Otvorený list pána J. Mikuša prezidentovi SR. + Povolebná úvaha V. Gregora

Preto, že som slušný. Pán Kiska, prezident slovenskej republiky!
Je po parlamentných voľbách do NRSR a začíname žiť normálny život občana slovenskej
republiky. Nemyslím, že tie predchádzajúce dni neboli normálne, ale žili sme v očakávaní volieb
ktoré nám ukážu či konečne skončí život pod kuratelou polo komunistickej diktatúry a
rozkrádania majetku štátu.

Man putting a ballot into a voting box - Slovakia

Man putting a ballot into a voting box – Slovakia

Podobne tomu bolo i pred poslednými voľbami na funkciu prezidenta SR, kde ste kandidoval i Vy pán prezident. Čo myslíte prečo ste bol zvolený ? Preto pán prezident, že sme nechceli, aby sa opakovala tá prvá časť našej skúsenosti a tou bol život pod kuratelou polo komunistickej diktatúry. Preto sme si zvolili Vás. Rozkrádanie majetku štátu, to nebola Vaša parketa a preto sme museli počkať na voľby do NRSR kde sme opäť jasne dali na
vedomie, koho nechceme. Všetkým nám, ba i Vám je jasné, že „babky demokratky a komunistickí
povaľači“ budú voliť tak ako volili aj pre štyrmi rokmi v parlamentných voľbách.

Buďte si istý, že od týchto ste pri voľbách prezidenta SR nedostal ani jeden hlas. Vy ste pre nás mal byť zárukou, že komoušsku diktatúru si neželáme a našou voľbou sme Vám dali, myslím, dostatočne na vedomie akou cestou sa máte uberať, aby ste splnili volebné želanie voliteľov. Bohu žiaľ, zatiaľ sa tak nestalo. Presnejšie nepociťujeme takúto zmenu.

Keď, že ste nenaplnil naše želania, a vo vzduchu visel ešte pálčivý problém rozkrádania majetku štátu. Pri voľbách do NRSR 5. marca 2016 sme volili tak ako sme volili. Už pri predchádzajúcich voľbách do NRSR sme nemali istotu v tzv. „zabehnuté, etablované atď.“ strany a preto sme si pripravili zálohu s dostatočne jasným programom a razantným riešením. Opakujem, Bohu žiaľ ľudia, voliči si ešte dostatočne neuvedomili, čo majú v talóne a nesprávali sa dosť racionálne.

Potom sa stalo to, čo sa stalo. Komunisti pod rôznymi kepienkami, roztrúsený v politických stranách ostali pri moci a naďalej nás kŕmili a kŕmia s tou zvrhlou ideológiou, s obmedzovaním a šnurovaním slobôd atď. za najvýdatnejšej pomoci spodiny slovenského národa, novinárov, moderátorov a žurnalistov. Prosím, len to je spodina čo na tejto špinavosti participuje.

Vo voľbách do NRSR konaných 5. marca 2015 sme už nič nenechali na náhodu a oznámili sme politickej garnitúre tohoto štátu, že tu máme predvoj pre riešenie našich problémov politickú stranu, Kotleba ĽSNS. Keď neviete čo táto skratka znemená, píšem tak ako sa číta. Kotleba­ – Ľudová strana naše Slovensko.

Po Vašich výrokoch z dnešného dňa a po strašnom sklamaní ktorého som sa dožil, som sa
rozhodol napísať Vám tento mail, aby ste vedel, čo ste v mojich očiach urobil, ako ste sklamal slovenský národ. Keď to nechcete uznať, že ste sklamal celý národ, tak uznajte, že isto jeho podstatnú časť a urazil ste až do krvi niekoľko sto tisíc Slovákov ktorí Vás volili. Aby sme si rozumeli. Ja som Vás osobne volil pre príčinu ktorú tmavo vytlačené v začiatku tohoto mailu uvádzam. Bohu žiaľ, preklínam tú chvíľu kedy som sa tak rozhodol a kedy som tak vykonal.

Nemal som jednoducho povedané tak konať a isť k prezidentským voľbám.
Pán prezident, uvedomte si toto. Nebiť tých viac ako 200.000 voličov čo volili pána Kotlebu, by ste tieto hlasy pri prezidentských voľbách nebol dostal. Oni Vás volili preto, že v žiadnom prípade by v prezidentských voľbách neboli volili neakceptovateľného Fica , čo predvčerom dali jasne na vedomie a Vy týmto voličom napľujete do očí s tým, že ich neuznávate ako pomýlených ľudí, ako menej cenných ako duševne retardovaných a ich zvoleného zástupcu si dovolíte nepozvať do prezidentského paláca. Váš vyslovený dôvod sa mi hnusí opakovať.

