Víťazný február 1948 – 2018! Útok na slobodu slova: Poslanec M. Mazurek sa postavil pred súd. + Úkladná VRAŽDA novinára. + U vydavateľa časopisu Zem a vek T. Rostasa vykonáva NAKA domovú prehliadku

Pred budovou skandovali jeho meno

BANSKÁ BYSTRICA / V pondelok sa koná hlavné pojednávanie s poslancom za Ľudovú stranu Naše Slovensko Milanom Mazurekom.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na neho obžalobu pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovania, hanobenia a vyhrážania sa osobám pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, etnickej skupine, farbe pleti či pôvod rodu.

Na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici sa v pondelok začalo hlavné pojednávanie s poslancom Národnej rady SR za Kotlebovu stranu Milanom Mazurekom. O pojednávanie je veľký záujem zo strany médií a prívržencov Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko. Desiatky sympatizantov Ľudovej Strany Naše Slovensko stoja už od rána pred budovou súdu a protestujú proti obžalobe poslanca Milana Mazureka.

Nie všetci sa do pojednávacej miestnosti dostali. Krátko po začatí pojednávania sa z pred budovy súdu ozvalo skandovanie: „Slobodu slova“ a „Miňo sme s tebou“. Obhajoba označila obžalobu za nedôvodnú a požaduje oslobodenie poslanca.

Nenávistné výroky mali podľa obžaloby odznieť ešte v roku 2016, kedy bol Mazurek hosťom v regionálnom žilinskom rádiu. Prokurátor podal obžalobu z prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia, ako aj z podnecovania, hanobenia a vyhrážania sa osobám pre príslušnosť k rase. Poslanec prišiel na súd v sprievode dvoch obhajcov, na úvod vyhlásil, že je nevinný a odmietol vypovedať. Za reláciu, v ktorej odzneli Mazurekove výroky dostalo pokutu aj rádio, a to za porušenie zákazu podnecovania nenávisti.

https://www.noviny.sk/krimi/311441-mazurek-sa-postavil-pred-sud-pred-sudom-skandovali-jeho-meno

 

 

U vydavateľa časopisu Zem a vek Tibora Rostasa vykonáva NAKA domovú prehliadku

U šéfredaktora časopisu Zem a Vek Tibora Rostása aktuálne prebieha domová prehliadka. Dôvodom je obvinenie trestného prokurátor za hanobenie národa. Trestné oznámenie podal riaditeľ nadácie Zastavme korupciu Pavel Sibyla ešte v máji minulého roka Na snímke Tibor Eliot Rostas, šéfredaktor časopisu ZEM & VEK

Policajný prepad ako z filmu

Tibora Rostasa dnes čakalo nepríjemné ráno. O 6:25 ho zobudilo búchanie na dvere. Policajti žiadali, aby otvoril a vyšiel von. Vonku sú hlboké mínusové teploty. Napriek tomu musel v pyžame pred dvere, kde kukláči schovaní za štítmi na neho mierili dlhými zbraňami. Červená bodka zameriavača samopalu na čele by na ráno nikomu nezlepšila náladu. Rovnako to bolo aj s Tiborom Rostasom. V piatok pochoval otca a dnes sa mu kukláči vlámali do bytu. “Ešte, že som rýchlo otvoril.

Mali právo vylomiť dvere alebo použiť na ich otvorenie výbušninu. Že by to urobili o tom nepochybujem,” povedal pre Hlavne správy Rostas. Momentálne dom Tibora Rostasa prehľadávajú 8-mi kriminalisti. Prečo vlastne takýto cirkus? Sibylovi vadil článok s názvom Klin židov medzi Slovákmi, ktorý bol zverejnený v časopise Zem a Vek (viac TU). Samotný článok obsahoval citácie osobností slovenských dejín. Sibyla v oznámení konšpiruje, že na základe zvolených citátov Rostás vytvára dojem, že medzi slovenskou inteligenciou na konci 19. storočia a začiatkom 20. storočia prevažovali antisemitské názory.

Riaditeľ nadácie Zastavme korupciu zároveň trestným oznámením navodzuje, že Rostás sa s názormi v článku stotožňuje a podnecuje ním nenávisť voči židom. Sibyla svoje tvrdenia zdôvodnil najmä tým, že citáty nie sú doplnené žiadnym komentárom. Každopádne nejde o terorizmus alebo drogovú trestnú činnosť. Prečo teda kukláči so samopalmi? Ide hlavne o psychologickhú vojnu a zastrašovanie.

Zastrašovanie každého, kto je pronárodný a dáva svoj nesúhlas s momentálnym politickým systémom, v ktorom slniečkari zastrašujú a mediálne likvidujú každého, kto im nie je povôli. O domovej prehliadke informuje stručne polícia aj na sociálnej sieti Facebook. Bližšie informácie polícia poskytne, ak to procesná situácia dovolí.

https://www.hlavnespravy.sk/u-vydavatela-casopisu-zem-vek-vykonava-naka-domovu-prehliadku/1325528

 

AKTUÁLNE Dvojnásobná úkladná VRAŽDA: Policajný prezident potvrdil, že za smrťou Jána Kuciaka je jeho novinárska práca!

Vo Veľkej Mači v okrese Galanta sa stala tragédia. Polícia našla v nedeľu v rodinnom dome krátko pred polnocou mŕtve telo muža a ženy. Ide o investigatívneho reportéra Aktualít Jána Kuciaka († 27) a jeho partnerku Martinu Kušnírovú († 27). Policajný prezident Tibor Gašpar potvrdil, že za smrťou dvojice je pravdepodobne jej novinárska práca.

Obeťou úkladnej vraždy je Ján Kuciak s partnerkou.

