Ján Čarnogurský: Kam kráčajú Katolícke noviny? + Ruská propaganda

Posledné číslo Katolíckych novín uverejňuje hlúpy komentár Tibora Macáka o ruskej propagande. Komentár zatláča Katolícke noviny do oportunistickej línie európskej tlače, viniacej za neúspechy vlastnej politiky akúsi ruskú propagandu.

Oportunistickej preto, že prvé signály tohto typu prišli zo Spojených štátov. Oportunistickej tiež preto, že zo všetkého viní Rusko, ale o zjavných porušeniach nielenže zákona, ale zločinov miláčikov Washingtonu nepovie ani slovo.

Tibor Macák píše o nezákonnej anexii Krymu, či začiatku anexie na východe Ukrajiny. Napísal niekedy Tibor Macák, že už v talianskej televízii a vo viacerých európskych médiách uverejnili svedectvá priamych aktérov, že streľbu do policajtov aj demonštrantov na Majdane v Kyjeve vo februári 2014 objednali vtedajší lídri demonštrantov a dnešní poprední ústavní činitelia kyjevskej Ukrajiny? Asi pred dvoma rokmi vystavili aj v Bratislave pri Dunaji fotografie obetí streľby na Majdane a aktivisti proatlantických mimovládnych organizácií obete dávali za vinu ukrajinskému exprezidentovi Janukovičovi. Aspoň sa zahanbili vtedajší mimovládni aktivisti, že tú takmer stovku ľudí dali zabiť ich vtedajší aj terajší ukrajinskí hrdinovia? Napísal Tibor Macák, že v máji 2014 jeho ľudia na Ukrajine dobili a upálili asi 50 ľudí, ktorí sa ukryli v Dome odborov v Odese a na Ukrajine proti páchateľom, dodnes pózujúcim na YouTube ani len nezačali trestné stíhanie?

Tibor Macák píše, že každý človek, ktorý si ctí hodnoty, na ktorých je vybudovaná slobodná Európa musí pozdvihnúť hlas. Nuž ale Európa, reprezentovaná uzneseniami Európskeho parlamentu a rozhodnutiami Európskej komisie, tvrdí, že k slobode patria aj manželstvá homosexuálov, že právo na potrat je základným ľudským právom ženy a že školáci sa majú učiť o sexuálnej výchove veľmi explicitne.

Vaiac TU: Katolícke noviny a jasná katolícka línia(?) + Katolícke noviny, alebo cirkus Humberto?
Pozdvihol hlas Tibor Macák proti takému výkladu slobody? Tibor Macák píše o exdôstojníkovi KGB v kresle prezidenta, ktorý si stanovil nové priority. Áno, prezident Putin si stanovil nové priority. Aby ruskí penzisti dostávali svoje penzie, aby ruskí robotníci dostávali svoje mzdy, aby – napríklad – propagande homosexualizmu neboli vystavení ruskí mladiství.

Stanovil si aj zahraničnopolitické priority. Zachránil Sýriu pred rozpadom, do ktorej ju tlačili Spojené štáty, rozhodujúcou mierou prispel k porážke Islamského štátu, pred ktorým utekali všetci kresťania na Blízkom východe. Zachránil zákonného prezidenta Sýrie Assada, ktorého podporujú všetci kresťanskí biskupi v Sýrii, vrátane katolíckeho. Napísal o tom niekedy Tibor Macák?

Komentár Tibora Macáka je napísaný v štýle najponíženejších prorežimných novinárov z obdobia komunizmu. Jednoducho mnohí, ale naozaj mnohí katolíci na Slovensku si myslia iné než napísal Tibor Macák a komentáre ako Macákov im vzďaľujú inak zaujímavé Katolícke noviny.

Šéfredaktor Katolíckych novín Igor Hanko by mal urobiť redakčnú poradu s redaktormi a spolupracovníkmi Katolíckych novín na tému, ktorým smerom chcú ísť Katolícke noviny? Či smerom objektívneho informovania a komentovania diania vo svete alebo smerom oportunizmu voči liberálnej elite Spojených štátov, ktorá vedie svoju krajinu a snaží sa aj iné krajiny viesť tak, že sa nepatrí na Vianoce želať veselé Vianoce, ale len Season´s Greetings, že sa nepatrí zobrazovať kríže.

