Kristianofóbia: Sri Lankou otriaslo počas Veľkonočnej nedele šesť explózií v troch kostoloch a troch hoteloch. Počet obetí stúpol na najmenej 207 mŕtvych

Foto J. Lada- zdroj: Google

Kolombo 21. apríla (TASR) – Na najmenej 207 mŕtvych a viac ako 450 zranených stúpol počet obetí šiestich výbuchov, ku ktorým došlo v nedeľu v troch katolíckych kostoloch a troch hoteloch na Srí Lanke. Medzi obeťami je aj 35 cudzincov. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie srílanskej polície.
Ilustračné foto – bombové útoky na Sri Lanke
Medzi obeťami výbuchov sú veriaci, ktorí sa na Veľkonočnú nedeľu zúčastňovali bohoslužieb, ako aj hoteloví hostia. Podľa AFP je medzi obeťami aj deväť cudzincov. Medzi cudzincami, ktorí pri výbuchoch zahynuli, sú občania USA, Británie a Holandska, uviedol pre AFP srílanský policajný zdroj.

Prvý výbuch zasiahol kostol sv. Antona v hlavnom meste Colombo. Druhú explóziu hlásili z kostola sv. Sebastiána v meste Negombo, ktoré leží severne od metropoly Colombo.

Ďalší výbuch nastal v kostole v meste Madakalapuwa. Výbuchy zároveň otriasli aj tromi hotelmi. Ku všetkým šiestim výbuchom došlo takmer súčasne.

Hovorca ústrednej nemocnice v meste Kolombo krátko po útoku povedal médiám, že prijali takmer 300 zranených. Podľa jeho údajov pri výbuchoch zahynulo najmenej 30 ľudí a ďalších 283 utrpelo zranenia.

Podľa srílanskej polície výbuchy v kostoloch pravdepodobne spôsobili samovražední atentátnici.

K zodpovednosti za útoky sa doposiaľ nikto neprihlásil.

 

https://www.hlavnespravy.sk/aktualne-sri-lankou-otriaslo-pocas-velkonocnej-nedele-sest-explozii-v-troch-kostoloch-troch-hoteloch-hlasia-desiatky-obeti/1733869