Ako pani prezidentka oklamala občanov Slovenska o (ne)podpore Duhového pochodu

Baránek o skrytej prezidentkinej podpore Dúhového pochodu: Teraz by sme od nej mali očakávať toto
Politológ Ján Baránek tvrdí, že pre korektnosť by bolo dobré od prezidentky očakávať účasť na akcii aspoň podobnej pochodu Hrdí na rodinu

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v piatok električkou vybrala do bratislavskej Novej Cvernovky na predstavenie s názvom Príbeh geja, príbeh lesby. Predstavenie pritom bolo súčasťou pochodu Dúhový Pride, ktorý prebehol v Bratislave v sobotu (20. 7.). Paralelne s pochodom LGBTI sa v Bratislave konal pochod na oslavu rodiny “Hrdí na rodinu”.

Čaputová pritom avizovala, že sa nezúčastní ani jedného z nich. Nepriamo však LGBTI akciu podporila zdôraznením, že “rešpektuje snahu všetkých komunít a menšín angažovať sa aktívne upozorňovať na svoje práva a uplatňovať svoju slobodu prejavu.”

Čaputová nepôjde na Dúhový Pride ani na pochod Hrdí na rodinu, ale snahy oboch komunít rešpektuje

Tento jej počin okomentoval politický analytik Ján Baránek:
“Ona to chcela nejakým spôsobom podporiť, urobila to takto. Teraz by som od nej očakával účasť na nejakej akcii blízkej myšlienke pochodu Hrdí na rodinu. Možno také niečo plánuje, nepredbiehajme,” hovorí Baránek, ktorého slová priniesol portál cas.sk.

Organizátori prorodinného pochodu uviedli, že účasti prezidentky by sa potešili: “Budúci rok pokojne privítame aj prezidentku Zuzanu Čaputovú, ak si bude myslieť, že rodina je naozaj výnimočná a zaslúži si vyhradené miesto v spoločnosti.”

Ďalej Baránek zhodnotil “obyčajnosť” cestovania električkou na predstavenie o homosexuáloch:
“Jej cesta električkou je ale ešte väčšia hlúposť, než Schusterove cesty vlakom na východ. To nie je len tak, že prezident ide električkou. To musí ochranka všetko zabezpečiť. Vážnosť funkcie to neznižuje, ale je to podľa môjho názoru marketingový prešľap.”

Medzi účastníkmi na pochode Hrdí na rodinu boli aj politici, pochod prišiel podporiť napríklad predseda Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andrej Danko, líder hnutia Sme rodina Boris Kollár či nový europoslanec za stranu Ľudová strana Naše Slovensko Milan Uhrík. Pochod podporili viacerí prívrženci tejto strany.

Naopak, na Dúhovom pochode sa zúčastnili a priamo aj vystúpili primátor Bratislavy Matúš Valo, či ombudsmanka Mária Patakyová. Účasťou na pochode sa pochválila aj novozvolená europoslankyňa za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.

https://www.hlavnespravy.sk/baranek-o-skrytej-prezidentkinej-podpore-duhoveho-pochodu-teraz-sme-od-nej-mali-ocakavat-toto/1826627