Fico zariadil, že Rimavská Sobota bude voliť Kotlebu: Rimavskosobotský primátor Šimko je výtržník, ktorý financuje Kotlebu

Fico je je už dávno pripravený položiť slovenskú suverenitu na európsky oltár. Výmenou za integráciu
Fico: Rimavskosobotský primátor Šimko je výtržník, ktorý financuje Kotlebu
Primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko je výtržník, ktorý financuje predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Mariana Kotlebu
kotleba-markiza2-600x350

Povedal to dnes premiér Robert Fico po tom, ako Šimka ochranka nepustila na celoslovenskú konferenciu o príprave akčných plánov pre 11 okresov s vysokou mierou nezamestnanosti v Banskej Bystrici.

[edsanimate animation=“pulse“ delay=“4″ infinite_animation=“yes“ animate_on=““ ]

Vycisteny letak

[/edsanimate]

Prítomní boli členovia vlády, lídri zo samospráv aj podnikatelia. Rimavská Sobota patrí medzi spomínané okresy. “On má rád incidenty, je to taký výtržník veľmi blízko pri Kotlebovi. Štruktúra tohto stretnutia bola jasná. Pozvali sme všetkých starostov a primátorov. Ak si niekto myslí, že tu bolo stranícke podujatie, je na veľkom omyle. Iba 20, možno 25 percent boli ľudia s príslušnosťou k Smeru-SD, všetci ostatní boli starostovia a primátori, ľudia z úplne iných politických strán,” vysvetlil Fico.

Zároveň zdôraznil, že on pozvánku na konferenciu nezostavoval. “Je to známy výtržník, v zmysle, za každú cenu niekam prísť a urobiť kopu kriku. Pravdepodobne organizátori zvážili, že človek, ktorý financuje pána Kotlebu, nebude pozvaný. Rešpektujem prácu organizátorov,” uzavrel Fico.

Šimko pre TASR potvrdil, že ho na konferenciu nepustili. Podľa svojich slov chcel hovoriť o problémoch okresov v južnej časti kraja a tiež o problémoch ľudí, ktorí tam žijú. “Mrzí ma, že ma pán premiér nazval výtržníkom, v živote som nebol trestne stíhaný. Ak považuje za výtržníctvo to, že som mu pred tromi rokmi poslal lopatu, aby prišiel urobiť poriadok so svojimi straníckymi súkmeňovcami, poslancami Mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote, mám pocit, že preto ma nazval výtržníkom. Komunálne voľby v roku 2014 ukázali, že mal prísť urobiť poriadok, pretože z 11 členov Smeru-SD v zastupiteľstve zostali len dvaja,” uviedol.
Pozvanka

Šimko zároveň odmietol, že by financoval Kotlebu. “Posledné vydanie občasníka Náš kraj, ktorý vydáva BBSK, som financoval sumou 500 eur, v tom mal premiér pravdu,” dodal.
voľby-6-1024x480

Úrad vlády SR neskôr doplnil, že okres Rimavská Sobota na dnešnej celoslovenskej konferencii o pomoci regiónom s vysokou mierou nezamestnanosti zastupovalo 16 reprezentantov. Medzi nimi boli starostovia, zamestnávatelia i prednosta Okresného úradu v Rimavskej Sobote. “Napriek snahe primátora Rimavskej Soboty Jozefa Šimka o vyvolanie konfliktu, Úrad vlády SR garantuje okresu Rimavská Sobota naplnenie akčného plánu a schválenie všetkých benefitov v súlade so zákonom o pomoci najmenej rozvinutým regiónom,” uvádza sa v stanovisku.

http://www.hlavnespravy.sk/fico-rimavskosobotsky-primator-j-simko-je-vytrznik-ktory-financuje-m-kotlebu/746991

 

 

Fico je pripravený položiť slovenskú suverenitu na európsky oltár. Výmenou za integráciu
BRATISLAVA – Už na jeseň sa môže rozhodnúť o tom, ako bude vyzerať Európska únia v nasledujúcich rokoch. A ak chce byť Slovensko pritom, musí byť pripravené aj na stratu časti národnej suverenity.

premiér Robert Fico chce Slovensko vidieť v jadre Európskej únie. Zdroj:TASR/Michal Svítok
Takúto víziu na pôde Paneurópskej vysokej školy nadhodil študentom predseda vlády Robert Fico (Smer-SD). Premiér, tak ako už viackrát, upozornil na neexistenciu inej alternatívy pre Slovensko než je Európska únia a členstvo v eurozóne.

