Kotleba priťahuje investorov: Do B. Bystrice príde nový investor, zamestná viac ako tisíc ľudí. + Richard Dawkins: “Moslimovia? Do pekla s ich kultúrou!”

Výstavba podniku má trvať asi rok, samotná výroba by sa mala začať v roku 2017.
BANSKÁ BYSTRICA. Viac ako 1200 ľudí má zamestnať nový investor v Banskej Bystrici, ktorým bude spoločnosť RKN Global Europe.
Kotleba pritahuje investorov
Vláda pomôže stimulmi

Oznámil to premiér Robert Fico (Smer) po tom, ako podpísal so spoločnosťou memorandum o porozumení. Objem investície v tamojšom priemyselnom parku dosahuje 89 miliónov eur.

Pozvánka-TA3-900x450

Premiér avizoval, že vláda ešte pred voľbami spoločnosti pomôže stimulmi, ktoré majú mať podobu hotovostnej platby aj daňových prázdnin.

„Nevidíme žiadne prekážky, aby prijali rozhodnutie o podpore tohto strategického počinu. Je tu návrh, ktorým sa bude vláda zaoberať. Ak sa nevyskytnú neočakávané udalosti, vláda 2. marca schváli investičnú pomoc,“ avizoval Fico.
Pozvanka

Ako povedal premiér, pomoc vlády bude hotovostná i v podobe daňových prázdnin. Priama investičná pomoc predstavuje 18 miliónov eur a ďalším stimulom bude príspevok 14 500 eur na jedno vytvorené pracovné miesto.

voľby-6-1024x480
Výroba s vysokou pridanou hodnotou

Podľa jeho slov sa štruktúra zamestnancov firmy bude primárne orientovať na vysokoškolsky vzdelaných, ktorých má byť až 80 percent, 20 percent budú zamestnanci s úplným stredoškolským vzdelaním.

Platy majú výrazne presiahnuť priemerné mzdy v národnom hospodárstve.

„Ide o výrobu s vysokou pridanou hodnotou. Budú sa vyrábať dokumenty s ochrannými prvkami, bezpečnostné karty, bankomatové karty či kontrolné mechanizmy pre letiská, ktoré identifikujú falošné dokumenty. Ide asi o 28 produktov,“ menoval Fico. Na domáci trh má putovať 20 percent produkcie.

Výstavba podniku má trvať asi rok, samotná výroba by sa mala začať v roku 2017.

Rokovali deväť mesiacov

Podľa vyjadrenia konateľky spoločnosti Marjam Lindsbro bolo v hre viac regiónov, ale pre Banskú Bystricu sa rozhodli vzhľadom na dostatok ľudských zdrojov.

Radosť nad týmto rozhodnutím netajil primátor mesta Ján Nosko. „Rokovania trvali deväť mesiacov a sme radi, že sme našli pomoc na úrovni vlády. Aj preto je toto naše dieťa zrelé na pôrod. Tešíme sa a veríme, že táto investícia prispeje k tomu, aby sa Banská Bystrica stala treťou metropolou na Slovensku,“ uviedol.


Pomoc potrebuje 12 najmenej rozvinutých okresov
Vláda by chcela, aby Slovensko dosiahlo v nasledujúcich štyroch rokoch 85 percent priemernej životnej úrovne v EÚ. Vyhlásil to premiér Fico na tlačovej konferencii po skončení celoslovenskej konferencie o príprave akčných plánov pre 11 okresov s vysokou mierou nezamestnanosti.

Súčasťou tejto snahy je podľa premiéra odstraňovanie regionálnych rozdielov. „Cieľ odstraňovať regionálne rozdiely dostal nové šaty, novú podobu, nový vážny systém. Toto stretnutie bolo dôležité z hľadiska praktickej realizácie zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov, ktorých je 12. Kritériom na zaradenie okresu do zoznamu je 1,6-násobok priemernej miery nezamestnanosti,“ vysvetlil Fico.

V jednom z týchto 12 okresov, v Kežmarku, už vláda bola a schválila aj akčný plán. „Je to konkrétny plán aktivít a rozdelenia peňazí na rozbehnutie daného okresu. V Kežmarku je cieľ 2000 nových pracovných miest, preinvestuje sa 52 miliónov eur, z toho štyri milióny sú zo štátneho rozpočtu,“ pripomenul Fico.

Vláda sa podľa jeho slov zaviazala, že v ďalšom volebnom období bude mať 11 výjazdových zasadnutí práve v týchto okresoch. Ide o Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Sabinov, Svidník, Vranov nad Topľou, Rožňava, Sobrance a Trebišov.

Vládu a zástupcov samospráv teraz čaká spracovanie akčných plánov na mieru pre zostávajúcich 11 okresov. Na stretnutí o podpore najmenej rozvinutých okresov sa zúčastnili primátori, starostovia, zástupcovia organizácií z regiónov, ktoré trápi vysoká nezamestnanosť.

http://ekonomika.sme.sk/c/20100617/novy-investor-zamestna-v-banskej-bystrici-viac-ako-1200-ludi.html

Richard Dawkins: “Moslimovia? Do pekla s ich kultúrou!”

