Členka FEMEN konvertovala na kresťanstvo. + MIMORIADNA SPRÁVA EÚ odtajnila návrh Británii

Členka FEMEN konvertovala na kresťanstvo a šokovala všetkých pravdou o agresívnom feministickom hnutí
Jedna zo zakladateliek hnutia Femen konvertovala a prosí kresťanov o odpustenie.
Dnes už takmer všetci poznajú hnutie Femen, feministické komando, ktoré sa preslávilo vulgárnymi útokmi a predstaveniami.

femen2 konvertitka na krestanstvo

Na snímke vľavo Sara ako hlavná postava hnutia Femen v Brazílii počas excentrického vystúpenia, vpravo po obrátení

Ich jediným výsledkom bolo, že sa len potvrdili predsudky ľudí, ktorí tvrdia, že len ženy, ktoré nevedia inak zaujať, sa okázalo vyzliekajú a predvádzajú. V skutočnosti sa toto hnutie stalo hanbou žien.

Ako sa však ukázalo, tieto radikálne feministky sú paradoxne pod velením muža, Viktora Svyatskiya a vzťahy medzi ním a členkami hnutia možno prirovnať ku vzťahom medzi pasákmi a ich prostitútkami. Za aktivitami týchto členiek nestoja žiadne veľké ideály, no sú veľmi dobre naplánované a dobre zaplatené.

Nenávisť hnutia je namierená predovšetkým na kresťanov, preto šokovalo nedávne priznanie zakladateľky brazílskej odnože Femen, Sary Fernandy Girominiovej, ktorá bola známa pod pseudonymom Sara Winter. Konvertovala práve na kresťanstvo.

Táto matka jedného dieťaťa sa od svojich fašistických priateliek vzdialila natoľko, že dnes bojuje proti feminizmu a potratom. Ako prináša agentúra Zenit, Sara vydala knihu “Vadia Não”, v ktorej opisuje zneužitia a sklamania, ktoré zažila počas feministického výcviku. “Obrátila som sa po tom, čo som mala potrat a dnes prosím o odpustenie. Už je to mesiac, čo sa mi narodilo dieťa a od toho momentu môj život dostal nový zmysel. Teraz, keď to píšem, tak mi sladko spinká v náručí. Je to ten najúžasnejší pocit na svete.” Ďalej pokračuje, “ženy, ktoré rozmýšľate nad potratom, prosím vás, rozmyslite si to. Ja som to už tisíckrát oľutovala… Neprajem to nikomu.”

 

kotleba-markiza2-600x350

Femen kryje pedofíliu

Ako ďalej hovorí, od momentu, kedy priniesla do Brazílie hnutie Femen, mala vždy zvláštny pocit, cítila, že niečo nie je v poriadku. Zvlášť, keď v roku 2014 mala s ďalšou členkou urobiť scénu, ktorou by podporili kampaň na propagáciu homosexuality: Obidve sa dali nahé “pribiť” na kríž na mieste, kde stojí Bazilika Nostra Signora della Candelaria v Rio de Janeiro. Fotografia sa stala v kampani ikonickou. “Určite nebude ľahké odpustiť mi… Prosím o prepáčenie všetkých kresťanov za tento protest. Zašli sme priďaleko…”

Sara popisuje hnutie Femen ako sektu, ktorá ženy využíva, propaguje homosexualitu a dokonca aj kryje pedofíliu. “Pre feministickú sektu ženy vôbec nie sú inšpiráciou, ale v prvom rade matériou – v tom najhoršom slova zmysle. Sú len užitočným predmetom, ktorý využívajú s cieľom šíriť nenávisť voči kresťanstvu, nenávisť voči mužom, voči kráse žien, a voči rovnováhe rodín. To je ten ich feminizmus, poznám to až príliš dôverne, bola som priamo v centre. Toto feministické hnutie taktiež kryje pedofilov”, pričom zdôraznila, že jestvujú skryté miesta, kde sú maloleté nútené k promiskuite.

Sara tiež odhaľuje, že bola nútená k bisexuálnemu správaniu, aby ju komunita rešpektovala: “Lesby a bisexuálky majú v hnutí väčší rešpekt, a tak som deň za dňom popierala moju heterosexualitu a nahrádzala ju umelou bisexualitou”. Podobným spôsobom bola nútená brať drogy a mať sex s neznámymi. Dokonca ju zneužila samotná žena v mene boja za rodovú rovnosť.

