Niečo pozitívne o Koltebovi. + Zemetrasenie, ktoré mešká. + Predčasné voľby? Radšej si ešte sto dní zahrajme divadlo

Média ma prinútili predsa len sa vyjadriť. A tak sa posnažím napísať k aktuálnej, médiami pretriasanej téme o Kotlebovi niečo pozitívne:
Kiska made in USA
…Povedzte mi niekto,ako si média dovolia ignorovať zákonne
zvoleného kandidáta? Pravda, Hospodárske noviny aaktuálne.sk [1]sa vyjadrili, že Mariána Kotlebu
budú ignorovať a neposkytnú mu žiadny priestor. Z akého dôvodu? Povedzme si to otvorene, či sa to niekomu páči alebo nie.
Ľudová strana naše Slovensko, ktorej je Kotleba predsedom je založená podľa platných zákonov. Rovnako aj Kotleba, musel
splniť a splnil všetky zákonom určené pravidlá, ktoré sa vzťahujú na kandidáta do VÚC.

Popierajú teda média zákony? Ako môžu ísť média proti zákonom a určiť si, komu dajú priestor na vyjadrenie a komu nie?
Akým právom?
CHod volit LSNS 58 oci kocky

Neobstojí ani argument, že Kotleba je extrémista. Ako a kto došiel k tomuto
tvrdeniu? Ako sa prejavuje ten extrémizmus? Kotleba predsa len povedal, že má niečo proti neprispôsobilým rómom. Proti normálnym rómom nemá nič.
(Vyskytli sa informácie, že títo ho dokonca aj volili). Teda extrémista je kvôli tomu, že chce aby pravidlá platili pre všetkých rovnako?
Toto je extrémizmus? Že chce aby rovnaké pravidlá platili aj pre
„bielych“ aj pre rómov? Nerobme z rómov malých bohov. Často sa totiž v praxi stretávame aj s diskrimináciou väčšinového obyvateľstva. Rómovia si zničia byt, rozoberú ho, zdevastujú a tak im teda zadarmo postavíme nové byty. Skúste
si vy zdemolovať vlastný byt, či vám štát postavím zadarmo nový. No nepostaví…

Chybou Kotlebu však je, že sa v mladosti, keď ešte pôsobil v Slovenskej pospolitosti obliekal do (kontroverznej) uniformy. Za to by sa mal ospravedlniť. Rovnako by sa mal dištancovať od rôznych provokatérov, ktorí
ho tiež volia a podporujú…
CHod volit LSNS 44

Inak, keď už naše média tvrdia, že Kotleba je extrémista (na čo nemajú dôkazy) a tak ho budú ignorovať, prečo im nevadí Berényi? Na tohto kandidáta na predsedu VÚC Trnavského kraja, nikto nepovedal ani krivého slova. On nie je extrémista? On sa môže pretŕčať na obrazovkách? Veď tento človek sa vyjadruje za autonómiu južného Slovenska. Teda popiera
suverenitu nášho štátu. Bojuje proti všetkému slovenskému a presadzuje práva len pre svoju menšinu. Jeho strana bojuje za to, aby sa Slováci na južnom Slovensku učili povinne maďarčinu. Slovák sa vo svojom štáte ma prispôsobovať a učiť
sa reč cudzieho národa. Toto nie je extrémista? Toto nie je extrémizmus?
weisenbacher-vojna-proti-cirkvi
Prečo? Prečo ste si (naše média) za extrémistu vybrali Kotlebu?
A Berényi nič? Prečo Berényiho neignorujete? Poprípade prečo proti nemu nevediete „štvavú kampaň“, ktorá v našej histórii nemá obdoby, ako na Kotlebu?

A viete ako sa ku Kotlebovi vyjadril denník Sme? Že mu nedá priestor sa vyjadriť, ale na druhej strane o ňom každý deň bude písať negatívne články.

Médiá, ktoré sa rozhodli ignorovať Kotlebu alebo poprípade písať o ňom bez neho už popravde ani nevedia, čo na neho ešte vytiahnuť. Na jednej strane ho očierňujú, skade nabral „toľko veľa“ peňazí na kampaň. Má
predsa 1 bilboard a na mítingy chodí autom! Dal na kampaň až 5000 EURO! To je nehorázne… Ostatní kandidáti majú bilboardov 100 – 200 a na kampaň minuli 50 000 EURO a viac… Na strane druhej ho zase krititujú aj za to,
že prosí ľudí, aby mu prispeli na kampaň v druhom kole volieb, pretože už ju nemá z čoho financovať.
weisenbacher-femen

Pozrime sa na sociálne siete. Kde ho urážajú a osočujú, jeho neprajníci, „bojujúci proti extrémizmu“. Kotleba pritom v kampani nikoho neurazil.
weisenbacher-marx