„Sme šiesta najotvorenejšie ekonomika, samostatne nemáme šancu prežiť, sme úplne závislí na exporte. Pri prechode späť na Slovenskú korunu by podľa niektorých prieskumov došlo k devalvácii okolo 40 percent. Malo by to nedozerné následky,“ vyhlásil.

Suverenita hodná miliárd
V číslach to podľa neho znamená napríklad 20 miliárd eur, ktoré má Slovensko získať do roku 2020 z európskych fondov. Opačným smerom pritom posielame sedem miliárd eur.

„Členstvo v EÚ bolo pre nás doteraz neuveriteľné výhodne a ukazuje sa, že bude aj v nasledujúcich rokoch. Slovensko by inak nedokázalo prefinancovať svoje potreby.,“ vyhlásil Fico.

Zároveň však šéf vládneho kabinetu Slovákov pripravuje nato, že musia byť pripravení obetovať aj časť národnej suverenity. Tvrdí totiž, že ak má Európska únia prežiť, musí sa integrovať oveľa hlbšie, než si vôbec niekto vedel ešte prednedávnom predstaviť.

„Ak ide o pozitívnu stratu suverenity, buďme ústretoví. Nebol veď už samotný vstup do EÚ stratou suverenity? Všetky diskusie o strate suverenity, by sme mali nechať teoretikom. Tu musia byť prijaté rozhodnutia veľmi vážne a veľmi rýchlo,“ varoval premiér.

Škodní individualisti
Aj preto sa Fico nevyhol kritike štátnikov, ako napríklad britský premiér David Cameron, ktorí majú na budúce fungovanie bruselských inštitúcii iný názor. Ako totiž hovorí, ak vznikajú problémy, treba ich riešiť spoločne.

„Takýto individualistický princíp nikomu nepomôže. Hlbšia integrácia bude. Záleží len od nás, či budeme jej súčasťou alebo sa postavíme nabok. Už teraz funguje istá dvojkoľajnosť ,“ pripomína predseda vlády.
Zároveň pripustil, že v dôsledku týchto zmien, bude musieť parlament pristúpiť aj k zmene piliera slovenskej legislatívy.

„Ak príde k hlbšej integrácii, bude si to vyžadovať aj zmenu ústavy. Sme príliš malí, nehrajme sa na pupok sveta. Sme príliš zraniteľní,“ dodal Fico s tým, že výrazný posun v tejto otázke očakáva už na jeseň tohto roka.

„Kto sa tohto tempa nebude držať, bude veľmi rýchlo vyradený,“ uzavrel.

http://aktualne.atlas.sk/fico-je-pripraveny-polozit-slovensku-suverenitu-na-europsky-oltar-vymenou-za-integraciu/slovensko/politika/

 

Predvolebné stretnutia s Marianom Kotlebom a kandidátmi na poslancov do NR SR

21.2.2016 o 16:00 – Partizánske
23.2.2016 o 16:00 – Martin
23.2.2016 o 18:00 – Žilina
25.2.2016 o 18:00 – Čadca
27.2.2016 o 15:00 – Zlaté Moravce
27.2.2016 o 18:00 – Nitra
28.2.2016 o 16:00 – Trnava
29.2.2016 o 17:00 – Bratislava
1.3.2016 o 18:00 – Banská Bystrica

http://www.naseslovensko.net/najblizsie-predvolebne-stretnutia-s-marianom-kotlebom-a-kandidatmi-na-poslancov-do-nr-sr/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.