Napomenutie dr. Hrnka od voličov

Vážený pán poslanec Dr. Hrnko, nedá mi a musím sa ozvať, vzhľadom na posledné dní, čo strana SNS robí.

V prvom rade ide o výroky Vášho predsedu – jeho infantilné výroky „ja sa za Kotlebu v zahraničí hanbiť nebudem!“ Takto sa nespráva štátnik a určite nie prezieravý štátnik, lebo toto čo robí je na najlepšej ceste zobrať hlasy nielen Kotlebovi, ale aj stratiť hlasy pre SNS. Ja viem, že Vy v SNS ste radi že ste sa do parlamentu aj zásluhou Vášho predsedu dostali, ale ten efekt mohol fungovať len v ostatných voľbách a nemusí to byť návod aj na nasledujúce.

Už som Vám písal, že by ste mali zrušiť inkvizičné novely zákonov proti extrémizmu od pani Žitňanskej, lebo takto sa Slovensko dostáva do 50-tých rokov. Ona si kľudne odstúpila a teraz tie zákony nik nevyčistí. Ba čo viac, Vás predseda chce ešte ďalšie zaviesť. Nestačí to, že NAKA prenasleduje ľudí zato, že niekto len podal podanie na konanie proti niekomu? Nedomysleli ste si že zákon je postavený tak, že môže postihnúť aj Vás? Nie je definovaný a extrémistická literatúra, to môže Byť aj Vaša knižnica, kde máte historické knihy napr. z prvej ČSR alebo prvej SR? Ide o predsedovu slepotu, alebo ho niekto riadi?

Zákonodarstvom sa režim natoľko upevní, že budeme roky čakať kým príde osvietená osoba a tieto protiľudské zákony zruší, ale koľko nevinných ľudí tým bude postihnutých! A čo je horšie, tieto zákony môžu byť zneužité proti národnej a štátnej suverenite na prenasledovanie nepohodlných ľudí a následne rozvracanie slovenskej štátnosti. Dennodenne sme svedkami útokov na štátnosť nerozumnými vyhláseniami o „mafiánskom štáte“, vyhláseniami „za slušnosť, transparentnosť“.

Druhý extrém je Vás minister obrany, jeho nelogické útoky na zoskupenie Slovenských brancov. Namiesto toho, aby sa ich snažil podchytiť a podporiť, tak koná ako keby bol agent cudzej mocnosti. Naša armáda je v takom rozklade, žeby neustrážila ani psa pri bude. Čo by spravil agent cudzej mocnosti? V prvom rade by sa snažil zrušiť iniciatívu ľudí,
ktorým záleží na vlasti, tam sú aj profesionálni vojaci, ktorí vo voľnom čase sa snažia naučiť brancov disciplíne, odvahe a kondícii.

Ako historik isto viete, koho sa mohli občania v Malej vojne spoľahnúť. Boli to dobrovoľníci ( v podstate branci). Ako to že nikoho nenápadne ísť na príklad do USA, tam sa ľudia združujú aj v rámci mestskej časti a rozdelia si nočné hliadky, chodia po troch a hliadkujú v mestskej časti a keby ste len sedeli v aute a počúvali hudbu, prídu ku Vám zaklopú na okno a prehodia pár slov, aby zistili, za akým účelom tam ste, lebo vo vás vidia cudzí element.

Pán Gajdoš varuje, že branci by mohli získakť vojenské spôsobilosti a vedomosti (s atrapami zbraní?), namiesto toho aby bol rád, tak straší strategickými a výcvikovými dokumentmi. Aké strategické dokumenty by sa mohli zverejniť! Stačí sa len pozrieť na Facebook, kde si vojaci vymieňajú základné ošatenie, aby získali svoju veľkosť. Pretože armáda už nemá ani základné ošatenie.

A kde sa po delí tie nedotknuteľné zásoby, to nie je dôležitejšie? Alebo kto si chodí spokojne po slobode a predával samopaly za 10€ v státisícových kusoch? Veď to je vlastizrada, to nemrzí pána ministra? Nie je pán minister významné bezpečnostné riziko? Pán minister vzhľadom na svoj vek minimálne 2x menil prísahu vernosti, komu bude slúžiť, kde je záruka že to nezmení ešte ďalších 2-3 krát?

