Liberáli kvôli Kotlebovi panikária: Denník SME sa pustil do našich biskupov. + Hlasovanie o dotácie na opravu fresiek: Súboj KDH versus ĽSNS v prospech Kotlebu

Pár dní pred voľbami liberáli spoznávajú u katolíckych biskupov Spasiteľa a vyzývajú ich na záchranu slovenského národa
Kotleba v RTVS 1. 3. 2016

Na Slovensku sa čoraz viac medzi ľuďmi skloňuje v súvislosti s voľbami strana Mariána Kotlebu – ĽSNS. Hoci prieskumy v médiách túto stranu nechávali za dverami parlamentu, interné prieskumy z dôveryhodného zákulisia, ako prináša napríklad denník Postoj, posúvajú Kotlebu do parlamentu.
CHod volit LSNS 71 vzdelavat na krestanskych principoch

Samozrejme, hoci sa to v médiách veľmi nepretriasa, a ani si to verejne z “mainstreamových” politických predstaviteľov nik neprizná, títo ako aj kaviarenskí intelektuáli, analytici a v neposlednom rade liberáli, už panikária. Nedá sa inak vysvetliť ten hon a tlak denníka SME na biskupov, u ktorých zrazu spoznávajú Spasiteľa a v hodine dvanástej sa k nim takpovediac utiekajú.

[edsanimate animation=“pulse“ delay=“4″ infinite_animation=“yes“ animate_on=““ ]

Vycisteny letak

[/edsanimate]

Stalo sa totiž, že viaceré kresťanské a konzervatívne hodnoty ako aj nie hmlisté postoje ĽSNS v špecifických morálnych otázkach, o ktorých sa už dlhšiu dobu diskutuje a o ktorých nemá odvahu sa narovinu vyjadriť dokonca ani KDH, si všimli ako neveriaci, tak aj kresťanskí voliči.
CHod volit LSNS 69 za krestanske hodnoty

Nálepky ako xenofób, extrémista, “nácek” či fašista zrazu nenašli svoje opodstatnenie a Kotleba si pravdepodobne získal ľudí korektným pôsobením na poste župana v banskobystrickom kraji a “xenofóba”, ako ho častuje denník SME, si dokonca obľúbil aj Afričan Ibi Maiga.
CHod volit LSNS 37

Zatiaľ čo sa všetci snažili poctivo nájsť nejaké prešľapy banskobystrického župana, ktoré by sa mohli medializovať, pohár pretiekol, keď Kotlebu verejne podporili osoby spomedzi kléru.
CHod volit LSNS 38

Denník SME sa pohoršuje, že Kotlebu verejne podporili niektorí katolícki kňazi, katolícki aktivisti, katechéti ako aj katolícky básnik Teodor Križka (redaktori denníka SME sa konečne naučili delenie kresťanských vierovyznaní a konečne správne vyšpecifikovali, že sa jedná o katolíkov, čo pri škandáloch, ktoré páchali väčšinou odídení kňazi-nekatolíci, dosť zanedbávali) ako aj historik Ústavu pamäti národa, Martin Lacko.
CHod volit LSNS 42

Denník, ktorý doteraz akékoľvek verejné angažovanie či podporu hodnôt, ktoré vyznávali niektorí politici, kritizoval, teraz vyplakáva, že Konferencia biskupov “nediktuje” a ovečky necháva “napospas” rozhodnúť sa vo voľbách podľa svedomia a týchto katolíkov nijak disciplinárne, no hlavne exemplárne, netrestá.
CHod volit LSNS 44

Opäť sa ukázalo, že liberáli, ktorí kritizujú dogmy Cirkvi, sú vo veciach, kde má panovať sloboda a svedomie, natoľko dogmatickí a skostnatení, že sa tým sami diskvalifikujú.

http://www.hlavnespravy.sk/liberali-kvoli-kotlebovi-panikaria-dennik-sme-sa-pustil-do-nasich-biskupov/750526

 

Nová utečenecká vlna sa dovalí do Európy cez Ukrajinu. Potvrdzuje to aj náčelník štábu maďarskej armády. Čaká nás rovnaký osud ako obyvateľov Calais?

Hoci všetci vrcholoví politici jednotne tvrdia, že o nás migranti ani nemajú záujem, je dosť možné, že tu aj tak o pár mesiacov uviaznu a zo Slovenska sa stane nové “Calais”
CHod volit LSNS 43

Ilustračné foto: Migranti v Calais ukazujú reportérom na stany, ktoré polícia začala páliť a búrať po nekontrolovateľných potýčkach a vzburách
Migranti v Calais ukazujú reportérom na stany, ktoré polícia začala páliť a búrať po nekontrolovateľných potýčkach a vzburách 29. februára 2016

 

Odkedy sa začala organizovaná invázia migrantov do Európy, odvtedy zodpovední predstavitelia nerobia proti tomu nič, len naťahujú čas, kým sa do Európy presunie kritické množstvo ľudí, ktoré umožní v Európe obmedziť demokratické slobody či rovno vyhlásiť stanné právo.