Narod povstan nzijes ale zivoris

Zvrat nastal, keď náhodou stretla “konzervatívca” a “antifeministu”, ktorý jej preukazoval úprimný záujem, ktorý nikdy v hnutí nepocítila. Vďaka tomuto stretnutiu začala nový život. Girominiová v súčasnosti bojuje za zákaz potratov a celý výťažok z predaja jej životopisnej knihy putuje práve na podporu organizácií, ktoré bojujú za záchranu nenarodených detí. Okrem toho cestuje po svete a spolu s brazílskou psychologičkou Marisou Lobovou prednáša o zradnom feminizme, gender ideológii a kultúrnom marxizme.

“Zanechala som hnutie, v ktorom som v Brazílii bola 4 roky hlavnou postavou. Dnes som omnoho šťastnejšia a až teraz skutočne pomáham ženám. Nik mi už nemôže tvrdiť opak.”

http://www.hlavnespravy.sk/clenka-femen-konvertovala-na-krestanstvo-a-sokovala-vsetkych-pravdou-o-agresivnom-feministickom-hnuti/746182

 

Summit V4 o pláne ochrany hraníc vo vnútri Schengenu je neúspešný

Zolo Mikeš
Veľkolepý plán V4 zahradiť balkánsku migračnú trasu odrezaním Grécka na bulharskej a macedónskej hranici krachol ešte pred samotným začiatkom summitu vyšehradského zoskupenia a jeho partnerov. Bulharsko totiž nesúhlasí. „Demarš“ okrem Fica za záujmom Nemecka o summit nevidel nikto.
Sofia poslala podľa denníku Lidové noviny odmietavý list českému premiérovi Bohuslavovi Sobotkovi. Práve v hlavnom meste našich západných susedov sa summit koná.

Premiér Bojko Borisov v liste informoval Sobotku, že nie je v záujme Bulharska, aby sa vybudovala na jeho hranici s Gréckom hrádza nepriestupná pre migrantov. Bulharsko je kategoricky proti tomuto plánu, píše sa v liste.

Na summite bol plán V4 už iba plánom náhradným

Premiéri V4 , Macedónska a Bulharska sa tak podľa predsedu vlády ČR dohodli na podpore hľadania spoločného „európskeho riešenia“, ktorým je ochrana grécko-tureckej hranice. Ak by plán nevyšiel, ponúknu svoje, „náhradné“ riešenie.

Slovenský premiér Fico ako jediný priamo vyjadril skepsu voči schopnostiam Grékov ochrániť schengenskú hranicu. Ako jediny z premiérov zostal po spoločnom komuniké medzi novinármi a dramaticky opisoval hroziace nebezpečenstvá zo zlyhania Atén.

Fico intepretuje Bulharov po svojom

Podľa jeho interpretácie, Bulhari sú pripravení pripojiť sa k záložnému riešeniu. Na priamu otázku Aktuality.sk, či teda „zacementujú“ bulharsko-grécku hranicu, Fico uviedol „technické ťažkosti“, ktoré by toto riešenie údajne sprevádzali. Zopakoval však, že ak zlyhá celoeurópske riešenie, tak inej možnosti nebude a Bulhari s ním súhlasia.

Na otázku TV Markíza, prečo to bulharský premiér teda neuviedol vo svojom prejave pred novinármi, Fico odpovedal v zmysle, že on vie o čom hovorí, lebo „on bol vo vnútri“ na rokovaniach s politikmi V4 a tam to bulharský premiér – podľa Fica – povedal.

Iba Fico tvrdí, že dostal demarš

Rovnako zbytočným dramatizovaním sa zdá byť aj hľadanie zámienky, ako vyvolať roztržku s Nemeckom zo strany Slovenska. Premiér Fico ešte pred sumitom tvrdil, že Slovensko dostalo demarš z Nemecka proti náhradnému plánu V4 na ochranu vonkajších schengenských hraníc.

„Dostali sme demarš, že čo si to dovoľujeme,“ povedal slovenský premiér v sobtou po programovej konferencii Smeru.

Podľa kuloárnych informácií sa nemeckí diplomati informovali u politikov všetkých krajín, ktoré sa zúčastnia na summite V4 v Prahe.

Nemci zisťovali postoje týchto štátov a urobili to štandardne a rovnakým spôsobom na ministerstve zahraničných vecí príslušnej krajiny, teda aj na Slovensku.

