Kotlebovcom maria predvolebné stretnutia s občanmi

Rovnosť všetkých občanov a férovosť politického boja by mala byť v demokratickom systéme samozrejmosťou. Kým strana Mariana Kotlebu nie je oficiálne zrušená, mala by mať tie isté podmienky na vedenie politického boja a predvolebnej kampane ako ostatné politické strany.

Kandidátom strany Kotleba – ĽSNS na županov samosprávnych krajov je však znemožňované uskutočnenie predvolebných stretnutí s občanmi. Primátori a starostovia miest a obcí im dohodnuté prenajaté priestory tesne pred termínom pod rôznymi zámienkami rušia.

Na takéto počínanie si najviac sťažuje kandidátovi na župana Prešovského kraja, Jozefovi Mihalčínovi (ĽSNS), ktorému boli opakovane zrušené predvolebné stretnutia s občanmi. “Dnes sme Vás informovali o tom, že nám v Starej Ľubovni zrušili prenájom priestoru z dôvodu vyhrážok od smeráckych politikov.

Zistili sme, že majiteľom budovy, v ktorej sme mali mať míting, je Jozef Kandráč, údajne nezávislý poslanec VÚC, ktorý zakázal svojmu nájomcovi poskytnúť nám priestor na stretnutie s občanmi. Tesne po tom sme obdržali telefonát z mesta Prešov, kde nám bolo oznámené, že v priestoroch domu kultúry praskla kanalizácia a nemôžu nám teda poskytnúť objednaný priestor,” napísal Mihalčín na sociálnej sieti.

Mgr. Jozef Krajčík, kandidát na poslanca VÚC Nitra

Kandidát na predsedu PSK sa však nevzdáva a hľadá náhradné priestory : ” Smeráci a ich blízki spojenci z KDH, ktorí sú vo vedení mesta Prešov, dobre vedia, že doba ich nadvlády v našom kraji, ktorá priniesla iba korupciu, beznádej desaťtisícov občanov a nekonečné zadlžovanie, sa končí! My sa však zastaviť nenecháme a aj v Prešove už hľadáme náhradný priestor, aby sa naše stretnutie mohlo uskutočniť.

Každý jeden občan môže vidieť, ktorá strana je tou jedinou skutočnou opozíciou! Boja sa nás všetci zlodeji!” Podobné problémy má aj Milan Uhrík (ĽSNS) v Nitrianskom kraji.

“Hoci prebieha oficiálna a legitímna predvolebná kampaň, niektorí primátori a starostovia nám nechcú poskytnúť priestory na stretnutia s občanmi,” tvrdí Uhrík a následne vymenoval mená primátorov a starostov, ktorí nerešpektujú demokratické princípy :

–primátor NITRY a kandidát do VÚC za MOST-HÍD Jozef Dvonč

– primátor TOPOĽČIAN a kandidát do VÚC za MOST-HÍD Peter Baláž – primátor ŠALE a kandidát do VÚC za MOST-HÍD Jozef Bellický

– primátor ŠURIAN a kandidát do VÚC za MOST-HÍD Marek Oremus

– starosta BOJNEJ a kandidát do VÚC Jozef Stankovský

Súčasní politici zo štandardných strán by si mali zvážiť takéto počínanie, pretože môže byť pre nich kontraproduktívne. Ľudia už majú často dosť súčasného establishmentu a takéto správanie, ktoré je zjavne nespravodlivé, by mohlo priviesť aj tých, ktorí by normálne zostali sedieť doma, k tomu, aby sa zdvihli a prišli urobiť s týmito štandardnými politikmi poriadok.

Samuel Gdovin

http://www.hlavnespravy.sk/kotlebovcom-zmaria-predvolebne-stretnutia-s-obcanmi/1177198