Pred voľbami bude ešte horúco: V KDH zavládla panika. + Desaťbodový program KBS pre Slovensko, alebo predvolebná kampaň KBS pre členov KDH-áckych FÓR?

Majú hlavu v smútku. Opozičná strana KDH bojuje posledné mesiace s nízkymi preferenciami a najnovšie jej ranu udelila aj RTVS. Do hlavných diskusií ju totiž nezaradila k najsilnejším politickým stranám, ktoré už sedia v parlamente, ale k tým, ktoré sú na hranici zvoliteľnosti. Šéf KDH Ján Figeľ by si tak mal zmerať sily s Marianom Kotlebom (ĽS Naše Slovensko) či Borisom Kollárom (Sme rodina), čo zrejme odmietne.


Figeľovi kresťanskí demokrati sa v posledných prieskumoch z opozičného lídra dostali na 4. pozíciu. Aj keď si ju podľa bežných prieskumov agentúr držali, verejno- právna televízia ich zaradila do diskusie so stranami, ktoré sú preferenčne veľmi nízko. Rozvrh diskusií televízia poslala aj stranám a práve tam padla kosa na kameň. KDH totiž rozdelenie poriadne nahnevalo.

Ján Figeľ má vyhrady voči predvolebnej diskusii s Borisom Kollárom …

„Veríme, že nedopatrením bola druhá najväčšia parlamentná strana zaradená do diskusie aj s mimoparlamentnými, ktoré nezískali legitimitu zatiaľ v žiadnych voľbách,“ napísal šéf volebného štábu Dárius Hatok. Podľa našich informácií Ján Figeľ dokonca uvažuje, že ak televízia rozdelenie nezmení, diskutovať nepríde.

voľby-6-1024x480
„Obraciame sa listom na generálneho riaditeľa RTVS, v ktorom žiadame nápravu prerozdelenia. Dúfame, že toto chybné prerozdelenie bude napravené podľa politickej reality, ako rozhodli voliči v slobodných a demokratických voľbách v roku 2012,“ vysvetlil Hatok s tým, že v posledných komunálnych voľbách 2014 boli druhou najúspešnejšou stranou.

[edsanimate animation=“pulse“ delay=“4″ infinite_animation=“yes“ animate_on=““ ]

Vycisteny letak

[/edsanimate]

Televízia vo svojich pravidlách volebného vysielania však uvádza, že rozdeľovanie strán do diskusií robila na základe priemeru 4 prieskumov, ktoré si špeciálne na tento účel objednala u renomovaných agentúr. A tam aj keď tesne, ale predsa Matovičova strana predbehla stabilné KDH, ktoré je na scéne už 26 rokov.

DIGITAL CAMERA

… rovnako za jeden stôl si nechce sadnúť ani s Mariánom Kotlebom.

„Súčasťou pravidiel je aj systém rozdelenia kandidujúcich strán do diskusných relácií, pričom všetky subjekty podpisom svojho štatutára zobrali tento postup na vedomie, KDH tak urobilo bez akýchkoľvek výhrad. Aj preto sa nedáme zaťahovať do predvolebného súboja,“ reagovala Dominika Šulková z RTVS.

 

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/pred-volbami-bude-este-horuco-kdh-zavladla-panika.html

 

Pozvánka-TA3-900x450

 

Cirkev predložila politikom desaťbodový program pre Slovensko
Konferencie biskupov Slovenska ako priority považuje obmedzenie nedeľnej práce.

BRATISLAVA. Konferencie biskupov Slovenska (KBS) predložila politikom pred parlamentnými voľbami návrh Desatora pre lepšie Slovensko.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ide o súbor opatrení, ktoré považuje cirkev za dôležité. S predstaviteľmi politických strán, ktoré majú šancu sa dostať po parlamentných voľbách 5. marca, sa stretli zástupcovia KBS v posledných dňoch.

Na každom stretnutí KBS zastupoval jej predseda arcibiskup Stanislav Zvolenský.

Konferencia biskupov ako priority v najbližšom období považuje obmedzenie nedeľnej práce, upravenie zloženie Rady vlády pre ľudské práva a ich výborov tak, aby pomerne rešpektovala názorové spektrum občanov SR v otázkach rodiny a manželstva. Treťou prioritou v desaťbodovom programe je úplné dofinancovanie cirkevného školstva.

Najvyssi cas vyhnat zlodejov z parlamentu

Ako povedal pre agentúru SITA tajomník KBS Anton Ziolkovsky, určenie nedele ako voľného dňa je prejavom kultúry, ktorá má korene v judaizme a kresťanstve a doteraz je spoločnosťou akceptovaná. „Ľudia v produktívnom veku často pracujú viac ako osem hodín a majú málo času na seba, rodinu a rozvíjanie vzťahov. Sme presvedčení, že na obmedzení nedeľnej práce je možné dohodnúť sa tak s politickými stranami, ako aj s odbormi a ďalšími sociálnymi partnermi,“ povedal.


