Kuffa rozdeľuje „kresťanské“ strany. KDH zrádza kňazov. Liberáli za posluhovania rôznych tiež kresťanov v médiách vytvorili legendu o ovládaní KDŽP otcom M. Kuffom. Nemajú na to žiadny dôkaz

„Kresťanské“ strany sa musia vyfarbiť, ukázať či sú kresťanské alebo „kresťanské“. V hre nie je nič menšie ako sloboda duchovných verejne hovoriť o politike. Postaviť sa za to, v čo veria a jasne povedať, že gender ideológia, Istanbulský dohovor a potraty sú zlo.
Liberáli majú tieto dni Vianoce. A to vďaka rozdeleniu, ktoré dokázali vniesť medzi kresťanov a to nielen v politike.

Pre Katolícku cirkev je kňaz činný v politickej strane neprijateľný už desaťročia. Majú nato paragrafy pardon kánony v svojom Kódexe kanonického práva. A tak liberáli za posluhovania rôznych tiež kresťanov v médiách vytvorili legendu o ovládaní KDŽP otcom Mariánom Kuffom. Nemajú na to žiadny dôkaz. Ale však v dobe hoaxov a fakenews žiadny problém.

Táto legenda vyvolala reakciu arcibiskupa Zvolenského a biskupa Sečku. V princípe hovoria, že ak je to pravda, tak je to neprijateľné a volajú po návrate k dodržiavaniu kánonov. Otec Kuffa odpovedá, že nič také nekoná a samozrejme, že sa podriadi výzve svojho diecézneho biskupa Sečku.

Medzi tým prebieha „strieľanie“ statusmi na sociálnej sieti. KDŽP sa bráni a odmieta, že je iba bábkovou stranou v rukách otca Kuffu. Tvrdia, že sú samostatní a neriadi ich žiadny duchovný.

Kresťanská únia sa k tomu vyjadrí dvakrát ústami svojej predsedníčky Anny Záborskej. Už v piatok varuje pred vylučovaním kňazov z verejného života. Upozorňuje na mnoho dobra, ktoré kňazi a ich angažovanie v politike dosiahli. Spomína hrdinských kňazov Jukla či Korca, ktorí nemlčali, keď išlo o kresťanstvo a Slovensko. Dnes svoj postoj dupľuje, keď sa ohradzuje proti všetkým tým, ktorí zneužili tento spor k zaháňaniu kňazov späť do kostolov ako za komunizmu. Vyzýva „Kňazi, hovorte svoje názory! Na život, lásku, rodinu i politiku. Váš pohľad je cenný a nikto nemá právo Vás umlčať.“ A. Záborská sa ani tak nezastáva otca Maroša ako všetkých kňazov, ktorí sa v medziach úloh kňaza zapájajú do verejného života.

Poslednou kapitolou je KDH Alojza Hlinu. Strana známa na Slovensku širokou verejnou podporou zo strany katolíckych kňazov je ticho. Alojz Hlina – ostrostrelec s klávesnicou iba podporí vyhlásenie biskupov na facebooku. Inak akože nič.

Špinavá práca predsa nie je pre predsedu či pre tlačové oddelenie strany. Na to je mladá zväzácka úderka v podaní Matúša Hagaru a Slavomíra Gregoríka. Títo dvaja plnia svoje úlohy dokonale. Obvykle sa s vervou pioniera vrhajú do prvej línie. Matúš Hagara nesklamal ani teraz a jasne dáva najavo, čo sa stalo. Po akrobaciách Alojza Hlinu, jeho líškaní sa liberálom a vlastne rezignáciou na obranu kresťanstva, KDH stratilo podporu väčšiny katolíckych kňazov. Takže dnes je čas skoncovať so starými spojencami a zabrániť im podeliť sa so svojim poznaním s ich ovečkami. Cieľom teda je ponechať babky na východe čo najdlhšie v nevedomosti a ešte posledný krát ich zviesť k volebným urnám a hlasovaniu za KDH. Vymyslené dobre, len čo sa povie.

Bude toto precitnútím pre posledných kňazov, ktorí nekriticky podporujú KDH? Uvidíme. Snáď, keď KDH zradí ich samých, prebudia sa.

Hlina pochoval staré KDH.

Peter Lipták

https://www.hlavnespravy.sk/kuffa-rozdeluje-krestanske-strany-kdh-zradza-knazov/1960770