Video: V Tvrdošíne pochodovalo proti Istanbulskému dohovoru okolo 1500 ľudí!

V sobotu 10. februára 2018 sa uskutočnila v Tvrdošíne na Orave akcia Zastavme zlo z Istanbulu. Jej cieľom je, aby Slovensko vzalo späť svoj podpis spod Istanbulského dohovoru, ktorý napriek tomu že je označovaný ako dokument zaoberajúci sa pomocou pre týrané ženy, ženám nepomáha, ale zavádza rodovú ideológiu.

Okolo 1 500 pochodujúcich sa počas cesty k okresnému úradu v Tvrdošíne, reprezentujúci štát modlili bolestný ruženec a podporili na záver prečítané Vyhlásenie Slovenského dohovoru za rodinu.
Prednášky, ktoré predchádzali modlitbovému pochodu objasňovali v čom spočíva nebezpečenstvo Istanbulského dohovoru. Prenášateľmi boli autority z oblasti sociálnej práce a odborníci v pomoci týraným ženám Marian Kuffa a Pavol Vilček. Ďalej tiež gr. kat. kňaz Jozef Maretta, Jozef Mikloško ml. predseda Úsmevu ako dar a právnik a advokát Anton Chromík, Teórie, ktoré vychádzajú z toho, že medzi ženami a mužmi je boj o moc je potrebné odmietnuť.

Štát nemá právo miešať sa do toho, ako si muž so ženou rozdelia úlohy v rodine. Štát tu nie je na to, aby odstraňoval zvyčajné úlohy mužov a žien založené na tradícii, to je sociálne inžinierstvo. Prednášajúci odmietli aj zavádzanie povinného vyučovania a propagovania o tzv. „nestereotypných rolí“ mužov a žien na všetkých typoch škôl. Chlapci si nemôžu vybrať, že budú rodom dievčatká, to je nielen vedecký nezmysel a nehorázny experiment na deťoch. Rod si dieťa nevyberá, s rodom sa rodíme. Zneisťovať deti ohľadom ich rodu môže viesť k nesmiernym škodám na ich duševnom zdraví.

Pavol Vilček, diecézny riaditeľ Spišskej katolíckej charity, ktorá má útulok pre týrané ženy uvádzal konkrétne negatívne dôsledky, ktoré už pocítili vďaka Istanbulskému dohovoru. Kvôli Istanbulskému dohovoru nedostali finančné zdroje organizácie, ktoré reálne pomáhajú týraným ženám, ale skôr organizácie, ktoré produkujú iba najrôznejšie kampane a stratégie, kde o skutočnú pomoc vôbec nejde.

Pochodujúcich podporilo viacero kňazov. Po prednáškach nasledovala slávnostná sv. omšaa veriaci prijali požehnanie od farára farnosti Františka Regulyho ako aj ďalších kňazov Vladislava Sanigu, Romana Sanigu, Jozefa Halčina, Jozefa Marettu a Mariana Kuffu.

Stretnutia a pochody budú pokračovať až do času, kým Slovenská republika nevezme podpis pod Istanbulským dohovorom späť. Nie sme sami, včera 14.2.2017 napríklad premiérka Bulharska oznámila, že zastavuje ratifikáciu Istanbulského dohovoru, pretože v Bulharsku neexistuje v tejto veci konsenzus.

Veríme, že sa stretneme v Košiciach na prednáškach a modlitbovom pochode. Stretnutie sa uskutoční túto sobotu 18.11.2017 od13:30 – 20:00, v Seminárnom kostole sv. Antona Paduánskeho. Bližšie informácie o pochodoch a stretnutí v Košiciach nájdete na stránke: http://slovenskydohovorzarodinu.sk.

Tešíme sa na stretnutie s Vami. Za tím Slovenský dohovor za Rodinu Erik Zbinovský.