Tlačová správa ĽS Naše Slovensko k vyhláseniu prezidenta SR Andrej Kisku. Prezident tak odignoroval 210.000 občanov, ktorí mu dali hlas

Prezident SR Andrej Kiska pozval na rokovanie všetkých zástupcov novozvolených parlamentných strán s výnimkou ĽS Naše Slovensko. Skutočnosť, že nepozval len našu stranu, hoci bola demokraticky zvolená viac ako 200 tis.
LSNS
občanmi SR, je ďalším dôkazom a potvrdením toho, že všetky parlamentné politické strany: SMER-SD, SAS, OĽANO-NOVA, SNS, Sme rodina – Boris Kollár, MOST-HÍD, SIEŤ a prezident SR Andrej Kiska sú na jednej strane. Hoci sa navonok tvária, že sú rozdielni a zastupujú rôzne politické prúdy, v skutočnosti medzi nimi niet žiadneho zásadného rozdielu.

http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/tlacova-sprava-ls-nase-slovensko-k-vyhlaseniu-prezidenta-sr-andrej-kisku/

Poďakovanie1-900x450

 

PREZIDENT REPUBLIKY ANDREJ KISKA OZNAČIL DVESTO TISÍC ĽUDÍ ZA MENEJCENNÝCH

Post prezidenta Slovenskej republiky nie je osobným postojom. Je to štátny úrad, kde jeho predstaviteľ je hlavným garantom pre zastúpenie záujmov všetkých ľudí v krajine. Je prvým občanom štátu a zároveň akymsi neoficiálnym ombudsmanom demokracie. Alebo by aspoň mal byť.
Kandidát-na-slovenského-prezidenta
Papierovo na mieste prezidenta dnes sedí Andrej Kiska. Bohužiaľ, výkonom tejto funkcie sa na míle vzdialil od účelu, pre ktorý bola vytvorená. Andrej Kiska si sprivatizoval post prezidenta a jeho postoje v mene nemenovanej zámorskej veľmoci počas výkonu funkcie mu vyniesli “čestný” titul hovorca poradcu Bútoru. Jeho správanie sa v mnohých otázkach javí ako nesvojprávne, je to skôr chovanie sa duševného maloroľníka. Obmedzeného, hlúpeho, arogantného.

Kroky, ktoré prezidentská kancelária vykonala po voľbách, sú presne z uvedeného zoznamu negatívnych vlastností. Na rokovanie s prezidentom pozvala všetkých predstaviteľov politických strán v parlamente okrem jednej – Ľudovej strany Naše Slovensko.

Treba si uvedomiť jednu veľmi podstatnú vec. Na Slovensku nemáme systém priamej vlády ľudu, ale systém zastupiteľskej demokracie. V parlamente teda nesedia legitímne a v zmysle zakona zvolení poslanci len sami za seba, ale reprezentujú vôľu a názor stoviek tisíc ľudí. Odmietnutím prístupu volených predstaviteľov k inštitútom štátnej moci – ktorej súčasťou je aj post prezidenta – uvedené stovky tisíc ľudí sú prakticky vylúčené zo správy vecí verejných. Prakticky boli potrestaní za svoj názor, za vzburu proti systému. A je veľmi smutné, že do tváre občanov napľul a do čela útoku na práva ľudí sa postavil človek, ktorý by tieto práva mal ochraňovať a garantovať.

Andrej Kiska je skrátka človek, ktorého spájať so slovom demokracia nie je viac možné. Skôr by sa hodili slová ako totalita, tyrania moci, vazal, sluha. Vyberte si sami.

http://medzicas.sk/prezident-republiky-andrej-kiska-oznacil-dvesto-tisic-ludi-za-menejcennych/

 

Teodor Križka
Cestou do Šaštína

Som extrémista, extrémne mám rád

tú cestu meďou ihličnatých lesov,

kde zavše musím udivený stáť,

omámený ich živičnatou zmesou

kadidla, machu, papradia a húb.

Som extrémista, pokorný a hrdý

prísahu lásky, doživotný sľub,

vysoko nesiem na drevenej žrdi –

koruhvu s tvárou Panny Márie.

Tvár Božej Matky jasná je a čistá.

Kríž z ľalií sa vo mne rozvije.

Extrémne milujem, som extrémista –

nemám viac trému, dávno je už ex

strach, ani úzkosť nepohne mi brvou.

Mám rád tú cestu, krásnu ako text

nebeskej básne napísanej krvou

úsvitných zôr, keď ponad chrbty hôr

hrnie ich radlo urputne, no jemne

do mojich zreničiek. Čím skôr. Čím skôr. Čím skôr

nech ako ľalia zas rozvinie sa v temne.