Prosím, kde by ste bol dnes, keby nebolo týchto voličov ? Doma za šporákom. Kde je Vaša vďačnosť ? Keby ste nebol pozval toho, čo Vás nazval scientológom a musel Vás týmto výrokom uraziť a ktorého voliči Vám isto nedali ani hlas, prosím, to má miesto, ale takto. Pán prezident, Vy ste predsa prezidentom všetkých občanov slovenskej republiky . Preto je viac ako Vašou povinnosťou, aj keď sa jedná o súkromnú iniciatívu prezidenta, nerobiť rozdiel. Tento lapsus nemá páru. Nech mi je prepáčené.

Predsa ste mojím prezidentom. Ja sa za Vás, ako za môjho prezidenta hanbím.

Jozef Mikuš st. Častá

 

Ak odmietame hovoriť pravdu do očí, nejaký malér nás už tomu naučí.

V minulej úvahe a či reportáži zo skladania regálov som sa snažil okrem iného naznačiť, že pre niekoho peniaze sú, pre iného nie a pre niektorých nebudú nikdy. Bolo to tak predtým a bude to aj po týchto voľbách… Jedno je fakt, že Slovensko sa nadýchlo a je to pre mňa veľkou radosťou, ožive-ním a aj konkrétnym zadosťučinením.

CHod volit LSNS 18

Choroba, ktorá ohrozuje kresťanstvo a celú takzvanú euroatlantickú a židovsko – kresťanskú civilizáciu je to, že sme popreli existenciu objektívnej pravdy, prestali sme veriť na bezpodmienečnú plat-nosť určitých morálnych zásad a neveríme už ani na Božiu prozreteľnosť, na jeho pevnú ruku v riadení sveta a vesmíru. Zaumienili sme si, že je dôležitejšie byť s každým zadobre, ako hľadať pravdu a spravodlivosť, to Božie kráľovstvo, ktorého dvere sa nám pri poctivom a úpornom klopaní otvárajú už v tomto svete a živote.

Ako hovoria proroci, beda bude národu, ktorý tvrdí, že čierne je biele, biele je čierne a úplne najlepšie je všetko dokonale pestrofarebné. Každý človek má svoje záujmy, svoje práva a svoju pravdu a to iste platí aj pre rodiny, národy, pre každé spoločenstvo a aj pre celý stále viac prepojený svet. Nemôžeme ale kvôli rôznym revolučno – nerealistickým celosvetovým chiméram kašľať na krivdy a trápenia ani toho najposlednejšieho jednotlivca, toho najúbohejšieho národa a toho najutláčanejšieho spoločenstva.

Videli sme to na príklade Slovenska, kde sa tá najpôvodnejšia a najkresťanskejšia skupina ľudí spojila aj s čertom, aj s diablom, aj s liberálmi, aj s komunistami, aj s najbližším, aj s najvzdialenejším zahraničím, len aby získala výhody pre seba a pre ciele svojich najlepších a prominentných. Milí moji, ťažko môže existovať bezohľadnejší a nekresťanskejší vzťah k tej úbohej realite naokolo.

CHod volit LSNS 34 srdce krvave

Popieranie pravdy a prehliadanie a ponižovanie ľudí od nás priamo závislých, nadobudlo a nadobúda obludné rozmery a to nielen na Slovensku. Viera v pravdu tichých, ponižovaných, plačúcich a smädných po spravodlivosti sa vytráca nielen z kresťanstva. ale aj zo základov civilizácie budovanej na jeho princí-poch. Spamätajme sa a aspoň sa snažme hovoriť každý pravdu svojmu bratovi, pretože katastrofy čí-hajú za každým rohom a v každom ľudskom spoločenstve.

Zabraňovať ľuďom nazývať veci pravými menami a považovať každú nepríjemnú pravdu za extrémizmus, je nielen jedným z do neba volajúcich hriechov, ale je to jasný hriech proti Duchu svätému, ktorý sa neodpúšťa ani v tomto veku, ani v budúcom.

Nepomôžu nám nekvalifikované špekulácie o ekonómii, ekológii, sociológii a o tom, že všetko je dobré a treba byť milosrdný aj voči tým najhorším bezočivostiam, nespravodlivostiam , ba aj k úplným nezmyslom!

My kresťania nemáme byť v prvom rade odborníkmi, ale ľuďmi, ktorí šíria pravdu a dobrotu vo svojom najbližšom okolí a medzi ľuďmi, ktorí od nich závisia a ktorým môžu naozaj konkrétne pomôcť. Toto je naša úloha ako kresťanov, Slovákov i ako ľudí. Nebudujme vzdušné a nerealistické zámky, ale hovorme pravdu pokiaľ vládzeme a ak sa pritom spoľahneme na to, že v tomto svete existuje Božie riadenie a sila úprimnej modlitby, získame Božiu milosrdnú pomoc a zabránime najhorším katastrofám.

Ako správny katolík a dedič antického práva končím latinským výrazom „Periculum in mora“, teda v meškaní, otáľaní a špekulovaní sa skrývajú lži, krivdy a nebezpečenstvá.

Vlado Gregor

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.