Nový čas objavil výzvu Iniciatívy 2016 z októbra 2015! Neuveriteľná kombinácia: Kňazi podporili extrémistu Kotlebu! Zúfalstvo chytá aj K. Lovaša

Tomu sa dá len ťažko uveriť. Traja katolícki kňazi – Ignác Juruš, Ján Košiar a Gabriel Juruš spolu s niektorými katolíckymi aktivistami verejne podporili vo voľbách výzvu s názvom „Voľme budúcnosť Slovenska“.
Pozvanka
V závere tejto výzvy sa píše, že požiadavkám spomenutej iniciatívy najviac vyhovuje strana pravicového extrémistu Mariána Kotlebu, ktorá má na kandidátke aj ľudí ako Marián Magát, ktorý na sociálnej sieti otvorene obdivoval napríklad aj Adolfa Hitlera. Z troch katolíckych kňazov, ktorí sa podpísali pod výzvu podporujúcu Kotlebovu stranu, sa nám podarilo skontaktovať s Ignácom Jurušom, ktorý pôsobí v Suchej nad Parnou pri Trnave.
Inzultacia J. Kosiara
„Vy máte iný názor? Tak si ho nechajte, nemám sa s vami o čom rozprávať,“ odpovedal na otázku, prečo sa rozhodol podporiť radikálne hnutie. Konferencia biskupov Slovenska kňazov bližšie riešiť neplánuje. „KBS nemá kompetenciu diktovať jednotlivým kňazom ich politické presvedčenie; za verejné prejavy tohto presvedčenia zodpovedajú kňazi svojim biskupom,“ napísali. Ján Košiar už veriacich pred časom pobúril aj svojou kázňou smerovanou proti Róbertovi Bezákovi Tí ho neskôr po omši za jeho názory napadli.

http://www.cas.sk/clanok/368910/neuveritelna-kombinacia-knazi-podporili-extremistu-kotlebu

CHod volit LSNS 71 vzdelavat na krestanskych principoch

Reakcia plk. v. v. ThMgr. Ignáca Juruša:
Milí priatelia.
Preposielam do Vašej láskavosti informáciu z bulvárneho plátku “Nový čas”, ktorý Vám možno náhodne niekto pošle, preto to chcem uviesť na právu mieru, aby ste si nemysleli, že som si také niečo nedajbože objednal ako neplatenú reklamu!!! Ani vo sne ma nenapadlo, že sa do dostane dnes do tohto bulvárneho plátku a na internet.

CHod volit LSNS 69 za krestanske hodnoty

Včera popoludní mi “istý novinár” zavolal na úradný telefón – ktorý sa ani dnes pod tu skreslenú a nepresnú informáciu do novín nedokázal podpísať – a vyzvedal odo mňa, prečo som podpísal “Iniciatívu 2016”?
Ignac Jurus
Náš rozhovor trval o čosi dlhšie ako sú len tie dve vety uvedené v tomto Juruanonymnom článku v Novom čase. Na moju otázku, či pozná históriu Slovenska? Tak odpovedal, že áno, načo som mu ja odpovedal, tak ju pravdepodobne poznáte od dvorných komunistických historikov KSČ, ktorí písali históriu po tzv. Víťaznom februári 1948 takú, akú si priali objednávatelia! A preto by som vám radil, aby ste si skutočnú históriu Slovenska a o Slovensku doštudovali z iných a dôveryhodnejších prameňov. Až potom sa môžeme na túto tému porozprávať. Na moju otázku, či on ma iný názor na našu históriu?

Tak mi odpovedal, že áno. A tak som mu ja na záver nášho krátkeho telefonického rozhovoru odpovedal:
Tak si ho nechajte, nemám sa s vami o čom rozprávať. Majte sa pekne a dovidenia a zložil som telefón. Až po zložení ma vlastne napadlo, že tento rozhovor mohol byť nahrávaný a on veru aj nahrávaný bol. To, že sa z tohto rozhovoru bez môjho súhlasu objaví na internete len jedná jediná moja veta a fotografia z čias, keď som ešte slúžil na Úrade vojenských duchovných MO SR, tak to som veru ani netušil! Teraz sa núka, ale otázka. Prečo zrazu takáto nervozita všetkých svetoobčianskych, liberálnych a bulvárnych kruhov a to len jeden týždeň pred voľbami do NR SR?


