbami viac ako polovica voličov pripustila, že do volieb môže svoju preferovanú stanu ešte zmeniť. Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry AKO. Respondenti v prieskume…

voľby-6-1024x480

Kotleba tesne pred bránami NR SR
Pred bránami zákonodarného zboru by skončili Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (4,2 percenta), SMK (tri percentá), SKOK (2,3 percenta), Strana zelených Slovenska (1,3 percenta), KSS (1,3 percenta), Maďarská kresťanskodemokratická aliancia (0,7 percenta), SDKÚ-DS (0,7 percenta), Demokrati Slovenska – Ľudo Kaník (0,5 percenta), TIP (0,4 percenta), Šanca (0,4 percenta), VZDOR – strana práce (0,4 percenta), Strana moderného Slovenska (0,2 percenta), Odvaha – Veľká národná a proruská koalícia (0,1 percenta), Priama demokracia (0,1 percenta) a koalícia Spoločne za Slovensko (0,0 percenta).
[edsanimate animation=“pulse“ delay=“4″ infinite_animation=“yes“ animate_on=““ ]

Vycisteny letak

[/edsanimate]

 

Respondentom bola položená otázka: „V marci tohto roka sa budú konať voľby do NR SR (parlamentu). Ak by sa konali už teraz, ktorú stranu by ste volili? Budem vám v náhodnom poradí čítať všetkých 23 strán, ktoré kandidujú“. Maďarské názvy strán sa čítali respondentom maďarskej národnosti v maďarskom jazyku.

Vo výsledku by 8,1 percenta respondentov nešlo voliť, ďalších 26,9 percenta nevie koho by volilo, 3,1 percenta odmietlo odpovedať. Voliť by išlo 61,9 percenta opýtaných.

http://www.ta3.com/clanok/1078547/prieskum-ako-ukazuje-smer-bez-vacsiny-a-silneho-kollara-s-kotlebom.html

Milí priatelia, ako viete, vláda SR odmietla dať dotácie na VÚC Banská Bystrica z dôvodu vraj “nevhodného” župana Ing. Mariana Kotlebu. Máme na vás prosbu: V týchto dňoch prebieha hlasovanie o dotáciu na opravy fresiek vybratých kostolov na Slovensku. Medzi ne patrí aj kostol sv. Martina v obci Čerín pri B. Bystrici (na obr.). Správcom farnosti je obetavý kňaz a môj kamarát vdp. Dušan Mesík.
3838-cerin_thumb

Kostol sv. Martina je umelecko-historický skvost prevyšujúci celoslovenský význam. Nachádza sa na vyvýšenom mieste nad Čerínom a spolu so zvonicou a obranným kamenným múrom so strieľňami vytvára jedinečnú siluetu po prístupovej ceste od Zvolena, zďaleka viditeľnú /v súčasnej dobe v noci osvetlenú/ Kostol sv. Martina v Čeríne pochádza zo začiatku 14. storočia a je postavený v gotickom slohu.

Nižšie je uvedený link Nadácie Všeobecnej Úverovej Banky, cez ktorú sa hlasuje, ktorý kostol dostane dotácie na reštauráciu fresiek.

ONLINE súboj sa vyostruje medzi Banskou Bystricou (KOTLEBA) a Prešovom (KDH) Hlasujte až do 29. februára 2016! Počet hlasov aktualizovaný každú hodinu! Klikni na:

https://www.vub.sk/fresky/

Čerín
ČERÍN

Kostol sv. Martina, biskupa

Počet hlasov : 3167
VIAC
HLASOVAŤ
*********************************************************************************************************************
Hlasovanie: Otvor si uvedený link, kde nájdeš spôsob ako hlasovať. Potom si klikni hlasovanie na freske Čerín, kostol sv. Martina. Podpor starobylý kostol a naprav tak aj diskrimináciu vlády SR župy Banská Bystrica! Hlasovanie môžeš priebežne sledovať na uvedenej linke. Anton Selecký

 

 

Ak by volili iba stredoškoláci, vyhrali by Boris Kollár a Marian Kotleba
Stredoškoláci volia proti hlavnému prúdu.

Ako by dopadli voľby stredoškolákov
Simulované voľby na stredných školách medzi študentami nad 15 rokov robila Rada mládeže Bratislavského kraja. Z 11 426 „oprávnených voličov“ vybraných škôl odovzdali 5794 platných hlasov, účasť bola 52 %.

Stredoškoláci sa búria. Neuznávajú politikov, volili by úplne inak ako dospelí.

Rada mládeže Bratislavského kraja urobila simulované voľby na stredných školách a dopadli extrémne. Prvé dve sú strany s menom svojho lídra v názve. Na vzorke takmer 12-tisíc študentov by voľby vyhralo hnutie Sme rodina – Boris Kollár (16. 40 % ) a druhá by bola strana Kotleba ĽS-NS (15. 53%).

Združenie mladých urobilo simulované voľby na stredných školách po celom Slovensku. Vyberali ich náhodne, išli tam, kde ich školy prijali. Všetky hlasy napokon prepočítali tak, aby zohľadnili reálne počty študentov v jednotlivých krajoch. Voľby totiž nerobili vo všetkých krajoch rovnomerne podľa celkových počtov študentov.

Mladým so simulovanými voľbami a s know how radil Inštitút pre verejné otázky (IVO).

Výsledky tiež ukazujú, že do parlamentu by sa podľa stredoškolákov mali dostať aj OĽaNO, Smer, SaS, Sieť a KDH. Mimo by zostali napríklad Most-Híd aj SNS.

Všetci s menom Kotleba

“Medzi kandidátov, ktorí sa „prekrúžkovali“ o niekoľko pozícií vyššie, patria Martin Poliačik, Lucia Nicholson, Miroslav Beblavý, Milan Majerský alebo zo 142. miesta aj Ondrej Štefík. Mladí ľudia takisto prekrúžkovali do pomyselného parlamentu všetkých kandidátov, ktorí sa volajú Kotleba,” informujú autori volieb.

Ak by sme podľa takýchto výsledkov zostavovali vládu, museli by sa spojiť minimálne tri strany.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

https://dennikn.sk/377268/by-volili-iba-stredoskolaci-vyhrali-by-boris-kollar-marian-kotleba/


Koho budete voliť v Parlamentných voľbách 2016 ?

Tip
0/0%
Strana moderného Slovenska
0/0%
OĽaNO ? NOVA
7/5%
Prosperita Slovenska
0/0%
Šanca
0/0%
Sme rodina
5/4%
Strana zelených Slovenska
0/0%
Spoločne za Slovensko
0/0%
Maďarská kresťansko-demokratická koalícia
0/0%
Vzdor ? strana práce
2/1%
Most ? Híd
1/1%
SNS
5/4%
Odvaha ? Veľká národná a proruská koalícia
1/1%
KSS
1/1%
SDKÚ ? DS
1/1%
SMER ? SD
13/9%
KDH
2/1%
SKOK!
3/2%
Kotleba ? ĽSNS
51/37%
#Sieť
5/4%
SMK
2/1%
Priama demokracia
2/1%
SaS
37/27%
Celkom hlasovalo:138
Miniaplikace

http://www.nasetipy.com/volby

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.