Arcibiskup Mons. S. Zvolenský napriek prísľubom do dnešného dňa nepodporil petíciu AZN (Aliancia za nedeľu – Slovensko o.z.) za prijatie zákona na ochranu nedele ktorú už podpísalo takmer 80 000 občanov Slovenska. Je pre KBS nedeľa prioritou len vtedy, ak ju presadzujú ľudia v dresoch KDH? Kresťania v iných politických stranách a združeniach už nie sú plnohodnotní kresťania?
AZN vyzýva všetkých ľudí dobrej vôle na dokončenie zberu podpisov pod petíciu za nedeľu

Biskupi tiež požadujú odstúpenie od Istanbulského dohovoru a spomínané upravenie zloženia Rady vlády pre ľudské práva a ich výborov.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

KBS tiež vidí, že školstvo potrebuje systémovú zmenu. „Cítime sklamanie z ovocia decentralizácie v školstve, ktorej výsledkom je prehlbovanie nerovnosti medzi školami a dlhodobo nespravodlivé financovanie škôl a školských zariadení, ktorých zriaďovateľom sú cirkvi. Sme presvedčení, že financovanie základného a stredného školstva by sa malo vrátiť pod ministerstvo,“ povedal tajomník KBS.

Do desatora cirkev zaradila aj prijatie Národného demografického plánu, pretože Slovensko už viac ako desaťročie čelí hlbokej demografickej kríze. KBS tiež požaduje väčšie spoločenské ocenenie a ochranu matiek, zvlášť z mnohopočetných rodín.

Za mimoriadne dôležité považuje zavedenie tzv. rodinnej doložky ku každému novému zákonu.

Cirkev by rada videla prijatie ústavného zákona o adopciách, ktorý by obsahoval fakt, že základom rodiny je manželstvo muža a ženy. KBS tiež poukazuje na nespravodlivé financovanie zariadení sociálnych a zdravotníckych služieb bez ohľadu na zriaďovateľa. Biskupi by tiež privítali väčšiu solidaritu s vojnovými utečencami a migrantmi, najmä s prenasledovanými kresťanmi.

Do desatora sa tiež dostalo obmedzenie interrupcií prinajmenšom na žiadosť ženy a zo sociálnych dôvodov. Slovensko by podľa KBS malo viac investovať do centier pre ženy, ktoré neočakávane otehotnejú.

V návrhoch nezabúda ani na ochranu životného prostredia. Zmena postoja k ochrane životného prostredia musí vychádzať z osobného presvedčenia, informácii a chápania súvislostí.

http://domov.sme.sk/c/20100797/cirekev-predlozila-politikom-desatbodovy-program-pre-slovensko.html#ixzz40nQwZxU4

Milí priatelia, ako viete, vláda SR odmietla dať dotácie na VÚC Banská Bystrica z dôvodu vraj “nevhodného” župana Ing. Mariana Kotlebu. Máme na vás prosbu: V týchto dňoch prebieha hlasovanie o dotáciu na opravy fresiek vybratých kostolov na Slovensku. Medzi ne patrí aj kostol sv. Martina v obci Čerín pri B. Bystrici (na obr.). Správcom farnosti je obetavý kňaz a môj kamarát vdp. Dušan Mesík.
3838-cerin_thumb

Kostol sv. Martina je umelecko-historický skvost prevyšujúci celoslovenský význam. Nachádza sa na vyvýšenom mieste nad Čerínom a spolu so zvonicou a obranným kamenným múrom so strieľňami vytvára jedinečnú siluetu po prístupovej ceste od Zvolena, zďaleka viditeľnú /v súčasnej dobe v noci osvetlenú/ Kostol sv. Martina v Čeríne pochádza zo začiatku 14. storočia a je postavený v gotickom slohu.

Nižšie je uvedený link Nadácie Všeobecnej Úverovej Banky, cez ktorú sa hlasuje, ktorý kostol dostane dotácie na reštauráciu fresiek.

ONLINE súboj sa vyostruje medzi Banskou Bystricou (KOTLEBA) a Prešovom (KDH) Hlasujte až do 29. februára 2016! Počet hlasov aktualizovaný každú hodinu! Klikni na:

https://www.vub.sk/fresky/

Čerín
ČERÍN

Kostol sv. Martina, biskupa

Počet hlasov : 3167
VIAC
HLASOVAŤ
*********************************************************************************************************************
Hlasovanie: Otvor si uvedený link, kde nájdeš spôsob ako hlasovať. Potom si klikni hlasovanie na freske Čerín, kostol sv. Martina. Podpor starobylý kostol a naprav tak aj diskrimináciu vlády SR župy Banská Bystrica! Hlasovanie môžeš priebežne sledovať na uvedenej linke. Anton Selecký

http://www.magnificat.sk/aktualne-marian-kotleba-volte-podla-srdca-nie-podla-prieskumov/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.