Ľudia budú zbytoční, hovorí top poradca Klausa Schwaba. Všetky tieto príbehy o tom ako Ježiš vstal z mŕtvych a že je Božím synom, sú falošné správy

„A nejako si bohov potom zamieňame. A potom, kvôli tomuto by si ženy vraj mali dať na hlavu klobúk a dvaja muži by nemali mať spolu sex. A ty by si mal voliť túto stranu, alebo tamtú stranu. Toto je nebezpečný trik. A toto je Boh, v ktorého ja neverím“.

Vrcholový poradca Klausa Schwaba Yuval Noah Harari a séria jeho psychopatických výrokov ohľadom budúcnosti ľudstva.

Začnete tušiť niečo zlovestné. Covidové vakcíny prepisujú ľudskú DNA a z Harariho výrokov vytušíte, že tie pokusy na ľuďoch s vakcínami sú už asi vlastne to klonovanie a čipovanie ľudí v priamom prenose? O Hararim sa hovorí aj ako o „kňazovi“ Svetového ekonomického fóra. Toto sú teda hnacie myšlienky covidovej plandémie.

Yuval Noah Harari:
„Covid je kľúčový, lebo toto je to, čo presviedča ľudí prijať, legitimizovať totálny biometrický dozor. Ak chceme zastaviť túto epidémiu, nepotrebujeme len ľudí monitorovať, potrebujeme monitorovať to, čo sa deje pod kožou. To, čo sme videli doteraz je, že korporácie a vlády zbierajú údaje o tom kam ideme, s kým sa stretávame, aké filmy pozeráme. Ďalšia fáza je, že ten dozor ide pod našu pokožku.

Masové systémy dozoru zavedené dokonca aj v demokratických krajinách, ktoré ich pred tým odmietali a tiež vidíme zmenu v povahe dozoru. Predtým bol dozor hlavne nad pokožkou, teraz ide pod pokožku. Vlády už nechcú vedieť len kam ideme a s kým sa stretávame, ale najmä chcú vedieť, čo sa deje pod našou pokožkou. Aká je naša telesná teplota, aký je náš krvný tlak. Aký je náš zdravotný stav…

Teraz ľudia rozvíjajú väčšie schopnosti, než kedykoľvek predtým. Skutočne získavajú božské schopnosti tvorenia a ničenia, my naozaj vylepšujeme ľudí na bohov. Získavame napríklad schopnosť prestavať život…

Viete celá tá predstava, že ľudia majú túto dušu, alebo ducha, že môžu mať slobodnú vôľu a nikto nevie, čo sa deje v mojom vnútri, takže, čokoľvek si vyberiem buď vo voľbách, alebo v supermarkete, toto je moja slobodná vôľa, tomu je koniec! My ľudia by sme si mali zvyknúť na myšlienku, že už viac nemáme tajomné duše. Sme už len hacknuteľné zvieratá. Všetky tieto príbehy o tom ako Ježiš vstal z mŕtvych a že je Božím synom, sú falošné správy.

Takže dnes večer vám chcem rozprávať o budúcnosti nášho druhu. A skutočne o budúcnosti života. My sme pravdepodobne jedna z posledných generácií Homo sapiens. Za storočie, alebo dve bude Zem ovládaná entitami, ktoré sa od nás budú líšiť viac, než sa my dnes líšime od neandertálcov, alebo od šimpanzov. Lebo v budúcich generáciách sa naučíme, ako zostrojiť telá a mozgy a mysle. Toto budú hlavné výrobky ekonomiky. Ekonomiky 21. storočia. Nie textil a dopravné prostriedky a zbrane, ale telá a mozgy a mysle.

A potom veľká politická a ekonomická otázka 21. storočia bude: „Načo potrebujeme ľudí?“ Alebo prinajmenšom, načo potrebujeme toľko veľa ľudí? Máte v knihe odpoveď? Najlepší odhad ktorý v súčasnosti máme je držať ich šťastných s drogami a počítačovými hrami. Keď hovoria, že toto sú naničhodní ľudia, nie je to s pohľadu matky, manželky, syna.

Vždy bolo veľmi ťažké byť zodpovedný za svoj osud. To, čo je jedinečné teraz je, že už nie je veľkým nebezpečenstvom vykorisťovanie, ale že je to zbytočnosť. Predtým v dejinách, ak ste boli na zlej strane dejín, ak ste nerozumeli tomu čo sa deje, prestali ste byť konkurencieschopný, skončili ste ako akýsi druh sluhu, alebo manuálneho pracovníka, zneužívaného ľuďmi, ktorí tomu viac rozumeli a ktorí mali moc. Teraz, keď zostanete vzadu, čelíte niečomu ešte oveľa horšiemu, že budete úplne zbytoční. Nebudú vás už potrebovať ani ako sluhu alebo otroka.

Technológia na jednej strane umožní začať vylepšovať a „aktualizovať“ človeka, a na druhej strane, hlavne s nástupom umelej inteligencie, urobí ľudí viac a viac ekonomicky nepotrebnými, zbytočnými. A preto aj politicky bezmocnými. A svet, rôzne časti ľudstva môžu mať rôznu budúcnosť. A možno uvidíme aj proces akéhosi delenia druhov.

