POZOR: POZVÁNKA NA CELONÁRODNÝ PROTEST NA PODPORU LEKÁROV A PACIENTOV. Rýchlu lekársku pomoc v regiónoch rušia, obce spisujú petície

POZVÁNKA NA CELONÁRODNÝ PROTEST NA PODPORU LEKÁROV A PACIENTOV 22. februára 2018 o 13. 00 hod. pred Ministerstvom zdravotníctva SR na Limbovej ulici č. 2 v Bratislave

 1. SME PROTI OVLÁDNUTIU ZDRAVOTNÍCTVA FINANČNÝMI SKUPINAMI.
2. Žiadame dobrovoľnosť vstupu do systému eZdravie pre pacientov aj pre lekárov.
3. Sme proti centrálnemu zberu údajov o pacientoch v jednom registri.
4. Žiadame ministra zdravotníctva Tomáša Druckera okamžite zastaviť eZdravie.
5. Obhliadky mŕtvych nech organizuje Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na báze dobrovoľnosti a za primerané ceny.


NEDOVOĽME, ABY SLOVENSKO OVLÁDLI FINANČNÉ ZÁUJMOVÉ SKUPINY. PRÍĎTE NÁS PODPORIŤ.
BEZ PODPORY ĽUDÍ SA TO NEDÁ ZMENIŤ.
Systém v zdravotníctve nefunguje v záujme vyliečenia pacientov, ale v záujme podpory finančných skupín. Nemocnice PENTY dostali, vďaka štátom nastaveným, z eurofondov viac financií, ako štátne nemocnice v roku 2017. Dokedy to budeme tolerovať?

naj-protest
Varujeme pred scenárom, smerujúcim k riadenému nedostatku lekárov, ktorí budú vôbec ochotní ostať pracovať v nebezpečnom, nefunkčnom a napriek tomu násilne presadenom systéme eZdravie. Konečným dôsledkom budú vyššie poplatky pre pacientov v zdravotníctve. Kroky Ministerstva zdravotníctva, riadeného finančnými skupinami, spôsobia spoplatnenie zdravotníctva pre občanov Slovenska!

Organizátori protestu:
MUDr. Andrej Janco – Prezident Slovenskej lekárskej únie špecialistov
Ing. Viktor Béreš, predseda strany NAJ