Novodobé otrokárstvo bez práva na odpočinok: Za prácu v nedeľu na stavbe muž v Bratislave zbytočne zaplatil životom

Tragédia na stavbe v Bratislave: Privalilo robotníkov, Dušanovi (†48) už nedokázali pomôcť

Odpočinutie večné daj mu Pane a svetlo večné nech mu svieti.

 BRATISLAVA – Tragédia na novostavbe v Bratislave! Hasiči boli v nedeľu predpoludním vyslaní na pomoc zakliesnenej osobe na ulicu Mlynské nivy, kde na piatom poschodí budovy privalil stavebný diel robotníka a druhého zranil.
Ako informuje portál noviny.sk, počas zdvíhania betónového bloku sa prevalil druhý stavebný diel. Pod ním zostal zakliesnený Dušan (†48), blok mu spadol priamo na hrudník. Robotník mal byť pri vedomí a komunikovať, no po tom, čo prišli hasiči a záchranári, upadol do bezvedomia a aj napriek snahe záchranárov zomrel.

Druhého pracovníka blok iba škrtol o rameno, po ošetrení ho previezli do nemocnice. Telo nebohého Dušana podľa portálu musia znášať žeriavom, keďže priestory sú príliš úzke. Na miesto sa dostavil aj ohliadajúci lekár, ktorý nariadil vykonanie pitvy. Vyšetrovaním presných príčin, ako aj okolností tohto prípadu, sa už zaoberá polícia.

„Podľa doterajších informácií počas stavebných prác utrpel 48-ročný muž zranenia, ktorým na mieste aj napriek snahe privolanej záchrannej zdravotnej služby podľahol,“ spresnil neskôr informácie hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

http://www.topky.sk/cl/10/1698873/Tragedia-na-stavbe-v-Bratislave–Privalilo-robotnikov–Dusanovi—48–uz-nedokazali-pomoct

 

0
0

Vážený priatelia a čitatelia,

        tvorba stránky AZN si vyžaduje veľa práce, času a námahy. Vzrastajú výdavky aj na zabezpečenie správneho chodu web stránky AZN a zabezpečenia pred útokmi hackerov (aj na osobné počítače členov AZN), čo sa prejavuje o.i. aj s problémami spojenými s načítavaním článkov, ktoré nám avizujete.

       Aby sme mohli lepšie zabezpečiť chod web stránky AZN a bezproblémový prístup čitateľov AZN k správnemu otváraniu článkov, potrebujem aj vašu podporu. Podporiť nás môžete zaslaním ľubovoľného príspevku na číslo účtu: IBAN SK05 0200 0000 0012 6606 0056

       Za pochopenie ďakujeme.

      Boh Vás žehnaj,

      Anton Čulen