Vyhlásenie V. Putina celému svetu k situácii v Sýrii. + Vedome šírili chorobu. Udanie páchateľov je podľa Európskej siete organizácií porušením ľudských práv

Vírus Zika údajne stojí aj za autizmom či schizofréniou
Po nemeckej organizácii na pomoc ľuďom nakazených vírusom HIV Deutsche AIDS-Hilfe (DAH) sa do pražských hygienikov pustila aj Európska sieť organizácií na podporu ľudí s HIV. Sieť považuje trestné oznámenia kvôli možnému šíreniu pohlavnej choroby za porušenie ľudských práv. Podľa informácii portálu Novinky.cz žiada teda českú vládu, aby zaistila prehodnotenie prípadu a zároveň zastavenie vyšetrovania

Európska sieť organizácií svoju sťažnosť uviedla v otvorenom liste, ktorý médiám poskytla Česká spoločnosť AIDS pomoc (ČSAP).

Predstavitelia európskej siete považujú oznámenie za hrubé porušenie osobnej slobody a porušenie ľudských práv. Pisatelia tiež uviedli, že kvôli tomuto prípadu sa chcú obrátiť aj na Vysokého komisára OSN pre ľudské práva. Zároveň už informovali predstaviteľov Programu OSN pre boj proti HIV a AIDS (UNAIDS), píše server Novinky.cz.

Podľa zástupcu ČSAP pražskí hygienici podaním trestného oznámenia na 30 mužov s HIV profesne zlyhali. Šéfka pražskej hygieny Zdenka Jágrová však namieta. Už pred časom uviedla, že hygienici musia v prípade nákazy ďalších osôb informovať orgány činné v trestnom konaní.

Podľa šéfa AIDS centra v pražskej Nemocnici Na Bulovce Ladislava Machalu bola žaloba podaná na homosexuálnych mužov pôvodom z hlavného mesta, z ktorých niektorí majú prestížne povolania. Hrozí im až desať rokov väzenia za ťažké ublíženie na zdraví a šírenie nákazlivej choroby. Hovorca pražskej polície Jan Daněk ďalšie konkrétne informácie už nemohol poskytnúť (viac TU).

V priebehu minulého roka evidovala Česká republika rekordný počet nových pacientov. Bolo ich až 266. Väčšina z nich sa nakazila pri sexe. Podľa informácií menovaného portálu nakazených bolo najviac mužov, ktorí mali sex s inými mužmi.
[edsanimate animation=“pulse“ delay=“4″ infinite_animation=“yes“ animate_on=““ ]

Vycisteny letak

[/edsanimate]

http://www.hlavnespravy.sk/vedome-sirili-chorobu-udanie-pachatelov-je-podla-europskej-siete-organizacii-porusenim-ludskych-prav/747858

Vírus Zika údajne stojí aj za autizmom či schizofréniou

Experti na reprodukčné zdravie varujú, že mikrocefália môže byť len vrcholcom ľadovca a len najviditeľnejším znakom rozšírenia vírusu Zika

Podľa expertov aj deti, ktoré sa zdajú byť po narodení zdravé, majú vyššie riziko rozvinutia mentálnej choroby neskôr v ich živote, ak počas tehotenstva matka bola infikovaná vírusom Zika.

New York Times prináša článok o tom, ako Zika vírus nápadne pripomína infekčných agensov, ktorí sú spájaní s rozvojom autizmu, bipolárnej poruchy a schizofrénie.

“Dôsledky Zika vírusu sú ďalekosiahlejšie než len mikrocefália”, tvrdí Dr. W. Ian Lipkin, ktorí je riaditeľom Centra pre infekcie a imunitu na Univerzite Columbia.

“Neprekvapovalo by ma, ak by u deťoch v Latinskej Amerike a v Karibiku bol rapídny nárast ADHD, autizmu, epilepsie a schizofrénie,” dodal. “Rysuje sa nám obrovská skupina indivíduí, ktorí nebudú schopní fungovať vo svete”.
Kotleba v mediach

Výskumníci v Brazílii v súčasnosti skúmajú tisíce prípadov mikrocefalických novorodencov. Zatiaľ nejestvuje istý dôkaz, že vírus Zika je príčinou, virológovia, ktorí sa týmto prípadom venujú, ho však “silne podozrievajú”.

http://www.hlavnespravy.sk/virus-zika-uz-udajne-stoji-aj-za-autizmom-ci-schizofreniou/747825

Tento obsah bol zaradený v Domáce, External Videos, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.