Pravdepodobne cítia, že nemusí všetko vo voľbách dopadnúť tak, ako si to mysleli, keď klamali a skresľovali preferencie “nepohodlných strán” a nadsadzovali ich tzv. stranám štandardným a to už mesiace dopredu. Zavádzali divákov, poslucháčov i čitateľov svojimi vymyslenými a skreslenými preferenciami, a tak odrádzali potenciálnych voličov, aby nevolili tie strany s nízkymi – pod 5 percentovými preferenciami –, lebo do parlamentu sa vraj nedostanú a ich hlas prepadne! Nuž asi toto bude tá najhlavnejšia príčina.


Myslím si, že na vysvetlenie to stačí. Želám všetkým pekný sobotný deň a dostatočne otvorené oči i myseľ, keď o týždeň budete odovzdávať svoj hlas do urny, pre jednotlivých kandidátov na poslancov. N.s.! Ignác

Chceme voliť už priamo svojich oligarchov?!

V parlamentných voľbách 2016 sa o priazeň voličov uchádza celé portfólio strán. Drvivá väčšina z nich je však z toho istého cesta. Vysvetlíme vám, ako táto hra na demokraciu v skutočnosti funguje.

CHod volit LSNS 34 srdce krvave

Ilúzia demokracie
Politické strany sa pred voličmi tvária ako odlišné. Niektoré sú koaličné, iné opozičné. Niektoré pravicové, iné ľavicové. Niektoré červené, iné modré, žlté, ružové… V skutočnosti však medzi nimi niet rozdielu. Keby medzi nimi nejaký rozdiel bol, tak by sa za 23 rokov striedania rôznych strán a vlád muselo na Slovensku niečo zmeniť. Nemení sa však nič a kradne sa stále rovnako. Hlavným cieľom predvolebného divadla je dať ľuďom iluzórny pocit, že o niečom rozhodujú. Po 4 rokoch vlády modrých zlodejov majú možnosť vybrať si vládu napr. červených zlodejov a utíšiť svoj hnev. Keď po pár rokoch zistia, že sa nezmenilo nič, zase v ďalších voľbách zvolia modrých namiesto červených. A takto to ide stále dokola…

Najlepším dôkazom pokrytectva tzv. štandardných politických strán je spojenectvo, ktoré uzatvorili v druhom kole krajských volieb v Banskobystrickom kraji. Vtedy sa proti Marianovi Kotlebovi spojil SMER s SDKÚ, KDH so SAS, a SNS sa spojilo s SMK! Títo všetci sa spojili a podporili spoločného kandidáta, bývalého župana zo strany SMER. Toho župana, ktorý pred ukončením volebného obdobia zobral v priebehu 2 dní úver vyše 4 milióny eur na nákup predraženej techniky na správe ciest. Keď predstavitelia „štandardných“ strán vycítili, že ich kšefty v Banskobystrickom kraji sú nástupom Mariana Kotlebu ohrozené, odhodili bokom akékoľvek presvedčenie a razom zabudli na všetky svoje hodnoty.

voľby-6-1024x480

Zachrana v hodine dvanastej dostihovka

Vytváranie kontrolovanej opozície
Keďže vládne strany a finančné skupiny si uvedomujú, ako veľmi ich môže ohroziť vzostup SKUTOČNEJ opozície, rozhodli sa zobrať do rúk opraty a sami si vytvorili tzv. kontrolovanú opozíciu. Úlohu tejto kontrolovanej opozície tvoria väčšinou nové strany, o ktorých nikto nikdy nepočul. Cieľom týchto projektov je naviazať na seba 1-2 percentá voličov a tým zabrániť úspechu strán presadzujúcich zásadné zmeny systému. Scenár je stále rovnaký – krátko pred voľbami vznikne nová strana, ktorá zaplaví celé Slovensko tisíckami billboardov a letákov. Odkiaľ na to berú peniaze nevie nikto. Svojimi sloganmi zdanlivo kritizujú súčasný systém, no sami sú jeho súčasťou. Sľubujú zmenu, ktorú nikdy neplánujú reálne vykonať.
Zachrana v hodine dvanastej Vrakuna 2 jpg

