Škandál: Polícia zverejnila príbeh zo stránky ľavicového extrémistu P. Weisenbachera s fotkou arcibiskupa J. Oroscha pri nenahlásenom prípade násilnej trestnej činnosti

Polícia SR na svojom oficiálnom facebookovom profile zverejnila príbeh aktivistu Petra Weisenbachera, ktorý prebrala z jeho osobného facebookového profilu.
Weisenbacher tu opisuje údajný trestný čin, ku ktorému malo prísť „cez víkend v Piešťanoch.“ Obeťou útoku mali byť „dve lesby“ a agresormi „štyria náckovia.“ Weisenbacher zároveň uviedol, že tieto dve lesby „nechcú ísť ani na verejnosť. Súhlasili iba s týmto, ak pozmením mená a nebudem príliš konkrétny aby ich nebolo možné identifikovať.“ Weisenbacher zároveň píše napriek tomu, že hlavnou fotografiou článku je podobizeň arcibiskupa Oroscha, že agresori ,,skôr považujem za pravdepodobné, že pozorne počúvali pánov biskupov ako sa vyjadrovali o LGBT “ideológii”. Nechcem tvrdiť, že ich zmlátili preto, lebo biskupi niečo povedali.”

Takto opísaný príbeh prebrala Polícia SR spolu s fotografiou arcibiskupa Oroscha. Je zaujímavé, že polícia neinformuje o danom príbehu vo svojej vlastnej réžií, nakoľko podľa podania Weisenbachera išlo očividne o trestný čin. Namiesto toho prebrala ním podanú verziu, v ktorej sám uvádza, že pozmenil základné údaje a uviedol, že „baby to nechcú riešiť, neboli na polícii ani v nemocnici. Vraj sa to zaobišlo bez zranení, krv vraj bola “iba” z nosov, “nejaké vytrhané vlasy”, “pár škrabancov”, poškodené oblečenie a rozbitý mobil.“ Polícia vyzvala obete, ktoré podľa znenia príbehu pozná pritom Weisenbacher, aby sa prihlásili na polícii.

 

Aj tento status P. Weisenbachera polícia zverejní?

Spôsob akým informuje polícia o tomto prípade verejne odmietla KDŽP Aliancia za Slovensko, ktorá na prípad upozornila na svojom facebookovom profile, kedy uviedla.

“Je niečo neuveriteľné, keď Polícia Slovenskej republiky uverejní na svojej oficiálnej facebookovej stránke fotografiu arcibiskupa Oroscha pod titulkom, ktorý navyše očividne zdieľa od tretej osoby a opisuje údajnú násilnú trestnú činnosť, o ktorej však zároveň hovorí, že ju nenahlásili ani na polícii!!! Polícia informuje takto o údajnom trestnom čine, ktorý podľa Weisenbachera ani nemajú nahlásený? Čo s tým biskup Orosch má?

Z akého dôvodu dovolila polícia zverejniť jeho fotografiu pri tejto skutočnosti? Ak sa napríklad v krčme pobijú dvaja alkoholici a jeden je pokrstený katolík z Nitry a druhý bude z Trnavy, dá polícia fotografiu biskupa Judáka a arcibiskupa Oroscha?

Weisenbacher nech sa zviditeľňuje ako chce, ale z akého dôvodu toto urobila polícia? Weisenbacher robí nejakého pisálka pre políciu o trestných činoch? Pretože by bolo normálne, keby polícia samotná o trestnom čine informovala a nie zverejnila príbeh s arcibiskupovým portrétom, kde navyše autor píše, že “baby to ani nenahlásili na polícii.” Neuveriteľné niečo. V tejto krajine prezumpcia neviny a ochrana dobrého mena už nemá žiadnu hodnotu.”

Tomáš Dominik
https://www.svetlosveta.sk/slider/skandal-policia-zverejnila-fotku-arcibiskupa-oroscha-pri-nenahlasenom-pripade-nasilnej-trestnej-cinnosti/?fbclid=IwAR1egYrmHioBu6hAJj7rg0uYPwXftqoM3fTVEgES1C0NPPjjBCMOXYGzmHw

 

Polícia stiahla Weisenbacherov status zo svojej stránky

Aktuálne sa už kontroverzný status zdieľania Weisenbachera na sociálnej siete polície nenachádza. Polícia však zverejnila ďalšie stanovisko, v ktorom svoju výzvu adresovala diskutujúcim. “Príslušníci národnej protiteroristickej jednotky NAKA zameraní na vyšetrovanie extrémizmu majú eminentný záujem na vyšetrení tohto prípadu.

Napriek snahe vyšetrovateľov sa doposiaľ nepodarilo identifikovať dve ženy, ktoré mali byť napadnuté,” informujú strážcovia zákona. Občanov zároveň požiadali, aby sa zdržali nenávistných prejavov: “Zároveň žiadame diskutujúcich, aby sa zdržiavali akýchkoľvek nenávistných prejavov, či už voči občanom s inou sexuálnou orientáciou alebo naopak voči veriacim či cirkvi.” O ďalšom vývoji prípadu, bude polícia informovať.

https://www.hlavnespravy.sk/lgbt-aktivista-weisenbacher-prichadza-s-intelektualnym-zdovodnenim-bitky-dvoch-lesieb-mozu-za-biskupi/1861118