CHod volit LSNS 41

Ak dokáže Maďarsko za pár dní postaviť plot okolo svojej hranice, tak si dokáže svoju hranicu ustrážiť aj Grécko. Otázka teda znie, prečo to nerobí a prečo pobrežná stráž ešte migrantov zváža z mora? Ďalšou kuriozitou je, že odkedy prúdia státisíce migrantov cez Grécko do Európy, odvtedy už z médií nepočuť o žiadnom gréckom bankrote, ktorý bol ešte pred rokom nevyhnutný.

CHod volit LSNS 45

Zdá sa teda že grécka hranica sa zavrie až vtedy, keď bude tlak verejnosti už neudržateľný. Následne sa stane to, čo sme predpovedali už pred pár mesiacmi TU (bezvízový styk pre migrantov).

Utečenci budú dopravovaní z Turecka cez Čierne more na Ukrajinu a odtiaľ budú prúdiť cez Maďarsko, Slovensko a Poľsko do Nemecka. Vláda s médiami bude tvrdiť, že sa s tým nedá nič robiť, lebo humanitárna situácia na hraniciach je kritická. Ďalej budú obyvateľstvo upokojovať, že utečenci u nás aj tak zostať nechcú. Avšak po zavretí hraníc okolitých štátov môžeme očakávať, že masa ľudí, ktorá tu uviazne, pripraví našim ľuďom osud obyvateľov Callais.

CHod volit LSNS 46 nebut cudzincom

Tento scenár predpokladá aj náčelník štábu maďarskej armády Tibor Benko.

A hoci slovenský premiér Fico podáva žaloby na kvóty, na minulotýždňovom bruselskom summite Európskej rady súhlasil spolu s hlavami všetkých členských štátov s formuláciou, ktorá priamo vyzýva na rýchle uskutočnenie rozhodnutí o premiestnení utečencov do členských štátov Únie.

CHod volit LSNS 34 srdce krvave

http://www.hlavnespravy.sk/nova-utecenecka-vlna-sa-dovali-do-europy-cez-ukrajinu-potvrdzuje-to-aj-nacelnik-stabu-madarskej-armady-caka-nas-rovnaky-osud-ako-obyvatelov-calais/750268

Informujeme: Hlasovanie o dotácie na opravu fresiek: Súboj KDH versus ĽSNS v prospech Kotlebu. Švajčiarsko: Pripravujte sa na občiansku vojnu

1. marec 2016Duchovné noviny4Informujeme: Hlasovanie o dotácie na opravu fresiek, Máme ruky od krvi, Švajčiarsko: Pripravujte sa na občiansku vojnu

HLASUJTE ZA POKLAD SVOJHO SRDCA

Vyberte vzácny poklad minulosti, ktorý je najbližší vášmu srdcu a pomôžte nám ho zachrániť aj pre budúce generácie.

CHod volit LSNS 47 salka

CHCEM HLASOVAŤ

www.vub.sk/fresky

„Lebo kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce.“ (Mt. 6, 21)

cerinmartin-int3_thumbMilí priatelia, skončilo sa hlasovanie ohľadne dotácie Všeobecnej úverovej banky pre víťaznú fresku – lokalitu, ktorej VÚB poskytne dotáciu na opravu. Hlasovanie trvalo v dobe 15. – 29. Február 2016.

CHod volit LSNS 48

Vývoj hlasovania sa sústredil na súťaž Prešova a Čerína (B. Bystrica). Je až neuveriteľné, aký famózmy nárast mali počty hlasov s blížiacom sa záverom. Súťaz sa rozvinula až do úporného zápasu. Výsledok bol dlho „na vážkach“ a rozhodlo sa prakticky až v posledných hodinách hlasovania. Ako už vieme, hlasovanie sa skončilo pomerom 44 491 – 43 567 v prospech Čerína. V tomto „dueli“ teda ani niet porazeného. Zaktivizovalo sa celkom 94 502 občanov Slovenska a to je už čo povedať. Pritom ako vieme, je enormné množstvo všelijakých hlasovacích súťaží, v ktorých ide o oveľa nepodstatnejšie veci.

