V nedeľu by sa pracovať nemalo! + Čaká nás vláda SMER, SNS, Most – Híd a Sieť

Pracovné nedele majú za následok rozpad slovenských rodín. 80-tisíc Slovákov chce mať voľnú nedeľu!

Občianske združenie Aliancia za nedeľu (AZN) organizuje petíciu za prijatie zákona na ochranu nedele. Podľa jej predsedu, Antona Čulena, sa pod ňu podpísalo už takmer 80-tisíc slovenských občanov.
Pochod za nedelu
6. marca sme si už štvrtýkrát pripomenuli Európsky deň za voľnú nedeľu

„Medzinárodný deň voľnej nedele sa odvodil z dátumu, keď cisár Konštantín Veľký v roku 321 vyhlásil nedeľu za voľný deň, odvtedy je to 1695 rokov. No voľná nedeľa sa stala výsadou len pre vyvolených. Upozorňujeme na hrubé porušovania tohto základného ľudského práva na jeden deň odpočinku po celotýždennej práci, ku ktorému dochádza u veľkého množstva občanov Slovenskej republiky,“ vysvetlil Anton Čulen.

Pracovný týždeň Slovákov je druhý najdlhší v EÚ

Podľa údajov Eurostatu za rok 2012 patria Slováci k najchudobnejším v Európskej únii (EÚ), napriek tomu, že ich pracovný týždeň je spomedzi členských štátov druhý najdlhší a v práci trávia priemerne 40,9 hodiny. Podľa Eurostatu stojí hodina práce vo Švédsku až 39 eur, v eurozóne sa za hodinu práce platí v priemere 28 eur a v rámci celej EÚ 23,4 eura. V Grécku vychádza hodinová mzda na 14,9 eura, na Slovensku je to 8,3 eura, čo nie je spravodlivá mzda, ale existenčná.

„Občania Slovenska najviac pracujú aj počas nedele a v noci. Táto nežiaduca práca má za následok rozpad rodín. Lebo mnohí rodičia nemajú ani jeden deň v týždni čas na seba a na svoje deti byť spolu…“ uviedol Čulen.

Petícia za prijatie zákona na ochranu nedele v NRSR

http://www.jemne.sk/index.php/novinky/v-nedelu-by-sa-pracovat-nemalo

 

Čaká nás vláda SMER, SNS, Most – Híd a Sieť

V kuloároch sa šepká už od stredy a po včerajších oficiálnych vyjadreniach Danka a Bugára je už jasné, že vláda sa vytvorí okolo Smeru. Teraz sa už len bude hrať divadlo na voličov SNS, Mostu a Siete. Budú prebiehať “náročné” rokovania, po ktorých nám spotení lídri Siete a Mostu oznámia, že v mene stability sa rozhodli pre zodpovedný krok a teda vytvoria vládu so Smerom a SNS. Vymenujú kopu záväzkov, ku ktorým “prinútili” Smer a predstavia vízie, ktoré vybojovali.

Takto si žijú chudáci v Íraku!

A cely mainstream príde s jednotnou propagandou, v ktorej budú vyzdvihovať odvážny krok Belu Bugára a Andreja Danka, ktorí prekročili tieň národnostnej nevraživosti a v mene záchrany Slovenska pred fašizmom a mafiánstvom sa spojili za “správnu vec”. Zlodejiny Smeru už budú nepodstatné, teraz v spoločnej koalícii s Mostom, Sieťou a SNS už budú predsa eliminované, veď predseda Smeru sa im písomné zaviaže, že nebude tolerovať žiadnu ďalšiu rozkrádačku.

Vlada štandardných strán tak bude pokračovať ďalšie 4 roky, čo znamená, že sa zase nič k lepšiemu nezmení, len korisť zo štátneho rozpočtu si budú deliť štyria. Ak už ani teraz nevytriezvejú voliči SNS a Mostu a nepochopia, že ich boj za slovenský národ resp. maďarskú autonómiu na druhej strane je len fraška, tak už nikdy.

Na pozadí vstupu dvoch neštandardných strán do parlamentu, z ktorých jedna je mainstreamom označovaná za fašistickú a druhá za mafiánsku, môže občan odrazu úplne jasne vidieť, že štandardné strany sú len rozličné bábky tej istej oligarchie, ktorá si vládu poskladá ako chce a ak im začne tiecť do topánok, tak zrazu nie je problém ani koalícia SNS s Mostom či Smeru so Sieťou. Samozrejme, v mene záchrany Slovenska.

Juraj Martus

http://www.hlavnespravy.sk/caka-nas-vlada-smer-sns-most-hid-a-siet/755513

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.