Návrh na zrušenie Kotlebovej ĽSNS je nepripravený

BRATISLAVA – Generálna prokuratúra (GP) zaevidovala desiatky elektronických podaní, ktoré vyzývajú Jaromíra Čižnára podať na Najvyšší súd podnet na rozpustenie strany Mariána Kotlebu – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS).

CHod volit LSNS 34 srdce krvave
Organizátori antifašistického pochodu, ktorý sa v pondelok uskutočnil v Bratislave, v utorok doručili list generálnemu prokurátorovi SR Čižnárovi.

Žiadajú ho, aby využil svoju právomoc a podal podnet na rozpustenie strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko na Najvyšší súd SR. Informovali o tom dvaja z organizátorov – Alena Krempaská a Peter Weisenbacher.

Generálna prokuratúra zaevidovala desiatky elektronických podaní, ktoré vyzývajú generálneho prokurátora Čižnára podať na Najvyšší súd podnet na rozpustenie strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS).

Aktivisti sa domnievajú, že zoskupenie ĽSNS je identické so stranou, ktorú súd rozpustil pre rozpor s ústavou v minulosti.

weisenbacher-femen

V tejto súvislosti Čižnár poznamenáva, že ak skutočne ide o zoskupenie identické – personálne a obsahovo – s tým, ktoré na základe návrhu generálneho prokurátora už raz Najvyšší súd Slovenskej republiky v roku 2006 rozpustil, je na mieste otázka, prečo ho príslušné orgány opätovne zaregistrovali.

JUDr. Daniel Milo z Odboru prevencie kriminality Kancelária ministra vnútra SR sa pre Aktuálne.sk k tejto téme vyjadril nasledovne: „V návrhu, ktorý bol podaný, je jedna veta, že porušujú stanovami, programom a činnosťou ústavu a zákony. A to je strašne málo na to, aby sa to dalo posúdiť. Je to nepripravené, bez skutočného zdôvodnenia a právnej analýzy, ktorá by odovôdňovala takýto zásadny návrh.“

Denisa Havrľová

http://aktualne.atlas.sk/slovensko/politika/gp-sr-zaevidovala-desiatky-podani-vyzvou-zrusenie-kotlebovej-lsns.html?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravodajstvo-aktualne&utm_campaign=hp

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.