Kuciak sa venoval hlavne podozreniam z daňových podvodov ľudí, ktorí sú blízki Smeru. Posledný text mal o Mariánovi Kočnerovi. Úkladná vražda „Zabezpečil som všetky potrebné zložky tak, aby boli prítomné na mieste, aby boli urobené prvotné úkony, dôsledná obhliadka miesta činu,“ povedal Denníku N riaditeľ NAKA Peter Hraško.“Ide o dvojnásobnú úkladnú vraždu,“potvrdil tiež. Prípad už prevzala Národná kriminálna agentúra. Reakcia policajného prezidenta O prípade informoval dnes na tlačovej konferencii predpoludním policajný prezident Tibor Gašpar. Čin ostro odsúdil a pozostalým vyjadril úprimnú sústrasť.

Muži zákona sa dostavili na miesto činu, keď matka mladej ženy v nedeľu o 21:35 oznámila na tiesňovú linku, že sa jej nedarí skontaktovať s dcérou. Policajti krátko po oznámení dorazili na miesto, kde pri vstupe do domu, našli Martinu s Jánom mŕtvych. Smrtiace rany do hlavy a hrudníka Tibor Gašpar oznámil, že obaja boli zastrelení dvoma ranami. Novinár mal strelné poranenie hrudníka, jeho snúbenica zasa strelné poranenie hlavy. Šéf polície zatiaľ nevedel povedať presný čas kedy k činu došlo, ale prvotné indície svedčia, že sa to mohlo stať od štvrtka do nedele.

Obete povolania?

Gašpar pripustil, že vražda reportéra môže mať súvis s jeho novinárskou prácou. V súvislosti s týmto násilným trestným činom polícia nikoho nezadržala. Nenašla sa zatiaľ ani strelná zbraň. Policajný prezident bol opatrný vo vyjadreniach o tom či z domu niečo zmizlo a či obete otvorili dvere vrahovi alebo vnikol dovnútra násilne. Pozornosť GP Generálna prokuratúra Slovenskej republiky venuje mimoriadnu pozornosť prípadu zastreleného novinára z portálu aktuality.sk Jána Kuciaka. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.

Ako dodala, generálny prokurátor Jaromír Čižnár vyslal na miesto obhliadky miesta činu krajského prokurátora. O krvavom incidente sa GP SR dozvedela až z médií. K prípadu sa vyjadrí, keď budú známe bližšie skutočnosti. Kočner, Baštrnák Kuciak 9. februára napísal o ďalších podozrivých prevodoch v komplexe Five Star Residence. Bytovka, ktorú začali preverovať polícia aj médiá po kauze Bašternák bola možno centrom viacerých dňových podvodov. Aktuality našli v budove ďalšie podozrivé obchody, medzi piatimi firmami, v ktorých figuroval Marián Kočner.

Oligarcha Brhel

Začiatkom februára písal Kuciak o IT firme Anext Spoločnosť Anext sídli v budove oligarchu Jozefa Brhela. Podľa Transparency International vyvoláva jej nová akcionárska štruktúra pochybnosti, či ide o skutočných vlastníkov alebo nastrčené osoby. ŠOKUJÚCI zvrat v prípade nezvestnej Karolíny (†14): Našli jej telo, naplnili sa tie najhoršie predtuchy Zastrelená manželka košického šéfa NAKA: TOTO si o Anninej (†40) smrti myslia rodičia! Tešili sa na svadbu Mladá žena a rovnako starý muž mali 27 rokov. Podľa informácií TV Markíza mali mať na jar svadbu a dom iba nedávno kúpili.

Prísne utajovaný pohreb zastrelenej manželky (†40) šéfa košickej NAKA: Z tohto pohľadu prítomným pukali srdcia! Gašpar o vražde novinára Kuciaka: Slová, ktoré hovoria za všetko Políciu zalarmovala rodina, ktorej sa mladý pár už týždeň neozval. Keď policajti prišli na miesto, videli cez okno ležať niekoho na zemi. Privolali hasičov a za ich asistencie dom otvorili. Na mieste sú kriminalisti. Stanovisko kolegov Napriek tomu, že celkové pozadie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky ešte nie je úplne objasnené, existuje dôvod domnievať sa, že tento zločin súvisí so súčasnou investigatívou nášho kolegu.

Uvádza sa to vo vyjadrení spoločností Ringier Axel Springer Slowakia, Ringier Axel Springer Media, Ringier a Axel Springer SE. „Sme šokovaní a zhrození správou, že Ján Kuciak a jeho partnerka sa pravdepodobne stali obeťami krutej popravy. Napriek tomu, že celkové pozadie ešte nie je úplne objasnené, existuje dôvod domnievať sa, že tento zločin súvisí so súčasnou investigatívou nášho kolegu. Ján Kuciak pracoval pre Ringier Axel Springer Slovakia tri roky,“ píše sa vo vyjadrení, ktoré agentúre SITA poskytol Peter Porubský z Ringier Axel Springer Slovakia. „Smútime s jeho rodinou, priateľmi a kolegami. Budeme robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme podporili orgány činné v trestnom konaní pri identifikácii páchateľov.

V prípade, že tento zločin bol pokusom odradiť nezávislého vydavateľa, akým Ringier Axel Springer je, od odhalenia porušení zákona, použijeme to ako príležitosť na ešte väčšie posilnenie našej novinárskej zodpovednosti,“ dodáva sa v stanovisku s tým, že v mene všetkých kolegov vyjadrili rodine aj blízkym úprimnú sústrasť.

https://www1.pluska.sk/Regiony/Zapadne-Slovensko/AKTUALNE-Dvojnasobna-VRAZDA-Velkej-Maci-Zastrelili-novinara-aj-jeho-partnerku