Žiaden politik – okrem slovenského premiéra – však tento záujem nemeckých diplomatov o postoje krajín na summite ako demarš nevyhodnotil. Minister zahraničných vecí ČR Ľubomír Zaorálek napríklad nevníma tieto otázky ako sťažnosť ale ako „vysvetľovanie nejasností a hľadanie spoločného prístupu“.

http://www.aktuality.sk/clanok/313797/summit-v4-o-nahradnom-plane-ochrany-hranic-schengenu-krachuje-ficov-demars-tiez/
MIMORIADNA SPRÁVA EÚ odtajnila návrh Británii, ktorý sa týka aj Slovenska: Koniec dávkam?!

BRUSEL – Návrh dohody, ktorá má nanovo definovať vzťah Veľkej Británie a Európskej únie, dnes zverejnil stály predseda Európskej rady Donald Tusk. Dokument, ktorým sa tento mesiac bude zaoberať summit EÚ, je podľa Tuska dobrým základom ku kompromisu, očakáva ale ešte tvrdé rokovania. V oblasti voľného pohybu osôb je potrebné plne rešpektovať existujúce únijné zmluvy, uviedol šéf vrcholných stretnutí únie. Britský premiér David Cameron návrh uvítal, ale taktiež povedal, že na kompromise ešte treba pracovať.

Pozvanka

Máme dva mesiace, inak Schengen skolabuje: Turecko dostalo trest kvôli novinárom

Podľa návrhu by mala Európska komisia navrhnúť napríklad zmeny pravidiel ustanovujúcich mechanizmus „záchrannej brzdy“, teda možnosti pre členskú krajinu reagovať na výnimočné situácie spojené s príchodom pracovných síl z iných štátov 28-ičky. „Byť či nebyť spolu, to je otázka, ktorú musia zodpovedať nielen Briti v referende, ale tiež 27 ostatných členov EÚ v najbližších dvoch týždňoch,“ upozornil dnes Tusk.

Medzi dokumentmi, ktoré Tusk zverejnil, je pritom tiež návrh vyjadrenia Európskej komisie, podľa ktorej podobná „výnimočná situácia“ v Británii existuje už teraz. Za onú brzdu by teda mohol Londýn zatiahnuť okamžite. O detailoch, ale aj o dobe, počas ktorej budú brzdou spúšťané obmedzenia platiť, budú podľa Tuska musieť ešte rokovať priamo šéfovia štátov a vlád únie. Súčasťou legislatívnych zmien v tejto oblasti má byť aj nová úprava sťažujúca zneužívanie prídavkov na deti a „export“ týchto dávok z Británie do iných krajín 28-ičky.

MIMORIADNA SPRÁVA EÚ odtajnila
Predseda summitov publikoval list, v ktorom zhŕňa výsledky niekoľkých mesiacov rokovaní. Spolu s ním zverejnil podrobné návrhy súvisiacich dokumentov, ktoré by mali prijať príslušné európske inštitúcie, teda únijný summit a Európska komisia. „Nie je dohodnuté nič, kým nie je dohodnuté všetko,“ zdôraznil v liste Tusk. Niektoré členské krajiny únie mali od začiatku veľký problém práve s britskou snahou obmedziť možnosť pracovníkov z iných štátov EÚ čerpať niektoré britské sociálne dávky. Kompromisom má byť práve oná záchranná brzda.

Novú podobu vzťahov ostrovného kráľovstva a EÚ chce britský premiér David Cameron dohovoriť pred tým, než vyhlási referendum o zotrvaní krajiny v únii. To sľúbil svojim voličom pred poslednými parlamentnými voľbami.

„Návrh dokumentu EÚ o novej definícii vzťahov ukazuje skutočný pokrok vo všetkých štyroch oblastiach, v ktorých Veľká Británia potrebuje zmeny, ale je na tom ešte potrebné pracovať,“ napísal Cameron na Twitteri krátko po zverejnení návrhu. Britský vládny zdroj blízky rokovaniam s Bruselom podľa agentúry Reuters povedal, že Londýn je presvedčený o tom, že môže s partnermi v Európskej únii dosiahnuť prijateľnú dohodu, aby Britov presvedčil zotrvať v únii na základe dnes zverejnených nových dohôd. „Ešte to nie je úplne ono, ale sme si celkom istí, že je to možné,“ uviedol nemenovaný činiteľ.

Premiérova hovorkyňa podľa agentúry Reuters uviedla, že návrhy pomôžu Británii kontrolovať imigráciu a v prípade všeobecnej zhody budú právne záväzné. „Tento text, ak s tým budú súhlasiť všetky členské štáty, je sám o sebe medzinárodnoprávnym rozhodnutím, ktoré je právne záväzné a nezvratné,“ povedala novinárom. „Návrhy v oblasti imigrácie a sociálneho zabezpečenia nám umožnia lepšiu kontrolu migrácie z EÚ,“ dodala.

