ĽSNS: Volebné moratórium počas krajských volieb porušili médiá i prezident SR. + Poľsko: Až 150 000 vlastencov na pochode Nezávislosti aj s podporou ĽSNS

Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) podala v stredu hromadný podnet na štátnu volebnú komisiu na vysoko postavených politikov, fyzické a právnické osoby – viaceré médiá za porušovanie predvolebného moratória v súvislosti s voľbami do vyšších územných celkov. Informoval o tom na tlačovej besede v Banskej Bystrici člen Ústavnoprávneho výboru NR SR a tajomník strany Rastislav Schlosár.
Video: Strana Kotleba – ĽSNS na Varšavskom pochode nezávislosti a za kresťanskú

Ako konštatoval, 48 hodín pred voľbami, ale i počas konania volieb 4. novembra boli v tlači, v televíznom spravodajstve a na weboch zverejnené desiatky príspevkov, ktoré hrubo porušovali zákon týkajúci sa volebného moratória, a to tým, že útočili na ĽSNS a jej kandidátov, osobitne na predsedu strany Mariana Kotlebu, kandidujúceho na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja, prípadne vyzdvihovali iných protikandidátov.

Schlosár vymenoval médiá, ktoré sa podľa neho mali dopustiť porušovania volebného moratória, a to Denník N, Nový čas, Pravda, Sme, RTVS, TA3 a TV JOJ, ako aj viaceré webové stránky.

“Došlo k nehoráznemu zásahu do priebehu volieb, ovplyvňovaniu a manipulovaniu voličov. Sme presvedčení, že aj tento faktor sa podpísal na výsledkoch našej strany v krajských voľbách,” zhodnotil tajomník strany.

“Na tejto špinavej a hlavne nezákonnej kampani sa však podieľali nielen mnohé médiá, organizácie a jednotlivci, ale i sám prezident SR Kiska,” zdôraznil Schlosár. Podľa neho Andrej Kiska sa mal priamo v deň volieb vyjadriť v tom zmysle, aby sa na miesta predsedov krajov a poslancov zastupiteľstiev nedostali “extrémisti a novodobí fašisti”, čo odvysielali niektoré televízie.

“Je jasné, že keď hovorí o extrémistoch a fašistoch, myslí tým našu stranu, nakoľko sa mnohokrát o nej otvorene vyjadroval ako o strane extrémistickej a fašistickej,” konštatoval Schlosár.

ĽS NS zhromaždila všetky príspevky z médií a vyhodnotila ich ako porušenie volebného moratória. “Zákon sa týka všetkých. Voči tým, ktorí ho porušujú, by mala byť vyvodená zodpovednosť, vrátane prezidenta SR. Je len na komisii, ako sa s tým vysporiada, ako bude konať,” dodal Schlosár.

http://www.hlavnespravy.sk/lsns-volebne-moratorium-pocas-krajskych-volieb-porusili-media-prezident-sr/1209556