Iste si spomínate na staršie voľby, v ktorých kandidovali strany ako Nová SDĽ, strana „99 %“ a podobné. Je zrejmé, že to neboli reálne politické strany so skutočnými ľuďmi. Dnes sa na nás v rovnakom štýle usmievajú z bilboardov politici zo strany TIP, Šanca, a pod.

Pre zaujímavosť, cena jedného billboardu je cca 80 €/mesiac. Ak má nejaká strana už 6 mesiacov pred voľbami 1000 billboardov po Slovensku, tak je to zhruba pol milióna eur len na billboardy. Odkiaľ majú na to peniaze? Z členských príspevkov asi sotva…

Chod volit LSNS6

Oligarchovia v politike
Najmä mladí ľudia, ktorí si nepamätajú predchádzajúce voľby majú tendenciu podľahnúť populárnym trendom. Jedným z týchto trendov je dnes aj strana Borisa Kollára (alias Dollára) – SME RODINA. Odhliadnime teraz od toho, že je to človek maximálne prepojený so súčasným skorumpovaným systémom. Pro-americky orientovaný podnikateľ, ktorý dostal od vlády z eurofondov dotácie už viac ako 5 miliónov eur na rekonštrukciu svojich lyžiarskych stredísk.

Na reklame „Dobré správy“ zarobil viac než 300 tisíc eur. Má minimálne 9 detí s 8 ženami, no vo videách na Facebooku rozpráva o rodine a vernosti. Jedno dieťa má s černoškou z Angoly, no dnes ide brániť Slovensko pred imigrantami. Bohatne práve vďaka súčasnému systému – a dnes sa tvári, že ho chce zmeniť.

CHod volit LSNS 66 medved

A hoci z veľkej časti preberá a kopíruje rétoriku Ľudovej strany Naše Slovensko, nikto zo štandardných politikov sa ho neobáva tak, ako nás. Prečo? Lebo Boris Dollár nie je pre nich reálna hrozba. Vedia, že je jeden z nich – ich kamarát zo snobských plesov v opere. Ďalší z nich, ktorý vodu hlása a víno pije. Aj preto už Boris Dollár 2x odmietol spoločnú diskusiu s Marianom Kotlebom v Slobodnom vysielači.

Pred časom sa Procházka s Matovičom rozprávali, že na politickej scéne by sa zišiel nejaký Kotlebov náhradník, niekto „slušnejší“, kto by prebral jeho rétoriku a „vyfúkol“ mu časť voličov.

Zabehnutá politická mafia ani toto nenechala na náhodu a preto tu dnes z ničoho nič máme Borisa Dollára. S nekonečeným rozpočtom na kampaň, zaplatenými prieskumami a brigádnikmi vo volebných komisiách. Len v bratislavskej Dúbravke má Boris Dollár viac bilboardov, než my na celom Slovensku.

Ked niekomu zalezi na narode

Jedným z hlavných argumentov oligarchu Dollára je, že už teraz je dosť bohatý, a preto nebude v politike kradnúť. Nemali by sme však mať krátku pamäť. Tento argument sme však už počuli za posledné desaťročie od viacerých zbohatlíkov, ktorí sa dali alebo sa pokúšali dať na politickú dráhu. Na obrázku si pripomeňme aspoň niektorých z nich. Všetci títo zbohatlíci pred vstupom do politiky totiž rozprávali presne to isté. Posúďte sami, či sú to naozaj tí najpoctivejší synovia a dcéry nášho národa. Je skutočne naivné domnievať sa, že oligarchovia v politike uprednostnia záujmy bežných ľudí pred záujmami svojich firiem.


