Viac ako slovenská ľudová hokejová rozprávka

O tom, ako Pán Boh nielen občanom Slovenskej republiky, ale aj extrémistickym zástancom bojového ateizmu a przniteľom kresťanských symbolov skrze hokejový šampionát na Slovensku znovu zázračne ukázal svoju moc.
Reprezentačné hokejové mužstvo Slovenskej republiky odohralo v rámci príprav na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019 v dresoch so sprzneným „štátnym znakom“ niekoľko neúspešných prípravných zápasov ktoré ani náhodou nenaznačovali, že by naši fanúšikovia mohli od reprezentačného mužstva Slovenskej republiky na tomto šampionáte očakávať nejaké dobré výsledky.

Ako keby tento pseudoznak hanobiaci štátny symbol SR zväzoval všetkým naším hokejistom nohy, či rovno ich hokejky premenil len na akési nemotorné drevené polená, ktoré dvíhali nad hlavu namiesto toho, aby stáli pevne a neohrozene na ľadovej ploche a viedli ich k víťazstvu. Aké obrovské množstvo občanov Slovenskej republiky a fanúšikov nášho hokejového mužstva v komentároch pod článkami na sociálnych sieťach v tom videlo Božiu kliatbu za urážku kresťanského dvojkríža, ktorý nám priniesli sv. Cyril a Metod, aby pod ním ako štvrtý národ sveta vo vlastnej reči mohol Boha chváliť.

No všetko sa akoby šibnutím čarovného prútika kdesi v zlatej knihe rozprávok zrazu znovu na dobré obrátilo.

Vďaka statočným poslancom NR SR museli skorumpovaní predstavitelia SZĽH iba dva dni pred začiatkom MS v hokeji z hanbou chtiac či nechtiac „pustiť perie“, priznať porážku a kapitulovať. Museli prestať so znevažovaním štátneho znaku Slovenskej republiky, ktorým je odjakživa dvojkríž na trojvrší. Akýmsi zázrakom, ako keby pochopili, o čo boľševickým vzbúrencom proti Bohu a všetkému kresťanskému išlo, a svojím rozhodnutím znovu vrátili nádej hokejovému reprezentačnému mužstvo Slovenskej republiky do hry o najcennejšiu medailu.

A dobrotivý Pán Boh
zhliadol z neba na slovenský národ,
čo ku krížu sa vrátil,
keď v život stratil návod…

A národy veľké znovu vidia v televízii, že je to kríž, ktorý dáva silu a do víťazstva ženie tých, čo v silu Kristovho kríža naozaj veria. A slovenská hokejová reprezentácia s dvojkrížom na trojvrší na hrudi znovu budí rešpekt a všetci vedia, že jej „skalp“ len tak ľahko nedostanú, a keď, tak budú musieť veľmi hlboko až na dno svojich síl siahnuť.

Takéto a iné pravdivé, múdre, ba priam prorocké slová, odzneli v sobotu kdesi  v šenku na Záhorí z úst hokejových fanúšikov po víťazstve slovenskej hokejovej reprezentácie nad mužstvom spoza „Veľkej mláky“.

To je tá správna cesta k úspechu, ktorou by malo kráčať celé Slovensko, nielen naše hokejové mužstvo. Nenechať si vziať tento kríž, ktorý nám nášho Pána Ježiša Krista pripomína.

A nech nás netrápi, ak aj rozpučiť od jedu ide tých extrémistických zástancov bojovného ateizmu a ničiteľov kresťanských symbolov, ktorých vedie pýcha, čo priam peklom dýcha, pri pohľade na slovenskú zástavu s kresťanským dvojkrížom, ako znovu stúpa na stožiari víťazstva.

Boh žehnaj Slovensko!

A. Čulen