Odkaz pre Merkelovú: “Mala by odísť do exilu do Južnej Ameriky”. + NATO nepomôže Turecku pri agresii voči Rusku

Členka nemeckej anti-imigračnej strany, Alternatíva pre Nemecko, Beatrix von Storch, v politickej relácií Anne Will, vyhlásila, že by nemecká kancelárka, Angela Merkelová, mala odísť do exilu do Čile alebo do Južnej Ameriky, kvôli tomu, že dovolila okolo miliónom migrantom vstúpiť do Nemecka

Holande a Saria Merkel

 

Beatrix von Storch narážala na fakt, že mnoho nacistických vojnových zločincov utieklo do Južnej Ameriky, aby sa vyhli spravodlivosti, keď bolo Nemecko v II. Svetovej vojne porazené.

Von Storch už predtým na Facebooku kritizovala Merkelovú za to, že “zruinovala vlastnú krajinu ako nikto iný od roku 1945. Stavím sa, že Merkelová krajinu opustí z bezpečnostných dôvodov, keď odstúpi z pozície kancelárky a politického života.”

Ďalej Storch obvinila nemeckú kancelárku za spôsobenie ťažkej rany nemeckému národu. “Nemeckí občania a voliči pochopia, že v najbližších rokoch Pani Merkelová zničí to, čo milióny Nemcov vybudovalo počas niekoľkých generácií.

Pozvanka

Napriek týmto kontroverzným vyhláseniam, preferencie anti-imigračnej strany – Alternatíva pre Nemecko – neustále stúpajú. Podľa súčasných prieskumov, jej preferencie vzrástli z 1% na 10%. Strana začala získavať veľkú podporu zo strany nemeckých obyvateľov, keď začala imigrantská kríza a ešte vyššiu po parížskych útokoch z novembra minulého roka. Sexuálne útoky imigrantov na ženy počas silvestrovskej noci v Nemecku a aj v Európe, obrovsky zvýšili obavy z imigrantov a prispeli k vzostupe anti-imigračnej strany.

Nemecká kancelárka, Angela Merkelová, vyvolala nevôľu ľudí, na základe jej politiky, keď pozývala imigrantov do Nemecka a do Európy a vítala ich. Tí v európskych štátoch od svojho príchodu spôsobujú veľký rozruch, ktorý posilňuje protiimigračné postoje a názory nielen obyčajných ľudí, ale aj politických strán.

http://www.hlavnespravy.sk/odkaz-pre-merkelovu-mala-by-odist-do-exilu-do-juznej-ameriky/746937

 

Asselborn: NATO nepomôže Turecku pri agresii voči Rusku

Asselbornov postoj zdieľajú aj ďalšie členské krajiny aliancie

V prípade tureckej agresie voči Rusku neposkytne NATO Ankare žiadnu vojenskú pomoc. Vyhlásil to luxemburský minister zahraničných vecí Jean Asselborn pre najnovšie vydanie nemeckého magazínu Der Spiegel.

“NATO sa nesmie nechať vtiahnuť do vojenskej eskalácie s Ruskom cez najnovšie napätie medzi Ruskom a Tureckom,” povedal Asselborn a dodal, že tento postoj zdieľajú aj ďalšie členské krajiny aliancie.

Princíp kolektívnej obrany v rámci NATO platí iba vtedy, keď “je členský štát jednoznačne napadnutý”, zdôraznil luxemburský minister.

kotleba3

Vzťahy medzi Moskvou a Ankarou sú kvôli konfliktu v Sýrii značne naštrbené. Rusko politicky i vojensky podporuje vládu sýrskeho prezidenta Bašára Asada, kým Turecko zase podporuje sýrsku opozíciu. Vlani v novembri Turecko zostrelilo ruské vojenské lietadlo, ktoré sa údajne nakrátko ocitlo v tureckom vzdušnom priestore.

http://www.hlavnespravy.sk/asselborn-nato-nepomoze-turecku-pri-agresii-voci-rusku/747079

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.