6. 3. 2016

Prezidenta dnes navštívi šesť predsedov, Mariána Kotlebu nepozvali. Poverenie zostaviť vládu dostane Fico

Robert Fico dnes cestuje na summit do Bruselu. Prezidenta by mal navštíviť v utorok ráno

Lídri šiestich politických strán, ktorí sa v sobotňajších (5.3.) voľbách do NR SR prebojovali do parlamentu, dnes navštívia prezidenta SR Andreja Kisku. Hlava štátu sa ešte predtým k výsledkom volieb vyjadrí na tlačovej besede.

Následne od 10. hodiny budú postupne prichádzať predsedovia. Ako prvý príde Richard Sulík (SaS), nasledovať budú Igor Matovič (OĽaNO-NOVA), Béla Bugár (Most-Híd), Andrej Danko (SNS), Boris Kollár (Sme rodina) a Radoslav Procházka (#Sieť).

Predseda Smeru-SD Robert Fico, ktorý by mal ako víťaz volieb dostať do Kisku poverenie na zostavenie vlády, dnes cestuje na summit do Bruselu, prezidenta by mal navštíviť v utorok (8.3.) ráno.

Šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu do prezidentského paláca podľa informácií TASR nepozvali. Prezident tak odignoroval 210.000 občanov, ktorí mu dali hlas.

 

Prezident Andrej Kiska poverí zostavením vlády Roberta Fica

Prezident SR Andrej Kiska poverí v utorok (8.3.) zostavením vlády predsedu víťaznej strany Smer-SD Roberta Fica. Hlava štátu to dnes oznámila na tlačovej besede s tým, že po voľbách vznikla komplikovaná situácia.

Kiska si myslí, že nikto nebude tvrdiť, že nebol výsledkami volieb prekvapený. “Máme tu iné výsledky, ako predpokladala väčšina samotných strán. Máme tu hneď niekoľko nových strán v parlamente a budeme tam mať aj radikálny politický extrémizmus v rovnošatách,” podotkol.
Kiskola

Podľa jeho slov tak vznikla komplikovaná situácia. “Je tu viacero deliacich čiar medzi zvolenými stranami. Niektoré nie je možné prekonať, ani by to nebolo správne, niektoré nebude ľahké prekonať, aj keď to zrejme bude nevyhnutné. Zvolení lídri si s tým budú musieť poradiť,” odkázala hlava štátu.
KDH v koncoch

Práve so šiestimi predsedami zvolených strán sa Kiska stretne ešte dnes. Fico cestuje na summit do Bruselu, s prezidentom sa stretne v utorok ráno. Šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu prezident nepozval. “Chcem vedieť, ako predsedovia vidia možnosť poskladať stabilnú väčšinu. Situácia je komplikovaná, preto chcem postupovať systematicky tak, aby sme postupne zistili, aké možnosti sú a aké nie sú,” vysvetlil.

Podľa prezidenta už nejaký čas voliči odkazujú, že potrebujeme u nás dramaticky zvýšiť dôveru občanov v štát. “Tentoraz to odkázali tak nahlas a tak zreteľne, že sa to nedá prepočuť. Nemyslím, že sú u nás ohrozené hodnoty, ľudia však dali najavo očakávanie, že tieto hodnoty prinesú konkrétne výsledky pre ich každodenný život,” dodal Kiska s tým, že potrebujeme vládu aj opozíciu, ktoré presvedčia ľudí, že nemusia chodiť k voľbám len protestovať.

Podľa oficiálnych výsledkov volieb strany obstáli takto

Oficiálnym víťazom sa stala strana Smer-SD so ziskom 28,28 %, čo jej vynieslo 49 kresiel v parlamente. Okrem nej bolo v boji o kreslá do Národnej rady SR úspešných ešte sedem strán. Druhá v poradí, strana SaS, získala 12,10 % a 21 kresiel. Tretím najúspešnejším bolo hnutie OĽaNO-NOVA s počtom hlasov 11,02 % a 19 postov. Okrem týchto strán sa do parlamentu dostali aj SNS s 8,64 % hlasov (15 kresiel), Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko s počtom hlasov 8,04 % (14 kresiel).

Ďalej Sme rodina – Boris Kollár s počtom hlasov 6,62 % (11 kresiel), Most-Híd získal 6,5 % (11 kresiel). A nakoniec strana #Sieť dostala od voličov 5,6 %, čo jej vynieslo 10 postov v budúcom parlamente.

http://www.hlavnespravy.sk/prezidenta-dnes-navstivi-sest-predsedov-mariana-kotlebu-nepozvali/753069

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.