Farnosť v Glasgowe „hanebne“ spustošená. Náhoda? Za posledných 10 mesiacov zhorelo vo Francúzsku až 11 kresťanských budov

Glasgowská arcidiecéza to nazvala „hanebným útokom na milovaný kostol“.
Polícia v Glasgowe vyšetruje vandalizmus spáchaný v pondelok vo farnosti sv. Šimona, ktorý arcidiecéza označila za „hanebný“.

Miestna polícia na Twitteri informovala o „závažnom vandalizme“ na kostole, ktorý sa mal udiať 29. apríla medzi 13:30 a 16:00.

Glasgowská arcidiecéza to nazvala „hanebným útokom na tak milovaný kostol“ a dodala: „Nájdime tých, ktorí sú za to zodpovední a vyšlime hlasnú a jasnú správu, že tento typ správania nie je akceptovateľný.“

Na mieste boli nájdené rozbité sochy, rozhádzané náboženské symboly a kvety, poškodená bola aj svätyňa.

Vandalizmus sa odohral iba pár dní po tom, čo bolo nasprejované antikatolícke grafity na autobusovej zastávke vedľa farnosti Svätej rodiny v Mossend, len niekoľko kilometrov severne od mesta Motherwell. Na tejto farnosti boli minulý mesiac rozbité okná.

Škótsko zažilo významné sektárske rozdelenie od čias škótskej reformácie 16. storočia, čo viedlo k vytvoreniu Škótskej cirkvi, cirkevnej komunity v kalvinistickej a presbyteriánskej tradícii, ktorá je najväčšou náboženskou komunitou v krajine.

Notre Dame de Grâce d’Eyguières le 21 avril 2019; Notre Dame de Paris le 15 avril 2019;  Saint Sulpice à Paris en mars 2019;   Katedrála sv. Alain de lavaur február 2019;  Saint Jacques à Grenoble en janvier 2019;  Eglise du Sacré Coeur à Angoulême en Janvier 2019;  Svatý John september 2018;  Kostel z proti proudu august 2018;  Svatá Tereza V Rennes júl 2018;  Kostel sv. Pavla z bas caraquetu jún 2018;  Naše Lady of Grace v revel jún 2018

Za ostatné obdobie sme v Škótsku svedkami rastúceho sektarianizmu a zločinov motivovaných antikatolicizmom.

V Glasgowe čelia protestantské pochody rastúcemu odporu po tom, čo bol kňaz napadnutý, keď sa jeden taký pochod odohrával v blízkosti jeho farnosti.

Aprílový katolícky prieskum v Škótsku zistil, že 20% Katolíkov má osobné skúsenosti so zneužívaním predsudkov voči ich viere; a vláda vo správe o nábožensky motivovaných trestných činoch v rokoch 2016 a 2017 zistila koncentráciu podobných incidentov v Glasgowe.

http://www.lifenews.sk/node/27490