Smer Brusel – smer smrť. OSN: Najvymierajúcejšími štátmi na svete sú eurointegrujúce sa. Liek: Slovanská kresťanská civilizácia. Vladivostok – krst troch detí, ktorých život sa podarilo zachrániť pred vraždou potratom

Najväčší úbytok počtu obyvateľov je v tých krajinách, ktoré sa po rozpade Sovietskeho zväzu rozhodli pre „eurointegráciu“, upozornil v svojom blogu ruský politológ Vladimir Kornilov.

Kornilov svoje tvrdenie doložil nedávno uverejnenou štatistikou OSN. V zozname najvymierajúcejších krajín sa okrem predpokladanej Ukrajiny ocitli i štáty, ktoré sa už stali členmi EÚ: Lotyšsko, Litva, Rumunsko, Chorvátsko, Poľsko a Maďarsko. Podľa prepočtov analytikov OSN by tieto štáty mali k roku 2050 prísť o 15 až 23% svojho obyvateľstva.

„Čo to má znamenať? Prečo medzi štátmi, v ktorých OSN prognózuje najväčší úbytok obyvateľov na svete, sú výlučne štáty, ktoré sa v posledných desaťročiach rozhodli pre eurointegráciu? Všakže nás to všetkých udivuje?“ – položil uštipačnú otázku Vladimir Kornilov.

Štatistiky OSN o vymieraní krajín by vyzneli pre našu časť sveta ešte katastrofálnejšie, keby sa ako základný údaj o počte obyvateľov neuvádzal stav v roku 2017, ale v roku 1990, keď sa vďaka niektorým služobníkom západného koloniálneho systému rozsypal východný, do značnej miery slovanský blok štátov (ešte aj značná časť východných Nemcov, Maďarov a Rumunov sú v skutočnosti pôvodne Slovania).

Štatistika OSN o predpokladanom vymieraní štátov, ktoré sa rozhodli pre eurointegráciu
Jedinou cestou z eurokatastrojky je slovanská jednota opierajúca sa o kresťanské hodnoty, ktorých sa už Západ vzdal a o vlastný, sociálne a ekonomicky spravodlivý a úspešný model usporiadania štátu.

Vladimír Mohorita

https://www.hlavnespravy.sk/smer-brusel-smer-smrt-osn-najvymierajucejsimi-statmi-na-svete-su-eurointegrujuce-sa-liek-slovanska-krestanska-civilizacia/1296978

 

Vo Vladivostoku pokrstili tri deti, ktorých život zachránili pred vraždou potratom

Vo Vladivostoku, prístave na východe Ruska, v chráme svätého Mikuláša Divotvorcu kňaz Vadim Rodin pokrstil tri deti, ktorých život zachránili pred vraždou potratom, informuje na stránka Vladivostockej eparchie. „Práci s krízovými tehotenstvami sa aktívne venuje Centrum ochrany materstva Kolybeľ (Kolíska) a psychológovia radiaci ženám.

Mamy prešli neľahkú cestu od myšlienky na potrat po zjednotenie narodených detí s Cirkvou,“ informovala eparchia. Ešte v lete minulého roka sa aktivistom všeruského spoločenského hnutia „Za život!“ podarilo získať miliónty podpis za zachovanie života počatých detí v Rusku. Zber podpisov sa začal v roku 2013. Projekt v krajine vyvolal značný rozruch.

O téme sa diskutovalo na federálnych televíznych staniciach, vyjadrovali sa k nej na úrovni federálnych ministrov i v Kremli. Svoje podpisy za ukončenie legálneho zabíjania počatých detí pripájali aj známi televízni moderátori, známe osobnosti z ruského spoločenského života i z politiky. Pred rokom sa pod petíciu podpísal aj patriarcha moskovský a celej Rusi Kirill.

„Zbieranie takého množstva podpisov bolo pre nás tiež svojím spôsobom výstupom na vrchol vysokej hory. Ochrana života dieťaťa pred narodením – to je tá mravná výška, do ktorej naša spoločnosť musí vystúpiť a na ktorú sme, žiaľ, ešte nevystúpili,“ povedal predseda hnutia „Za život!“ Sergej Česnokov.

Štyri roky zbieralo milión podpisov viac ako 5000 ruských dobrovoľníkov.

Organizátori projektu sa nádejajú, že štátne orgány a spoločnosť nemôžu nevypočuť mienku milióna ľudí. Druhou časťou plánu je odovzdanie zhromaždených podpisov hlave štátu a práca s ministerstvami, ktorých sa téma osobitne týka. Organizátori zdôrazňujú, že vystupujú nielen za zákonodarnú ochranu života počatých detí, ale aj za zvýšenie úrovne podpory rodín s deťmi.

Snažia sa presadiť, aby sa zo štátneho rozpočtu poskytovala tehotným ženám a rodinám s deťmi na každé dieťa podpora v takej výške, ktorá nebude nižšia než životné minimum.

Vladimír Mohorita

https://www.hlavnespravy.sk/vo-vladivostoku-pokrstili-tri-deti-ktorych-zivot-zachranili-pred-vrazdou-potratom/1296646