U nás sa ocitla v predstihu spoločnosť Lidl, ktorá zatierala kríže na predávaných výrobkoch. Chcú aj Katolícke noviny dosiahnuť taký predstih?+

Ján Čarnogurský

https://www.hlavnespravy.sk/jan-carnogursky-kam-kracaju-katolicke-noviny/1316554

 

Ruská propaganda

Neprejde azda deň, aby sa v médiách nespomínala. V duchu sovietskej tradície z čias studenej vojny funguje dodnes a vďaka technickým možnostiam sa vyvinula do priam obludných rozmerov. Nebola to len nezákonná anexia Krymu či začiatok agresie na východe Ukrajiny, ktoré spustili mechanizmus cieleného ovplyvňovania verejnej mienky všade, kde to Kremľu vyhovuje a kde má geopolitické záujmy.

Príchodom exdôstojníka KGB do kresla prezidenta sa stanovili nové priority a presadzuje doktrína, ktorá nielen že s demokraciou nemá nič spoločné, ale podkopáva získanú slobodu aj tam, kde padli komunistické režimy. Nemá zmysel špiritizovať nad tým, koľko miliárd Rusko ročne investuje do šírenia dezinformácií a lží, a ani nad tým, koľko z takzvaných osobností si v tej-ktorej krajine Kremeľ kúpil.

Tu každý, kto si pamätá pomery totality, bezbrehé vyčíňanie Štátnej bezpečnosti a jej donášačov; kto ešte zažil takzvanú diktatúru proletariátu; tu každý človek, ktorý si ctí hodnoty, na ktorých je vybudovaná slobodná Európa, musí pozdvihnúť hlas a dať jasne najavo, že budúcnosť tejto krajiny nie je skrytá v nejakej matrioške. Európsky parlament už v roku 2016 prijal rezolúciu, v ktorej poslanci bijú na poplach. Pred propagandou zo strany Ruska, zameranou na diskreditáciu inštitúcií Európskej únie, jej rozdelenie a nakoniec aj rozklad. Lebo vraj len Rusko je jediným obhajcom tradičných kresťanských hodnôt.

Skutočne? Podľa prieskumov verejnej mienky tam napríklad ožíva kult diktátora Stalina, masového vraha, a jeho popularita v Rusku stále rastie. Čo má toto spoločné s kresťanstvom? Nič! Majme to na pamäti, dokiaľ nie je neskoro. TIBOR MACÁK Pochvaleny bud Jezis Kristus Zijeme v dobe ked akakolvek kritika EU je oznacovana za prorusku propagandu.

Clanok preto povazujem za jednostranny pretoze neberie do uvahy pripady ked je kritika EU opravnena http://www.katolickenoviny.sk/ (clanok Ruska propaganda) Vari je rusky agent Kardinal Van Thuân ? http://radiovaticana.cz/clanek.php?id=27209

alebo taliansky komisar EU Butyglione? (vyluceny z EU za vernost nauke RKC ohladom LGBT) alebo Roman Joch ci Roger Scruton (signatari vyzvy:https://thetrueeurope.eu/europa-v-ktoru-mozeme-verit/) alebo host Hanusovych dni Alexander Tomsky?

Alebo Kard Duka, terc nechutnej tzv „vyzvy ceskych katolikov“ priamo na Popolcovu stredu http://pravyprostor.cz/paradox-katoliku-protestujicich-proti-prazskemu-arcibiskupovi/

A tak dalej by som mohol pokracovat, nevidi to len ten kto nechce … zamrzelo ma hlavne ze takyto clanok vysiel na KN ktore su zamerane nie na politiku ale na zivot krestana katolika a teda k politike by mali pristupovat s nadhladom a vidiet obe strany mince (ako hovori rimske uslovie: Vypocujme obe strany) a teda neprezentovat veci zjednodusene a jednostranne Ako vtipne poznamenal niekto na internete: najvacsi Putinovi agenti su Bruselski uradnici Treba teda rozlisovat a nedavat priestor jednostrannym pohladom alebo vyvazit ich pohladom opacnym.

Dakujem za pochopenie PS este pridavam z vyssie citovaneho clanku Kard. Angelo Bagnasco, předseda Rady evropských biskupských konferencí, zdůraznil: „zodpovědní představitelé Evropské unie a politici by měli věnovat pozornost odstředivým tendencím. Bylo by krátkozraké je povýšeně a nadutě přehlížet“, varoval janovský arcibiskup a vyzval k „analýze jejich motivací a hledání vhodných řešení“.

Mozete to preposlat Tiborovi Macakovi M. S.

Ruská propaganda