Historický parížsky kostol Saint-Sulpice v ktorom natáčali „Da Vinci Code“ v marci zachvátil požiar. Obišlo sa to bez záujmu médií

Historický parížsky kostol Saint-Sulpice krátko po vznietení, nikto nebol zranený

Člen hasičského zboru reaguje pri požiari horiaceho kostola Saint-Sulpice v Paríži, Francúzsko, 17. marca 2019 na tomto statickom obrázku zo sociálnych médií získaných 18. marca 2019.

PARÍŽ (Reuters) – Parížsky historický kostol Saint-Sulpice, ktorý bol využitý pri natáčaní bestselleru amerického autora Dan Browna „Da Vinci Code“, bol v nedeľu zachvátený požiarom, ale hasičom sa podarilo dostať plamene pod kontrolu a nikto nebol zranený.

Oheň začal skoro v popoludňajších hodinách, keď boli vo vnútri štyria ľudia, plamene sa vyšplhali po mohutných dverách rímskokatolíckeho kostola a potom sa rozšírili na vitráži a na neďalekom schodisku, povedal hovorca hasičov.

Príčina požiaru nebola okamžite známa, dodal. Rozsah škody nebol tiež ihneď jasný.


Kostol, ktorý bol postavený v 17. storočí na základoch zo stredoveku, sa týči nad oblasťou ľavého brehu Saint Germain des Pres.
V kostole sa nachádzajú tri obrazy Eugena Delacroixa, jednej z popredných osobností romantického hnutia vo Francúzsku v 19. storočí.
Spravodajstvo: Pascale Antonie; písanie: Leigh Thomas; Editácia: Gareth Jones
Naše štandardy: The Thomson Reuters Trust Principles.

Preklad: Dalibor Kovačič

https://www.reuters.com/article/us-france-church-idUSKCN1QY0P1