Holokaust kresťanov pokračuje. Genocída o ktorú sa nikto nezaujíma: V Iraku “zmizlo” až 80% kresťanov

Genocída o ktorú sa nikto nezaujíma: V Iraku “zmizlo” až 80% kresťanov

Zatiaľ čo rôzni “ľudskoprávni aktivisti “bojujú za to, aby sa nikomu z menšín v Európe neskrivil “ani vlások”, o osud kresťanov na Blízkom Východe ani nezakopnú. Najvypuklejší problém je v Iraku , kde “zmizlo” až 80% kresťanov. Je poľutovaniahodné, že o túto genocídu sa nikto obzvlášť nezaujíma.

“Prenasledovanie kresťanov je dnes horšie, než bolo kedykoľvek v histórii, odhalila nedávna správa organizácie Aid for the Church in Need. Irak sa stal epicentrom “odstránenia” kresťanov z histórie, uvádza Gatestone Institute

Irackí kresťanskí duchovní nedávno nosili čierne znamenie ako symbol národného smútku pre posledné obete protikresťanského násilia: mladého robotníka a trojčlennej rodiny. “To znamená, že tu pre kresťanov nie je miesto,” povedal otec Biyos Qasha z kostola Panny Márie v Bagdade. “Sme videní ako baránok, ktorý môže byť kedykoľvek zabitý.”

O niekoľko dní skôr objavili šíitskí milicionári masový hrob s telami 40 kresťanov blízkosti Mosulu, bývalej pevnosti Islamského štátu a hlavného mesta irackého kresťanstva. Tela, vrátane tiel žien a detí, patrili kresťanom, ktoré uniesol a zabil ISIS. U mnohých tiel bol v tomto masovom hrobe kríž. Žiadne zo Západných mainstreamových médií o tejto etnickej čistke neinformovalo.

V novej správe Irackej spoločnosti pre ľudské práva sa teraz ukázalo, že iracké menšiny, ako napríklad kresťania, Jezídi atď. sú teraz obeťami “pomalej genocídy”, ktorá rozbíja tieto staroveké komunity až do okamihu ich zmiznutia.

Podľa tejto správy zmizlo z Iraku 81 % kresťanov. Organizácia pre ľudské práva Hammurabi uviedla, že v nedávnej minulosti žilo v Bagdade 600 000 kresťanov, dnes ich tam žije len 150 000. Okrem toho sú v Iraku vo veľkom ničené a demolované kresťanské kostoly a iné pamiatky.

O osudy kresťanov v moslimských krajinách ako Irak sa však takmer nikto nezaujíma. Vlády európskych krajín strkajú hlavu do piesku a slniečkárski aktivisti, ktorí stále hovoria o humanizme a ochrane menšín sú zrazu ticho. Zdá sa, že existujú len “vyvolené menšiny” a kresťania medzi ne nepatria.

Samuel Gdovin

https://www.hlavnespravy.sk/genocida-o-ktoru-sa-nikto-nezaujima-v-iraku-zmizlo-az-80-krestanov/1423474