Chystá prezident Kiska na Slovensku prevrat, alebo majdan? Legitímne zvoleného zástupcu ĽSNS na povolebné rokovania nepozval

Koniec demokracie na Slovensku? Prezident Kiska Kotlebu na povolebné rokovania nepozval
Voliči dali podľa prezidenta hlasne a zreteľne najavo, že treba dramaticky zvýšiť dôveru občanov v štát.
Kandidát-na-slovenského-prezidenta

BRATISLAVA. Prezident Andrej Kiska v pondelok začne rokovania so všetkými politickými stranami, ktoré sa po víkendových parlamentných voľbách dostali do Národnej rady SR. Nestretne sa len so šéfom Ľudovej strany Naše Slovensko Marianom Kotlebom.

Svoje stanovisko k voľbám aj k povereniu víťaznej strany zostavením vlády prezentoval vo svojom vyhlásení v pondelok ráno v prezidentskom paláci.

Stretne sa so všetkými okrem Kotlebu

„Dnes (v pondelok pozn. red.) v priebehu dňa a zajtra ráno sa stretnem s predsedami zvolených politických strán s výnimkou pána Kotlebu,“ naznačil Kiska program stretnutí s lídrami siedmich strán, ktoré sa dostali do parlamentu.

Kiskola

Počas rozhovorov s lídrami parlamentných strán chce prezident zistiť, aká je povolebná situácia a aké sú možnosti zostavenia vlády.

Po pondelňajšom kole rokovaní s politikmi plánuje v utorok poveriť zostavením vlády víťaza volieb stranu Smer. „Budem s ním diskutovať aj o termínoch tohto poverenia,“ povedal na adresu rokovaní so šéfom Smeru Robertom Ficom. Tým zrejme naznačil, že šéf Smeru nebude mať neobmedzený čas na zostavenie vlády a ak sa mu to nepodarí šancu môže dostať druhý v poradí šéf SaS Richard Sulík.

Trestne oznamenie Benova

Komplikovaná situácia

Výsledok volieb Kisku neprekvapil, na rozdiel podľa neho od politikov.
Kiska Lieta

„Máme tu iné výsledky ako ich predpokladala väčšina samostatných politických strán,“ podotkol.

Do parlamentu sa podľa Kisku dostal aj „radikálny politický extrémizmus v rovnošatách“.
Test na fasizmus

Voľbami podľa prezidenta vznikla komplikovaná situácia a ukázalo sa viacero deliacich čiar medzi politickými stranami. „Niektoré nemožno prekonať a ani by to nebolo správne a niektoré nebude jednoduché prekonať, hoci by to zrejme bude nevyhnutné,“ uviedol.

Podľa neho voliči dali hlasný signál politikom, že potrebujeme dramaticky zvýšiť dôveru občanov v štát. „Myslím, že teraz to odkázali tak nahlas a tak zreteľne, že sa to nedá prepočuť.“

Napriek tomu si prezident nemyslí, „žeby sme mali byť po týchto voľbách nejako osobitne uhranutí jedným menom politika alebo jednou stranou, ktorá sa dostala do parlamentu“.

Úlohou novej vlády, ale aj opozície bude podľa Kisku aj to, aby presvedčili ľudí, že nemusia chodiť k urnám čoraz viac len protestovať.

http://domov.sme.sk/c/20111735/prezident-kiska-kotlebu-na-povolebne-rokovania-nepozval.html?ref=njct


Milí priatelia! Supi sa práve radia, ako vybabrať s Voľbami 2016, a ako ratovať americký vplyv a záujmy na Slovensku.

Prosíme vás preto o modlitby, aby sa im to nedarilo!
Kto nám to za komunizmu odpútaval pútnikov v Levoči
Boli sme súčasťou programu, ktorého cieľom bolo brániť rozmachu cirkevných akcií.” Obzvlášť pikantnú príchuť mal nápad straníckych funkcionárov z Popradského okresu vyslať pod Mariánsku horu úderky mladých pionierov a zväzákov, ktorí tam mali zapisovať ŠPZ-ky áut účastníkov púte. Tento zámer pobúril aj ateistov, a tak neprešiel.
Nie je bez zaujímavosti, že nad celou odpútavacou mašinériou vtedy bdelo komunistické oko otca dnešného prezidenta Andreja Kisku, najprv vedúceho odboru školstva a neskôr podpredsedu ONV v Poprade „pre nadstavbu”.
Poznám ho ako svojho šéfa – vyhadzoval učiteľov pre vieru,” zdôverila sa istá účastníčka internetovej diskusie.
A hoci nemožno preukázať, že nejaký kantor prišiel priamo jeho pričinením o prácu, nemožno poprieť, že Kiska senior mal pod palcom okrem školstva a kultúry aj náboženské otázky a cenzúru cirkevných podujatí.

http://archiv.extraplus.sk/content/view/3651

http://www.magnificat.sk/aktualne-slovensko-sa-nadychlo-volby-do-parlamentu-2016-boj-sa-zacina/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.