LSNS Rubicova kocka

Impulzom pre našu webovú stránku bola prosba vdp. Dušana Mesíka, správcu farnosti Čerín, o podporu v súťaži, pretože ináč nemá šancu získať pre Čerín peniaze. Na druhej strane – ako vieme – vláda SR odmietla poskytnúť finančné dotácie VÚC Banská Bystrica, ako „trest“ za to, že majú župana „extrémistu“ Mariána Kotlebu. Pre mňa bolo dôvodom to, že Banská Bystrica je diskriminovaná, a že kostolík v Čeríne si zaslúži pôráve preto prvoradú podporu.

Pýtajme sa, prečo slovenské pamiatky – a navyše cirkevné – potrebujú sponzorstvo, a navyše súťaže, aby sa o ne niekto postaral.?Prečo sú štátom miliardy vybraté na hazarde a tipovaní, a na pamiatky nie sú financie, a zbierajú sa na to veriaci, prečo lejeme peniaze do krachujúcich štátov a problémov EÚ, keď naša vlastná kultúra a naše dedičstvo otcov chátra.

Vezmime celú súťaž z viacerých uhlov:

1.Prečo sa súťaž rozbehla medzi Čerínom a Prešovom, a nie medzi povedzme Mariankou a Hornou Mičinou? Prečo nevyhralo napríklad SND v Bratislave? Pritom tak isto mohlo aj všetkých 6 ďalších lokalít hlasovať za „poklad svojho srdca“. Vezmime to teda ako súťaž, ktorá sa sústredila na zápas medzi Stredoslovenským a Východoslovenským krajom.

voľby-6-1024x480

Kvôli politickej diskriminácie Banskej Bystrice sme to podľa pomeru hlasov odprezentovali ako súboj prívržencov politických strán Kotleba – ĽSNS a KDH (primátorka Prešova je KDH). Môžeme teda konštatovať, že aj tento aspekt zohral svoju rolu, až tak, že môžeme považovať túto súťaž ako kvázy netradičné preferencie pred voľbami 5. marca 2016

Panna Maria znak
Ohlasy – boli najrôznejšie. Mnohí nám vytýkajú, že sme spolitizovali opravu cirkevných pamiatok, že sme priniesli Slovensku ďalšie rozbroje, že narúšame jednotu. Na druhej strane sme dostali aj reakcie, ktoré konštatujú, že táto súťaž ľudí zjednocovala, že obnovovali aj dávno prerušené kontakty, a nachádzali zasa spoločný cieľ.
Každý vie, čo ho viedlo k hlasovaniu. A preto sa vraciam ku sloganu VÚB banky: Hlasujte za poklad svojho srdca. Ja som hore pripojil citát z Evanjelia – a pridávam k nemu:

„V nebi si zhromažďujte poklady; tam ich neničí ani moľ ani hrdza a tam sa zlodeji nedobýjajú a nekradnú.“ (Mt 6, 20)

O čo ide? Roky rokúce sa na Slovensku snažíme „mať sa lepšie.“ To „mať sa lepšie“ – to sú tie poklady na tejto zemi, ktoré zožerie moľ a ukradnú zlodeji.

Pozrime sa v akom stave je naša krajina. A kde je náš skutočný poklad. Je to duchovný poklad, dedičstvo našich otcov, je to Evanjelium, je to naša Sedembolestná Patrónka Panna Mária.

V sobotu nastane oveľa dôležitejšia „súťaž“ ako tú, čo spustila Všeobecná úverová banka. Preto sa zamyslite, kto ochráni našu krajinu, naše korene, kto „zacloní Slovensko pred ohnivým drakom“.

Pretože 5. Marca 2016 to už nebude o freskách, o krajoch, o sympatiách ku stranám, ale o zachovaní dedičstva našich otcov, o najbližšej budúcnosti našej vlasti, a našich detí. A to je ten najvzácnejší poklad, za ktorý máme hlasovať Anton Selecký

Znepokojivá zpráva ze Švýcarska: Kupte si pušku a připravte se na občanskou válku!

„Evropa je na pokraji chaosu, kdy bude vládnout všeobecné násilí způsobené ekonomickými a sociálními rozdíly, imigrační vlnou a terorismem.“ Že jste tohle už někdy slyšeli? Ano, jistě, spousta lidí prorokuje Evropě těžké časy, ale tyhle věty pronesl vrchní velitel švýcarských ozbrojených sil generál André Blattman.
http://www.expres.cz/andre-blattman-varuje-pred-valkou-dlu-/svet.aspx?c=A160104_170836_dx-svet_bpet

http://www.magnificat.sk/informujeme-hlasovanie-o-dotacie-na-opravu-fresiek-mame-ruky-od-krvi-svajciarsko-pripravujte-sa-na-obciansku-vojnu/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.