zbohatlici

Naša predvolebná kampaň
Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko predstavuje jedinú skutočnú opozíciu voči súčasnej politickej mafii. Nemáme od mecenášov peniaze na zaplatenie predvolebných prieskumov a tisícov billboardov po celom Slovensku, preto sa náš hlas ozýva medzi ľuďmi ťažšie. Tieto peniaze však ani mať nechceme. My si hlasy voličov nekupujeme žiadnym gulášom, ani pivom. Ponúkame ľuďom len pravdu. Skúste sa preto aj vy vo voľbách riadiť rozumom a hodnoťte politikov podľa ich činov, nie podľa slov a sľubov.

P.S.: Tento príspevok nevznikol zo závisti, ani nenávisti voči nikomu. Máme svoje usporiadané životy. Žiadnym zbohatlíkom nezávidíme ani ich drahé autá, ani motýlikov na krku, ani plesy v opere. Prajeme im, nech sú pri pohľade na svoj majetok šťastní tak, ako sa o to snažia… My máme iné hodnoty. Štát je však v našom ponímaní viac, ako nejaká ďalšia firma, a preto kšeftári do jeho vedenia nepatria.

http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/chceme-volit-uz-priamo-svojich-oligarchov/

CHod volit LSNS 81 cudzie nechceme

 

Milí priatelia, ako viete, vláda SR odmietla dať dotácie na VÚC Banská Bystrica z dôvodu vraj “nevhodného” župana Ing. Mariana Kotlebu. Máme na vás prosbu: V týchto dňoch prebieha hlasovanie o dotáciu na opravy fresiek vybratých kostolov na Slovensku. Medzi ne patrí aj kostol sv. Martina v obci Čerín pri B. Bystrici (na obr.). Správcom farnosti je obetavý kňaz a môj kamarát vdp. Dušan Mesík.
3838-cerin_thumb

Kostol sv. Martina je umelecko-historický skvost prevyšujúci celoslovenský význam. Nachádza sa na vyvýšenom mieste nad Čerínom a spolu so zvonicou a obranným kamenným múrom so strieľňami vytvára jedinečnú siluetu po prístupovej ceste od Zvolena, zďaleka viditeľnú /v súčasnej dobe v noci osvetlenú/ Kostol sv. Martina v Čeríne pochádza zo začiatku 14. storočia a je postavený v gotickom slohu.

Nižšie je uvedený link Nadácie Všeobecnej Úverovej Banky, cez ktorú sa hlasuje, ktorý kostol dostane dotácie na reštauráciu fresiek.

ONLINE súboj sa vyostruje medzi Banskou Bystricou (KOTLEBA) a Prešovom (KDH) Hlasujte až do 29. februára 2016! Počet hlasov aktualizovaný každú hodinu! Klikni na:

https://www.vub.sk/fresky/

Čerín
ČERÍN

Kostol sv. Martina, biskupa

Počet hlasov : 3167
VIAC
HLASOVAŤ
*********************************************************************************************************************
Hlasovanie: Otvor si uvedený link, kde nájdeš spôsob ako hlasovať. Potom si klikni hlasovanie na freske Čerín, kostol sv. Martina. Podpor starobylý kostol a naprav tak aj diskrimináciu vlády SR župy Banská Bystrica! Hlasovanie môžeš priebežne sledovať na uvedenej linke. Anton Selecký

http://www.magnificat.sk/aktualne-marian-kotleba-volte-podla-srdca-nie-podla-prieskumov/

 

Víkendovka Karola Lovaša: Kňazi – elita národa?
Katolícki a evanjelickí kňazi patrili u nás po stáročia k elite spoločnosti. Svoju úlohu zohrali zvlášť v dobách Národného obrodenia.
Pred marcovými parlamentnými voľbami sa traja katolícki duchovní rozhodli otvorene podporiť stranu Mariána Kotlebu.