*Na záver veta na zamyslenie:* „Tí politici čo kradnú nie sú extrémisti?
Zlodejina nie je zločin? Je zákonná? Berényi nie je extrémista, keď chce autonómiu? *A Kotleba je extrémista, pretože chce rovnaké pravidlá pre všetkých?

zudroj.mail.

http://www.diskusneforum.sk/tema/nieco-pozitivne-o-koltebovi

 

Zemetrasenie, ktoré mešká

Skutočný víťaz volieb je ohováraný, pošpiňovaný, bagatelizovaný, posmievaný a ohŕdaný

Po vystúpení lídrov politických strán aj z mediálnych komentárov sa dá nedvojznačne vyčítať, že všetci sú v šoku – okrem Ľudovej strany Naše Slovensko. Zdá sa, že ide o najväčší otras politickej scény od roku 1998, kedy sa podarilo preformátovať myslenie slovenského občana tak, že víťaz volieb už nebol schopný zostaviť vládu. Skutočným víťazom sa tak stal povestný zlepenec, ktorý sa odvtedy pokúša po kúskoch pozbierať väčšinu, aby sa znova a znova chopil moci.

Onen zlepenec má potrebu zopakovať úspech z roku 1998 a na tento účel pomohol do prezidentského kresla Andrejovi Kiskovi najmä šírením osvedčenej poplašnej správy, že Fico v prezidentskom úrade a Smer vo vláde budú znamenať koniec demokracie na Slovensku. Od tohto okamihu bolo zjavné, že ďalším krokom bude pokus odstaviť Fica nielen od prezidentského, ale aj premiérskeho kresla. Tomu podriadili celú svoju volebnú kampaň, keď poukazovali na rozkrádanie verejných prostriedkov, čím sa usilovali podnietiť negatívne emócie ako pocit krivdy, závisť a hnev. O určitom zákulisnom pláne nielen politikov, ale aj vlastníkov médií a agentúr svedčia napr. prieskumy verejnej mienky, také úplne odlišné od skutočných výsledkov volieb. Robert Fico vo vedomí možnej prehry zasa vysielal signály SOS k ľavicovému voličovi aj k zahraničiu pomerne arogantnými útokmi na Mariána Kotlebu a jeho Ľudovú stranu Naše Slovensko.

Skrátka, politická kampaň sa nekonala o otázkach, ktoré naozaj zaujímajú slovenského voliča. Ten v období sociálnych sietí už nepodlieha manipulatívnej selekcii printových a klasických elektronických médií. Zaujala ho ruptúra medzi obsahom slovenských oficiálnych a alternatívnych médií, v neposlednom rade aj diametrálny rozdiel maďarskej politiky Viktora Orbána, poľského Práva a Spravodlivosť či českého prezidenta Miloša Zemana alebo exprezidenta Václava Klausa a obsahov politiky slovenských politických strán, ktoré pri všetkej rozvadenosti spája zhoda na tom, že sa vzájomne označujú nie bez badateľnej známky pýchy za európske, štandardné a slušné. Pritom slušnosťou nazývajú zametanie pod koberec takých vážnych otázok ako reťaz organizovaných oranžových revolúcií, vojen, vraždenia kresťanov a nekončiaci sa prúd islamistov, medzi ktorými do Európy prichádzajú aj teroristi.

Azda najväčšiu príučku za dlhodobú politkorektnosť získalo Kresťanskodemokratické hnutie, ktoré voliči vylúčili mimo parlamentu. Je škoda prepadnutých takmer päť percent hlasov, ktoré KDH nestačili na postup do NR SR. Na druhej strane je to trest zaslúžený, keďže byť politickou stranou, od ktorej sa očakáva spoločenská váha a sila omnoho väčšia ako od Smeru alebo kohokoľvek iného, sa beztrestne celé štvrťstoročie nedá. Naopak, obdiv si zasluhuje trpezlivosť konzervatívneho slovenského voliča, ktorý už dávno musel prečítať nejednoznačnosť pri obhajovaní jeho záujmov, no verne zatínal zuby.

Toto a mnohé iné má podiel na fakte, že sčítanie hlasov prinieslo patový výsledok.

Tento výsledok nevyhovuje azda nikomu, okrem už spomenutého Mariána Kotlebu. Smer síce získal najväčší počet hlasov, ale nie taký, aby mu umožnil zostaviť vládu samému a ani jeho koaličný potenciál nie je veľký. Vládnuť sa nepodarí ani proti Smeru. Isté východisko by ponúkla dohoda na úradníckej vláde naprieč politickému spektru. To by však znamenalo, že by sme boli svedkami permanentnej predvolebnej kampane až do najbližších volieb. Všetci, Smer rovnako ako OĽaNO, SNS, Most-híd či Sieť, by sa navzájom prekárali a vyťahovali na seba kauzy. Zároveň by spoločne útočili na tzv. neštandardnú Ľudovú stranu Naše Slovensko, pripísali by jej účelovo div nie všetky hriechy sveta v nádeji, že sa slovenský volič naľaká a radšej vhodí svoj hlasovací lístok pre tých, ktorí nevedia ani vysloviť názov Slovensko, Slovenská republika, vlasť, domovina, ale používajú iba neurčité pomenovanie „tátokrajina“.