O aké zmeny ide?

Cameron koncom minulého roka určil štyri oblasti, v ktorých vyžaduje zmeny vo fungovaní EÚ – konkurencieschopnosť, zvrchovanosť, sociálne zabezpečenie a lepšie hospodárske riadenie. Najspornejšou požiadavkou Camerona je snaha obmedziť prístup zamestnancov z ostatných krajín EÚ k sociálnym dávkam až na štyri roky, počas ktorých budú žiť a pracovať v Británii.
V oblasti posilnenej zvrchovanosti Tusk s ohľadom na osobitnú situáciu Británie v rámci zmlúv o EÚ – ktorá ju nezaväzuje k ďalšej integrácii – navrhol, aby členské štáty nerokovali o návrhu legislatívneho aktu, ktorým viacero národných parlamentov môže predniesť svoje námietky voči Bruselu z dôvodu subsidiarity, ak sa Európskej komisii podarí ich námietky vyvrátiť.

Podľa agentúry DPA, ktorá sa odvolala na vládne zdroje v Londýne, Briti požadovali systém „červenej karty“, v rámci ktorého by 55 percent z národných parlamentov 28-člennej únie mohlo vzájomnou dohodou zablokovať navrhované právne predpisy z dielne Európskej komisie.

Britská vláda tým chcela presadiť, že Európska komisia nebude môcť ignorovať vôľu národných parlamentov, čo členským krajinám poskytne väčšiu demokratickú kontrolu nad tým, čo pripravuje exekutíva EÚ.

V najkontroverznejšej časti, týkajúcej sa sociálnych dávok a voľného pohybu osôb, Tusk zdôraznil, že treba rešpektovať existujúce zmluvy, najmä s ohľadom na zásadu voľného pohybu a nediskriminácie. „Navrhované riešenie britských problémov nadväzujú na objasnenie výkladu existujúcich pravidiel, vrátane návrhu deklarácie komisie o viacerých otázkach týkajúcich sa účinnejšieho boja proti zneužívaniu voľného pohybu,“ uviedol Tusk vo zverejnenom dokumente.

Podľa jeho slov Európska komisia musí detailnejšie prediskutovať tzv. „ochranný mechanizmus“, podľa ktorého právo na obmedzenie sociálnych dávok môže byť zavedené z dôvodov zaistenia verejného poriadku, verejnej bezpečnosti alebo verejného zdravia. Nie je zatiaľ jasné, na aké dlhé obdobie by tento mechanizmus mohol byť zavedený.

Británia sa týmto mechanizmom chce účinnejšie brániť pred vysokým a dlhodobým prílevom pracovníkov z iných členských krajín EÚ. Tusk zároveň naznačil, že jeho odpoveď pre Camerona musí byť prerokovaná s ostatnými 27 členskými štátmi únie, ktoré doteraz neboli zapojené do diskusií o vzťahoch EÚ s Britániou. Premiéri a prezidenti krajín EÚ budú o tejto téme diskutovať na mimoriadnom summite v dňoch 18. a 19. februára.

Cameron musí zatlačiť na krajiny V4

Denník The Guardian dnes napísal, že britský premiér David Cameron musí v najbližších dvoch týždňoch začať diplomatickú ofenzívu vo východnej Európe, aby pre svoj plán obmedzenia dávok a zamestnaneckých výhod pre migrantov z krajín Európskej únie získal Poľsko, Maďarsko, Česko a Slovensko. Významní vládni činitelia ministerského predsedu podľa denníka upozorňujú, že musí urobiť oveľa viac pre to, aby presvedčil vedúcich východoeurópskych predstaviteľov.

Predsedníčka poľskej vlády Beata Szydlová koncom minulého roka Cameronovi vo Varšave povedala, že Poľsko a ďalší traja členovia vyšehradskej skupiny sú proti akýmkoľvek zmenám, ktoré budú diskriminovať ich občanov pracujúcich v Spojenom kráľovstve. Downing Street ale povzbudilo, keď predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker na piatkovej schôdzke v Bruseli súhlasil s tým, že mechanizmus núdzových bŕzd obmedzujúcich na štyri roky výplaty sociálnych dávok ekonomickým migrantom z únijných krajín by mohol byť zavedený hneď po skončení referenda o zotrvaní Británie v EÚ.

http://www.topky.sk/cl/11/1525483/MIMORIADNA-SPRAVA-EU-odtajnila-navrh-Britanii–ktory-sa-tyka-aj-Slovenska–Koniec-davkam–?campaign=interlink&medium=1528411

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.