Ján Košiar, Ignác Juruš a Gabriel Juruš podpísali spolu s kresťanskými aktivistami Antonom Seleckým, Karolom Polanským a Ondrejom Binderom výzvu „Voľme budúcnosť Slovenska.“ Prihovárajú sa v nej práve za Kotlebu.

Chod volit LSNS 7

Pridal sa tiež učiteľ a katechéta Anton Čulen spoločne s katolíckym básnikom a šéfredaktorom časopisu „Kultúra“, Teodorom Križkom.

Posledný menovaný je autorom oslavnej básne na Jozefa Tisa. Nazval ju „Planý reparát“. Vznikla potom, ako vláda Mikuláša Dzurindu odsúdila Prvú Slovenskú republiku a osadenie pamätnej tabule na Katolíckom dome v Žiline.

„Tak nám už zasa popravujú Tisa,

náhlivo viažu slučku z konope

na šiju ľudu a ľud nehanbí sa,

pod Šibeň kráča pokope.

Kráčajú svorne jeho bratia kňazi,

každý si myslí, že si vydranká

milosť, ak ticho na kolená zrazí

mlčaním obetného baránka.

Kričia, že zaraz zmŕtvychvstanú z hrobov,

že ako kvety vzídu spod zeme

deti, čo mohli, mohli neísť s dobou,

tie naše deti nenarodené.

Mŕtvolné živá na ten obraz pštrosím

spôsobom hľadí duša úbohá…

Mučeník Jozef, tak ťa pekne prosím,

oroduj za nás všetkých u Boha.“

Naposledy recitoval Križka na pohrebe kardinála Jána Chryzostoma Korca.

So Spolkom svätého Vojtecha dlhé roky spoluorganizoval literárnu súťaž „O cenu Slovenského učeného tovarišstva“. Skončil, keď na post riaditeľa spolku nastúpil Ivan Šulík.

Obdiv k Slovenskému štátu nie je v Katolíckej cirkvi ničím zriedkavým. Dlhodobo sa k nemu hlási napríklad arcibiskup Ján Sokol.

„Ja si vážim pána prezidenta Tisu a veľmi vážim, lebo sa pamätám ako dieťa. My sme boli veľmi chudobní, a keď on bol, sme boli teda na úrovni. … Tu bol blahobyt. Takto hovoria oni, ktorí prišli z Maďarska sem. A ja to môžem potvrdiť. … Nič nám nechýbalo. Pritom bola ale vojna, “ uviedol Sokol pred rokmi v televízii TA3.

Video: Krátky film Krehká identita

Hitler a slovenská dojka

Ešte ďalej ide v uvažovaní historik a kňaz Milan Ďurica. Ten by rád videl prezidenta Tisa na oltári ako svätého.

V dokumentárnom filme Lucie Piussi „Krehká identita“ prezentoval závery, podľa ktorých, prejavoval Hitler sympatie k Tisovi a ku Slovákom preto, pretože bol oddojčený na slovenskom mlieku.

„Jeden nemecký psycho – socio – a lekár zistil že, Hitler sa ako malé dieťa živil slovenským mliekom. To bola slovenská slúžka – dojka. Vtedy v Rakúsku išlo o bežnú vec. Tým si vysvetľovali tú ťažko pochopiteľnú sympatiu, ktorú prejavoval Hitler nielen voči Tisovi, ale aj voči Slovákom vôbec.“

Zodpovednosť pred biskupom

Reakcia hovorcu Konferencie biskupov Martina Kramaru na podporu katolíckych kňazov Mariánovi Kotlebovi zostáva stručná:
„KBS nemá kompetenciu diktovať jednotlivým katolíckym kňazom alebo veriacim ich politické názory. Za verejné prejavy týchto názorov nesú kňazi zodpovednosť pred svojim biskupom.“

P. S.

Naozaj iba pred ním?

http://www.aktuality.sk/clanok/316605/vikendovka-karola-lovasa-knazi-elita-naroda/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.