Patová situácia postavila lídrov takmer všetkých politických strán pred rozhodnutie, či poprieť vlastné programové deklarácie a obvinenia z predvolebnej kampane a na určité obdobie udržať politickú stabilitu, alebo podľahnúť obavám z nárastu volebných preferencií Mariána Kotlebu a venovať sa skôr politickému zápasu namiesto hlavnej úlohy politiky – zastupovať záujmy celého Slovenska, nielen vlastných straníckych sympatizantov. Už teraz preto môžeme povedať, že skutočným víťazom je práve Marián Kotleba, ohováraný, pošpiňovaný, bagatelizovaný, posmievaný a ohŕdaný. V Národnej rade dostáva celoslovenskú tribúnu a ak neurobí neuvážené kroky, obklopený charakternými a rozvážnymi poradcami má pred sebou perspektívu zvyšujúcej sa dôvery a politického rastu. Nič na tom nezmení pýcha tzv. štandardných strán a jej predstaviteľov, nech už podniknú čokoľvek – či budú útočiť, alebo prezieravo mlčať.

Teodor Križka

http://www.hlavnespravy.sk/teodor-krizka-zemetrasenie-ktore-meska/752840

 

Predčasné voľby? Radšej si ešte sto dní zahrajme divadlo

Extrémne krátky príhovor Andreja Kisku po šokujúcich (ako pre koho) voľbách nie je vôbec podstatný. Ku rokovaniam o zostavení novej vlády pozval lídrov všetkych zvolených strán, okrem predsedu Ľudovej strany – Naše Slovensko. Legitímne zvoleného. Do parlamentu sa podľa prezidenta dostal aj radikálny politický extrémizmus. O ktorú stranu konkrétne ide, Kiska nekomentoval. Takže v hre sú všetky strany?

Na snímke vpravo prezident SR Andrej Kiska prijal lídrov strany OĽaNO-NOVA vľavo Igor Matovič a uprostred Daniel Lipšic 7. marca 2016 v Bratislave
Na snímke vpravo prezident SR Andrej Kiska prijal lídrov strany OĽaNO-NOVA vľavo Igor Matovič a uprostred Daniel Lipšic 7. marca 2016 v Bratislave

Výroky jednotlivých predsedov v prvom kole vylučujú spoluprácu so SMER-om, z čoho sa dá predpokladať, že Fico nezostaví vládu. Hrozba predčasných volieb panuje už od neoficiálnych výsledkov, no stále ide iba o zastrašenie a manipulovanie verejnej mienky. Každý normálne zmýšľajúci politik vie, že tento krok je ešte väčšou hrozbou, ako Kotlebovo zvolenie do parlamentu. Strana Rada Prochádzku SIEŤ by neprekročila hranicu piatich percent. Kiskov tvrdý odkaz Kotlebovi zvýšil preferencie a strana by získala ešte viac hlasov. Verejnosť bola natoľko pohoršená prezidentovým konaním, že sa nielen postavila na jeho stranu, ale ak bude Kiska znova kandidovať za prezidenta, voliči mu to pravdepodobne spočítajú. Predčasné voľby sú preto len vzdialenou rozprávkou niektorých šokovaných médií či mimovládnych organizácií.

Máme tu druhú možnosť, Fico nezostaví vládu a bude vládnuť pravica. Všetky strany odmietli koalíciu so SMER-om, a nejako sa za tých pár dní vydedukovalo, že Sulíkova SaS, druhá v parlamentných voľbách, dokáže ostatné strany pozliepať a vytvoriť pravicovú vládu. SaS+OĽANO-NOVA+SNS+SME RODINA+MOST-HÍD+SIEŤ. Inak povedané, liberáli v koalícii s ťažko identifikovateľnými politikmi, národniari s ľuďmi, ktorí ani nechápu prečo kandidovali, Maďari a akože budúci premiér, ktorý sa ním videl od prezidentských volieb. Táto koalícia by mala viesť Slovensko a predsedníctvo v EÚ? Nevydržala by ani dvadsaťštyri hodín, a to som ešte veľký optimista.

