“Demokrat” Alojz Hlina: Všetkých, ktorí budú rozprávať o alternatívach voči EÚ treba pozatvárať

Kresťansko – demokratické hnutie (KDH) sa pod vedením Alojza Hlinu posunulo do extrémov.
Okrem toho, že obdivuje Nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú, najnovšie vyhlásil, že odporcov Európskej únie treba pozatvárať. Sloboda a demokracia sa vyznačuje tým, že každý si môže povedať názor, aký chce, a nebude za to perzekvovaný, čo je v absolútnom rozpore s tým, čo chce podľa vlastných slov zaviesť Alojz Hlina.

Prednedávnom sa v Ružomberku konal snem KDH, kde sa rozhodovalo o tom, kto bude predsedom strany. Svoj post obhájil Alojz Hlina, ktorý získal 233 hlasov. Jeho súper Richard Vašečka získal hlasy od 101 delegátov.

Ako sa však ukazuje, Hlina nebol zrejme príliš dobrá voľba. Kontroverzný politik, typovo podobný Igorovi Matovičovi rozdeľuje spoločnosť. Dokým ešte len hovoril o tom, že si chce brať príklad z nemeckej strany CDU Angely Merkelovej, ktorá je známa vítačka imigrantov, tak sa to ešte dalo zniesť. Teraz sa však ukazuje, že Hlina je fanatický eurofil a odporocov Európskej únie by chcel perzekvovať.

V rozhovore pre portál Postoj.sk sa Hlina najprv pochválil, kto sa zúčastnil na jeho konferencii: “Naše politické pozície sú proeurópske. Robili sme konferenciu o EÚ a viete, kto nám ju otvoril? Antonio Tajani. Ktorej strane na Slovensku okrem KDH by otvoril konferenciu predseda Európskeho parlamentu? Každý to odignoroval, ani vy ste tam neboli. Hľadáme pozíciu Slovenska v Európe, vyvíja sa to. V hodnotových veciach neustúpime ani o milimeter, v ekonomických otázkach uvidíme.”

Následne prišla otázka, či by Slovensko malo smerovať do tzv. “jadra EÚ”, teda viac sa integrovať. Hlina neodpovedal priamo, no povedal niečo naozaj šokujúce. Podľa neho ľudia, ktorí chcú vystúpiť z EÚ a ponúkajú inú alternatívu pre Slovensko, by mali byť pozatváraní:

“Preháňaním ovečiek po grúňoch sa neuživíme. Všetkých šialencov, ktorí budú rozprávať o alternatívach voči EÚ, treba pozatvárať, lebo to je hazard s budúcnosťou Slovenska,” povedal predseda KDH.

Zatváranie ľudí do väzenia za ich “nepohodlné” názory je typické pre totalitné režimy. Alojz Hlina sa pritom hrdo označuje za kresťanského demokrata. Alojz Hlina by si teda mal vyjasniť kým vlastne je, pretože takýmto spôsobom to pôjde s KDH dole vodou.

Samuel Gdovin
https://www.hlavnespravy.sk/demokrat-alojz-hlina-vsetkych-ktori-budu-rozpravat-o-alternativach-voci-eu-treba-pozatvarat/1372038