Spáchal L. Lorenz ďaľší trestný čin poškodzovania cudzieho majetku?

Jeden z naších čitateľov nás upozornil, že včera večer 7. 3. 2018 sa na facebookovom profile „umelca“Luboša Lorenza objavila fotografia, kde sa tento „umelec“ pochválil zdemolovanou sochou Prezidenta Dr. Jozefa Tisu v Čakajovciach…

Situácia sa rozhodol overiť na mieste a tak sa vybral ráno 8. 3. 2018 osobne navštíviť Čakajovce. Ako ďalej uvádza: „NEVERIL SOM SVOJIM OČIAM, keď som uvidel napoli rozrezanú sochu nášho PRVÉHO SLOVENSKÉHO PREZIDENTA (Dr. Jozefa Tisu) bez hlavy, obliateho červenou farbou. Na mieste bol tiež starosta Čakajoviec.

Ako mi povedal, socha je SÚKROMNÝM vlastníctvom dediny Čakajovce. Pri páde sa rozbila hlava sochy, ktorú starosta schoval. Ide tu o trestný čin POŠKODZOVANIA CUDZEJ VECI“.  L. LORENZ je samozvaný umelec, ktorý je známi tým, že chodí po Slovensku a poškodzuje vojenské pamätníky, busty, pamätné tabule, dokonca tabule s názvami ulíc pomenovných po Prezidentovi Dr. Jozefovi Tisovi. Jeho činnosťou sa už zaoberajú aj organy činné v trestnom konaní.  Zaujímavé, že socha zakladateľa zločineckej KSS M. Čulena pred úradom vlády SR jemu a podobným „umelcom“ nevadí. 

Toto sa už snáď ani slušnými slovami nedá pomenovať, kam zachádza naše liberálno-demokratické spoločenstvo stále ďalej a ďalej, do nepochopiteľne temných spôsobov jednania a konania. 

Veríme, že aj v tomto prípade začne polícia tento vandalizmus a poškodzovanie cudzieho majetku vyšetrovať. 

Za informáciu nášmu čitateľovi ďakujeme.

A. Čulen