Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko je za ochranu života od počatia. + Noviny MY Trnavské noviny sa ospravedlnili arcibiskupovi Oroschovi

Ľudová strana Naše Slovensko je od svojho vzniku založená na 3 základných princípoch – národnom, sociálnom a kresťanskom. Z tohto dôvodu vyhlasujeme, že sme za dôslednú ochranu života od počatia po prirodzenú smrť.

magnific2-1240x1659-224x300

http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/kotleba-ludova-strana-nase-slovensko-je-za-ochranu-zivota-od-pocatia/

 

Noviny MY Trnavské noviny sa ospravedlnili arcibiskupovi Oroschovi

Trnava 2. marca (TK KBS) Týždenník MY Trnavské noviny sa ospravedlnili trnavskému arcibiskupovi Mons. Jánovi Oroschovi. Trnavská arcidiecéza o tom informovala na svojej stránke. Informáciu prinášame v plnom znení.

Redakcia MY Trnavské noviny v 1. tohtoročnom čísle rovnomenného týždenníka z 11. januára 2016, v rámci prehľadu udalostí, ktoré sa udiali v roku 2015, uverejnila nepravdivé skutkové tvrdenie o trnavskom arcibiskupovi Mons. Jánovi Oroschovi, ktorý mal byť vo februári 2015 napomenutý Vatikánom za to, že zrušil právnu subjektivitu rehoľného domu v Komárne a vyhlásil svoju arcidiecézu za jeho právneho nástupcu. Týždenník tiež uviedol, že Vatikán dokument, ktorým Orosch kláštor v Komárne zrušil, vyhlásil za neplatný a arcibiskupa vyzval, aby sa zdržal ďalších rozhodnutí s komárňanskými benediktínmi. Na základe nášho protestu a vecnej argumentácie, doloženej pravdivými informáciami, a žiadosti o ospravedlnenie sa Mons. Jánovi Oroschovi, uverejnil týždenník MY Trnavské noviny dňa 1. februára 2016 na str. 2 ospravedlnenie, v ktorom uvádza veci na pravú mieru a ospravedlňuje sa Mons. Jánovi Oroschovi za šírenie nepravdivých informácií. Ospravedlnenie týždenníka MY Trnavské noviny vám predkladáme v plnom znení:

„MY Trnavské noviny sa ospravedlňujú Mons. Jánovi Oroschovi za nesprávne uvedenie informácií v článku „Rok 2015: Predviedol sa arcibiskup aj mladí poslanci“, o tom, že vo februári 2015 dostal napomenutie z Vatikánu, že zrušil právnu subjektivitu rehoľného domu v Komárne a previedol majetky na Trnavskú arcidiecézu. K takémuto kroku zo strany Vatikánu nikdy nedošlo. Naopak, Vatikán dekrétom z 13.11.2015 potvrdil správnosť rozhodnutia Mons. Jána Oroscha v súvislosti s odobratím súhlasu na pôsobenie Rádu svätého Benedikta v Komárne – Slovenská republika na Slovensku.“

(Týždenník MY Trnavské noviny 1.2.2016/ Číslo 4, str. 2)

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20160302034

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.