Chce marxista E. Chmelár miesto demokracie znovu zaviesť na Slovensku diktatúru proletariátu?: „Optimálnym riešením by bola úradnícka vláda“! Prečo nespomína predčasné voľby?

K súčasnej napätej politickej situácií, ktorú spustila vražda novinára a jeho priateľky sa vyjadril aj politológ Eduard Chmelár.

Foto z protestu E. Chmelára proti vlasteneckému zákonu z marca 2010 plného vulgarizmov

Podľa neho by optimálnym riešením bola úradnícka vláda. Predčasné voľby u neho vyvolávajú rozpaky vzhľadom k tomu, čo si ľudia po povalení skorumpovaných vlád zvolili v Maďarsku a Poľsku.

Foto z protestu E. Chmelára proti vlasteneckému zákonu z marca 2010 plného vulgarizmov
Foto z protestu E. Chmelára proti vlasteneckému zákonu z marca 2010 plného vulgarizmov

“Ak by bola politická scéna tohto štátu stabilná, už dávno by som kričal, že v tejto mimoriadnej situácii, keď je traumatizovaná celá krajina, nestačí odstúpenie ministra vnútra a policajného šéfa, ale je nevyhnutné legitimizovať vedenie štátu novými parlamentnými voľbami.

Lenže budem úprimný: až tak zrelosti našej politickej scény neverím. Nevidím tu takú alternatívu, ktorá by vo mne nevyvolávala minimálne rozpaky, ak nie strach. Aj Maďarsko a Poľsko zvalilo skorumpované vlády a pozrite sa, čo tam je teraz. A to bola ich politická kultúra v lepšej kondícii ako je tá naša. Ako vyjsť z tohto začarovaného kruhu von?” pýta sa Chmelár a dodáva:

“Podľa môjho názoru optimálnym riešením by bola úradnícka vláda opretá o dôveru demokratických parlamentných strán. Predčasné voľby túto krajinu nezlepia, úradnícka vláda, v ktorej by neboli nenávidení politici a ktorá by rozhodovala pragmaticky bez zákulisných vplyvov, by nášmu štátu na najbližšie dva roky prospela. Mohla by vyriešiť najpálčivejšie problémy, ktoré si táto krajina desaťročia tlačí pred sebou ako snehovú guľu a ktoré politické strany nedokázali odstrániť, lebo sú v nich ideologicky zacyklené.

Foto z protestu E. Chmelára proti vlasteneckému zákonu z marca 2010 plného vulgarizmov

Nie som si istý, či na to bude politická vôľa, ale práve toto by mal prezident republiky navrhnúť a z titulu svojej autority sa o to usilovať.”

https://domov.sme.sk/c/5279382/studenti-vytiahli-na-zakon-kluce.html

https://www.hlavnespravy.sk/eduard-chmelar-optimalnym-riesenim-bola-uradnicka-vlada/1332188