Špičkový akademik, evolučný biológ, zoológ a propagátor ateizmu Richard Dawkins v netradičnom výbuchu emócií zaútočil na uvoľnený postoj západnej spoločnosti voči radikálnemu islamu.

Britský vedec sa objavil v živej televíznej diskusii v Spojených štátoch, kde vyhúkol „do pekla s ich kultúrou“, pričom odkazoval na niektoré praktiky v islame, ako je nosenie buriek u žien.

Dawkins sa objavil na šou HBO Billa Mohera a obaja diskutovali o spiatočníckych liberáloch a konkrétne o tom, že univerzity zakazujú prednášať ľuďom s extrémnymi názormi.

Konverzácia sa obrátila na islam, keď Dawkins skritizoval tých, ktorí sa boja konfrontovať náboženstvo niektorých ľudí s jeho extrémnymi praktikami so slovami, že náboženstvo dostalo „voľný priechod“.

Starý pán (74 rokov) povedal: „Je tu predstava, že islam a moslimovia sú týmito chránenými druhmi.“

Znasilnenie Europy

„Takže, ak o nich vôbec hovoríme, alebo ak ich vôbec kritizujeme, tak tým nejako ubližujeme alebo ponižujeme moslimov. Je to smiešna myšlienka.“

Hostiteľ Maher potom dodal, že liberáli by mali ochraňovať tých, ktorí sú utláčaní, bez ohľadu na to, koho to uráža.

Ďalej povedal, že toto zahrňuje ženy nútené nosiť náboženské oblečenie, čo Dawkinsa viedlo k neobyčajnému komentáru.

Maher povedal: „Sme na strane ženského hnutia a chudobných menšín a čohokoľvek. Gayovia, postihnutí, zneužití, čokoľvek, za čo je Caitlyn (Jenner). Všetci sme za nich. A oni (liberáli) to schvaľujú, ale ak poviete niečo o tom, že žena je nútená nosiť včelársky oblek v horúcom slnku celý deň…“
Podľa Dawkinsa má islam “voľnú cestu” vďaka strachu z rasizmu

Dawkins na to nadviazal a povedal: „Ale to je „ich kultúra“ a vy to musíte akceptovať. Je to jedna výnimka. Liberálny v čomkoľvek okrem tejto jednej výnimky, je to „ich kultúra“. Nuž, do pekla s ich kultúrou.“

Dawkins pokračoval a povedal, že islam dostal „voľný priechod“ kvôli „teroru, ktorý sa považuje za rasistický“ ak dôjde ku kritike náboženstva.

Dodal: „Zamieňa sa to s rasizmom. Neuveriteľné množstvo ľudí si myslí, že islam je rasa. A tak si myslia, že keď kritizujete islam tak ste rasista.“

Sociálne médiá kvôli tejto konverzácii vybuchli, pričom niektorí ľudia kritizovali použitie silného jazyka proti moslimom.

@MarceAriasSouto povedal: „Toto je len protimoslimský náboženský fanatizmus. Bill Maher bol vždy šašo. Dawkins sa ním stáva.“

@vcw42 napísal: „Zvyčajne taký postoj pochádza z konzervatívnej nevedomosti. V tomto prípade je to Billova liberálna nevedomosť.“

Iní vyjadrili páru podporu.

@ibrahimsapien povedal: „Vzhľadom ku kontextu v ktorom to povedali, súhlasím. A aj ja som bol moslim. Musia tu byť objektívne absolútne štandardy ľudských práv. Nič, čo by umožnilo zneužívanie len preto, že sú označení ako „kultúra“. To bol jeho názor. Ak vaša kultúra povoľuje bitie žien alebo manželské znásilnenie, „do pekla s ich kultúrou“. Je to až také zlé?“

Maher a Dawkins začali diskusiu kritikou univerzít za ich zákaz vystupovania radikálnym rečníkom.

[edsanimate animation=“pulse“ delay=“4″ infinite_animation=“yes“ animate_on=““ ]

Vycisteny letak

[/edsanimate]

Podnietili to správy o tom, že bývalej moslimke Maryam Namazie zrušili návštevu na Warwick University.

Dawkins povedal, že to zosmiešnilo celý étos univerzít.

Povedal: „Na univerzite na ktorú som išiel, University of California v Berkeley, sme v 60-tych rokoch mali hnutie za slobodu prejavu. Čo za zradu to teraz vidíme, keď univerzitné mestá v celej Amerike a Británii odopierajú ľuďom právo hovoriť. Ak nemôžete hovoriť o svojich názoroch v univerzitných mestách, tak kde? O čom sú všetky tie univerzity? Sú o slobode prejavu, sú o tom, že ste vystavený myšlienkam, s ktorými ste sa predtým nestretli alebo ktoré sú nepriateľské. Keby ste boli vystavený len tým myšlienkam, s ktorými súhlasíte, čo by to bolo za univerzitu?“

http://www.protiprudu.org/richard-dawkins-moslimovia-do-pekla-s-ich-kulturou/#comment-35481

Tento obsah bol zaradený v Domáce, External Videos, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.