Slovenskí branci nikomu neskladali prísahu, majú len vnútorný hlas, ktorému slúžia. Vari toto je bezpečnostné riziko, že samostatne uvažujú, majú starosť o svoju rodinu, o priateľov a sú ochotní pomáhať Slovensku? Alebo toto jeho bučanie je len zastierací manéver na odpútanie pozornosti zato že urobil sekeru štátnemu rozpočtu kúpou predraženej vojenskej a leteckej techniky za miliardy €, čo sa doteraz za posledných 30 rokov nikomu nepodarilo? To nie je alarmujúce?

Ale podľa neho je alarmlujúce zoskupenie Slovenských brancov? Že sa branci snažia nahrádzať funkciu štátu? A čo bol Zväzarm? To neboli branci
a komu vadili? Mladí muži si tam mohli urobiť zadarmo vodičský preukaz na vojne získali prax a po skončení vojenskej služby nastupovali ako profesionálni vodiči na autobusy, na nákladné auta atď. Prečo nebola riadna verejná diskusia, či a koľko lietadiel potrebujeme a neboli porovnané parametre lietadiel, technické parametre, servis a konečná cena? Kto nám to nadiktoval túto kúpu?

SNS už nikdy nezmaže podozrenie z korupcie, že za to dostali peniaze bokom tak ako keďsi FLICK. To že sme chceli kúpiť aliančnú techniku je smiešna výhovorka. Veď tie miliardy ste vyhodili za lietadla, ktoré budeme môcť použiť, len vtedy ak to dovolia dodávatelia na základe špeciálneho softvéru, to je pre mňa významný argument, prečo ich nekúpiť. A ešte niečo, zahrám sa na prognostika.

Keď sme teraz vyhodili niekoľko miliárd € predčasne na vojenskú techniku, to bude pokračovať, úradníci NATO si to tabuľkovo zaškatuľkujú a na rok nám predpíšu tú sumu ktorú sme teraz vďaka SNS vydali zo štátneho rozpočtu a pripočítajú 10 alebo 15 percent navrch a už budú požadovať aby sme znovu vyčlenili zo štátneho rozpočtu ďalšie výdavky. Nemyslíte, že tie výdaje v miliardách € na 12 500 vojakov sú príliš vysoké číslo? ( Veď len poľovníkov máme vyše 50 tisíc.) Kostarika v čase vyhlásenia neutrality mala okolo 4 mil. obyvateľov a ponechala si 55 tisícovú armádu pre prípadne prírodné katastrofy.

Veď je to tragicko –komické, čo robí predstaviteľ SNS na čele tohto rezortu. On je významné bezpečnostné riziko pre Slovensko! Nebojíte sa toho, že vám to voliči spočítajú? Alebo vám je to jedno, už ste ani nedúfali a dostali ste sa do parlamentu, pred odchodom do dôchodku a to vám stačí! Nechce sa mi uveriť, že „výhody“, ktoré ste týmto nákupom ako strana získali, Vám stoja za to, ako Vás voliči vyprášia. Možno o tom neviete, ale Slováci sú chudobní a preto veľmi citliví na to, keď sa vyhadzujú naše spoločne peniaze do slová „do vzduchu“!

A úplne na záver: SNS už druhý rok traumatizuje svojimi kauzami spoločnosť. Vlani v auguste a aj tento rok vyťahujete rôzne nezmyselné kauzy. Ani Vám nenápadne, že tu žijú pracujúci ľudia, ktorí majú nárok a potrebu si cez dovolenky oddýchnuť. SNS ako paranoja počas dovolenkového obdobia traumatizuje občanov, namiesto toho aby ich ochraňovala pred bláznami v politike, sama sa chová ako blázon.

SNS prestala byť národná a prestala byť slovenská. Keď ste nás ogabali o miliardy €, ktoré mali patriť nám všetkým na rozvoj Slovenska – diaľnic, dôchodkov, školského systému, vedy a techniky, tak nám aspoň dajte pokoj cez dovolenky. Jeden známy bol na stáži vo Švédsku, a povedal, že tam sa mesiac pred prázdninami hovorí len o dovolenkách, kto kam pôjde a mesiac po dovolenkách sa hovoria zážitky z nich. Čo takto sa zamyslieť aj nad týmto javom?

P. M. 

hrnkoa@zoznam.sk, anton@hrnko.sk, anton_hrnko@nrsr.sk