Prochádzka pripustil možnosť koalície so SNS, no Bugár by voličom spoluprácu s národniarmi nevysvetlil. Myslím, že ani SNS. SME RODINA podporí pravicovú vládu, no nezúčastní sa jej realizovaní. Matovič odkázal Ficovi, aby si vymazal jeho číslo z mobilu, takže ďalšia možnosť padá. S Kotlebom tiež nikto spolupracovať nebude a SaS vylúčila možnosť zo SMER-om. Matovič a Sulík? To je zatiaľ otázne, no nie nereálne.

Ostáva tu tretia možnosť a najviac pravdepodobná. SMER-SaS-SNS. Sulík síce oduševnene vykrikuje o žiadnej spolupráci s Ficom, no priznáva, že je priskoro hovoriť o zostavení vlády. Nepriamo pripustil, že svoje rozhodnutia môže SaS zmeniť. SNS vidí šance tak 50 na 50. Rozhodnutie o priklonení k SMER-u alebo ku pravicovej vláde Danko nepotvrdil. Na to máme sto dní trvajúce divadlo o zostavení vlády.

Na záver ešte jedna bonusová možnosť. Zvolené politické strany sa nedohodnú na zostavení vlády a moc v krajine preberú Ozbrojené sily SR. Priznávam, ide o katastrofický scenár, no ak by to reálne hrozilo, politické strany by už aj Kotlebu pozvali na rokovania. Takúto situáciu sme v našich dejinách ešte nemali. Na východe od našich hraníc to neoficiálne funguje dva roky a počujete nejaké negatívne ohlasy z EÚ alebo Západu? Ani ja nie.

Patrícia Víťazová

http://www.hlavnespravy.sk/predcasne-volby-radsej-si-este-sto-dni-zahrajme-divadlo/753476

 

Presadzuje Inštitút ľudských práv fašizmus na školách? Konšpirácie chce umlčať učebnica
Pomôcť v boji proti konšpiračným teóriám a extrémizmu na internete chce nová kniha pre stredné školy. Vydal ju Inštitút ľudských práv aj s podporou ministerstva vnútra
weisenbacher-vojna-proti-cirkvi

Konšpiračne teórie ako novodobý fenomén, trollovia v internetových diskusiách, či weby, ktoré šíria ruskú propagandu. Školáci môžu poľahky uveriť senzáciám na internete o tom, že o svetovom dianí nerozhodujú nami volení politici ale finančne skupiny v pozadí. Pomôcť zorientovať sa im chce nová učebnica Inštitútu ľudských práv, na ktorú prispelo aj ministerstvo vnútra, napísal dnes denník SME.
weisenbacher-femen
“Už dlhodobejšie sme sledovali nárast nového druhu extrémizmu, čo je prelínanie zvyškov neonacistickej scény s konšpirátormi, ktorí momentálne zažívajú boom”, vysvetlil pre SME riaditeľ Inštitútu Peter Weisenbacher. Podľa neho sú mladí ľudia najrizikovejšou skupinou, pretože v tomto období si vytvárajú názory na politiku, spoločnosť a ľudské práva. Učitelia môžu knihu využívať ako pomôcku počas hodín občianskej náuky, či dejepisu.

Peter Weisenbacher sa do povedomia dostal, keď vyhlásil vojnu kresťanom a aj svojím sporom s blogerom Radovanom Bránikom, ktorý ho označil za klamára a udavača. Peter Weisenbacher hodnotovo stojí na podpore LGBTI hnutia a vyhlasuje ankety ako homofób roka.
weisenbacher-marx
Stredoškolsky učiteľ Peter Cibulka považuje učebnicu za výborný nápad ako upozorňovať študentov na fenomény ktoré sú nové, no o to nebezpečnejšie, pretože konšpirácie ohrozujú samotný demokraticky systém. Denník SME na záver uviedol aj názor jeho kolegu, učiteľa Juraja Smatanu, ktorý vytvára zoznamy webov, ktoré ohrozujú západnú propagandu a podľa ktorého sa demokracia inak udržať nedá.

Publikácia sa snaží zmiešať dohromady seriózne aj absurdné teórie a následne tie absurdné vyvrátiť aj v mene tých serióznych. Tak sa v jednom vreci ocitnú útok na dvojičky aj tajne plány mimozemšťanov. Pritom v prípade zhodenia dvojičiek teóriu o ich páde vypracovali na základe dôkazov výlučne inžinieri, architekti, piloti, požiarnici, vojaci, experti na demolíciu a výbušniny, zatiaľ čo oficiálnu teóriu podporujú výlučne novinári, politici a na nich naviazaný tretí sektor.

Konšpiračné teórie sú častokrát úplné nezmysly, niektoré však, ako napríklad svojho času konšpiračné teórie o tom, že v Iraku nie sú žiadne zbrane hromadného ničenia a že sú len zámienkou pre vojenskú intervenciu, sa neskôr potvrdili.

bg

http://www.hlavnespravy.sk/konspiracie-chce-umlcat-ucebnica/618483

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.