Jozef Mikloško žiada po Hlinovom postoji k Istanbulskému dohovoru jeho výmenu na čele KDH

Jozef Mikloško, predseda Združenia kresťanských seniorov a člen KDH, vyzval na výmenu predsedu KDH potom, čo sa verejne vyzval poslancov, aby prostredníctvom obštrukcie zamedzili hlasovaniu o zastavení ratifikácie Istanbulského dohovoru počas dnešnej schôdze NRSR.

Jozef Mikloško, ktorého syn Jozef Mikloško ml. sa pravidelne zúčastňoval na cykle prednášok Zastavme zlo z Istanbulu na sociálnej sieti následne uviedol:

“Pohár pretiekol, ide o zásadnú otázku. Slovensko potrebuje KDH ale s iným predsedom. Dva roky chodí farár Marián Kuffa so svojim sprievodom zo Slovenského dohovoru za rodinu po Slovensku.

Navštívili 48 miest a dedín, kde mali mnohohodinové mítingy s preplnenými kostolmi a sálami. Aj zajtra sa pokračuje. Uskutočnilo sa 2000 pochodov, každý týždeň sú ružencové sprievody v mnohých farnostiach, v Nitre na Kalvárii každý piatok, 4000 ľudí sa modlí za tento cieľ sústavne,… a naraz pan predseda začne zasa perliť. Môj protinávrh je hlasovať dnes, hocikedy, tí čo, sú za, nech tu zostanú a keď tí čo sú proti odídu, nevadí!

Táto téma je tu dlho, teraz nastal čas na konanie. Pred prezidentskými voľbami (teraz je jasné aj to Hlinove dribľovanie okolo prezidenta!)”

https://www.svetlosveta.sk/cirkevasvet/spravodajstvo/jozef-miklosko-ziada-po-hlinovom-postoji-k-istanbulskemu-dohovoru-jeho-vymenu-na-cele-kdh/