My sa v skutočnosti nepoznáme. Aby som dal príklad, keď som mal 21 rokov, konečne som si uvedomil, že som bol gay, potom som žil niekoľko rokov v popieraní tohto môjho stavu.

A to nie je nič výnimočné! Mnoho gay chlapov žijú v popieraní svojho stavu mnoho rokov. Oni nevedia o sebe samých niečo veľmi dôležité. Predstavte situáciu, o desať alebo dvadsať rokov, keď bude algoritmus schopný povedať akémukoľvek tínedžerovi presne kde bol on alebo ona v „gay – hetero spektre“. A dokonca aj aký tvárny je tento postoj!

V oveľa širšej a hlbšej perspektíve si myslím, že toto naozaj vymodeluje budúcnosť ľudstva a budúcnosť života samého. Lebo nové technológie čoskoro dajú niektorým korporáciám a vládam schopnosť hacknúť ľudské bytosti. Hovorí sa veľa o hackovaní počítačov, telefónov, emailov bankových účtov, ale naozaj veľká vec bude hackovanie ľudských bytostí. Aby ste hackli ľudskú bytosť, potrebujete veľa poznatkov z biológie, veľkú výpočtovú kapacitu a hlavne veľa údajov. Ak máte o mne dosť údajov a dostatočné výpočtové schopnosti a biologické poznanie, môžete hacknúť moje telo, môj mozog, môj život, môžete dosiahnuť bod, keď ma budete poznať lepšie, než sa ja poznám sám. A keď raz dosiahnete ten bod, a sme už k tomu bodu už veľmi blízko, potom demokracia, voľný obchod a vlastne všetky politické systémy, tiež totalitné režimy…nemáme poňatie, čo sa stane, keď raz prekročíme tento bod.

Moderátorka: OK. Takže vy neveríte v Boha?

Viete, slová sú problematické. Sú dva druhy bohov vo svete a ľudia si ich zvyknú mýliť. Je jeden Boh, tajomný Boh, o ktorom nevieme nič. Hlavná charakteristika tohto Boha je, že je záhadný. A ľudia nemôžu rozumieť a nevedia o tomto Bohu nič povedať. A potom je tu úplne opačný druh Boha, konkrétny Boh! Dávajúci zákony a o tomto Bohu vieme až priveľa. Keď sa ľudí spýtaš na Boha, povedia, ó, je to veľký majster, je to veľké tajomstvo. Nevieme a veda nevie vysvetliť toto, či tamto. OK. A nejako si bohov potom zamieňame. A potom, kvôli tomuto by si ženy vraj mali dať na hlavu klobúk a dvaja muži by nemali mať spolu sex. A ty by si mal voliť túto stranu, alebo tamtú stranu. Toto je nebezpečný trik. A toto je Boh, v ktorého ja neverím. Ak tu je sila zodpovedná za veľké tajomstvo života a vesmír a čierne diery a galaxie, nemyslím si, že mu naozaj záleží na tom, ako sa ženy obliekajú.

Údaje by mohli umožniť ľudským elitám robiť ešte niečo radikálnejšie, než len vybudovať digitálne diktatúry. Hackovaním organizmov môžu elity získať moc a znovu navrhnúť budúcnosť samotného života. Lebo keď raz môžeš niečo hacknúť, zvyčajne to môžeš aj zostrojiť. A ak sa nám naozaj podarí hackovať a navrhovať život, to nebude len najväčšia revolúcia v histórii ľudstva, toto bude najväčšia revolúcia v biológii od samotného počiatku života pred štyrmi miliardami rokov.

Veda nahrádza evolúciu prirodzeným výberom, evolúciou inteligentným dizajnom. Nie inteligentným dizajnom nejakého Boha nad oblakmi, ale naším inteligentným dizajnom. A inteligentným dizajnom našich oblakov, „cloud-ov“, IBM cloud, Microsoft cloud. Toto sú nové hnacie sily evolúcie.“

https://rumble.com/v12woqp-udia-bud-zbyton-hovor-top-poradca-klausa-schwaba.html?mref=6zof&mrefc=2

p Klaus Schwab Advisor Says Humans Will Become Irrelevant
https://www.banned.video/watch?id=6250a11ab93bdb61684191dd

0
0

Vážený priatelia a čitatelia,

        tvorba stránky AZN si vyžaduje veľa práce, času a námahy. Vzrastajú výdavky aj na zabezpečenie správneho chodu web stránky AZN a zabezpečenia pred útokmi hackerov (aj na osobné počítače členov AZN), čo sa prejavuje o.i. aj s problémami spojenými s načítavaním článkov, ktoré nám avizujete.

       Aby sme mohli lepšie zabezpečiť chod web stránky AZN a bezproblémový prístup čitateľov AZN k správnemu otváraniu článkov, potrebujem aj vašu podporu. Podporiť nás môžete zaslaním ľubovoľného príspevku na číslo účtu: IBAN SK05 0200 0000 0012 6606 0056

       Za pochopenie ďakujeme.

      Boh Vás žehnaj,

      Anton Čulen