Piešťanskí démoni na vianočných nákupoch. Občania píšu listy poslancom, pridajte sa tiež

Démoni pôjdu centrom mesta a obchodným domom Aupark

Dňa 17. 12. 2017 prejde ulicami kúpeľného mesta Piešťany sprievod čertov so všetkou démonickou symbolikou, ktorá k tomu patrí. Vo videu, ktoré neznámi organizátori dali ako upútavku na youtube.sk je doslovne uvedené, že prvýkrát na Slovensku bude pochodovať: démonická bytosť, mýtická šelma, napol zviera napol človek… Démoni pôjdu centrom mesta a obchodným domom Aupark.

Podľa organizátorov iste platí, že ak tržby klesajú je užitočné sa spojiť doslova aj s čertom.

Takto nejako má vyzerať pripravovaná šou

Táto adrenalínová a neokukaná show je tak zapriahnutá do služieb komercie. Nielen Aupark naozaj vytiahol ťažký kaliber. Príšery sú tak autentické vo svojom zjave a v prejave, že dospelý človek má čo robiť, aby akciu zvládol s nadhľadom. A čo dieťa? V našej spoločnosti sa často apeluje na citlivý prístup k dieťaťu, kritizuje sa medializácia zla, robia sa psychologické štúdie zaoberajúce sa dopadom nevhodných scén, vizuálov na detského diváka. Preto sa pýtam či v prípade démonickej show požiadali organizátori o takýto odborný prístup – reflexiu, na ktorú v konečnom dôsledku majú nárok, a to sám primátor či poslanci mestského zastupiteľstva? Či v tomto prípade sa budeme držať laxného a lajdáckeho pravidla však uvidíme, ako to dopadne?

Dovolím si tvrdiť, že táto akcia má popri komerčnom zámere i svoje duchovné, ak chcete spirituálno-náboženské posolstvo. V dnešnom svete náboženského synkretizmu je možné spojiť všetko dohromady obchod a religiozitu, ktorá sa stáva tovarom. V tomto prípade dokonca naháňa kšeft, ale nielen kšeft…

A práve religiózne – démonická rovina tohto podujatia pobúrila mnohých ľudí, ktorí sa obrátili na mestské zastupiteľstvo ako aj na samotného primátora. V objektivite vecí treba poznamenať, že akciu zdedili od predchádzajúceho vedenia, ktoré prenajalo plochu v centre mesta organizátorom, kde doposiaľ organizovali koncerty, na hlučnosť ktorých sa sťažujú mnohí obyvatelia. Podotýkam, že v rámci participatívnej demokracie, v ktorej žijeme sa má právo ozvať každý občas. Tak sa aj stalo, poslanecká obec je isto na to zvyknutá, ak nie tak si jednoducho zvyknúť musí. Verím, že primátor a aposlanci v tomto prípade nie sú a nebudú iba štatistami a možnosť zastaviť pochod príšer je v ich moci.

Častý argument obhajujúci pekne povedané túto škaredú a adrenalínovú show je, že ide o starobylé európske dedičstvo, a tí čo sa nad akciou pozastavujú sú nevzdelaní a nie dostatočne multi/kultúrni. Potom je však namieste námietka, či všetko to, čo do európskeho dedičstva patrí budeme napríklad na podporu predaja na Slovensko privážať. Totižto do tohto dedičstva patria i grécke dionýzovské bakchanálie, ktoré sa zvrhli do rímskych orgií, keltská tradícia hromadného upaľovania zajatcov – (dnes možno názorových?) nepriateľov či rozhodovanie o živote vlastných detí, tak ako sa to udialo pred pár rokmi v Rakúsku s nástupom neodruidizmu – kedy otec presvedčený, že je druid obetoval v lese vlastného syna. Patria tu aj rímske saturnálie, s ktorými bol spojený hedonizmus akéhokoľvek druhu!

Preto organizovanie Krampusu démonického pochodu, ktorý svojou vizuálnou agresivitou prekrýva posolstvo adventu – radostného očakávania narodenia Spasiteľa sveta Ježiša Krista vnímam k tomuto obdobiu ako minimálne neprístojné. Iba ten čo nechce to nevidí, že pochod je vlastne reklamou na padlý svet anjelov. A verím, že do tohto porazeného tábora nikto nechce patriť.

Eva Orbanová

https://www.hlavnespravy.sk/piestanski-demoni-na-vianocnych-nakupoch/1234796

Zastavte KRAMPUS! E – maily na primátora a poslancov mestského zastupiteľstva Piešťany: 

primator@piestany.sk; milos.tamajka@piestany.sk; 

martin.valo@piestany.sk; viceprimator@piestany.sk;

Poslanci: jozef.benacka@piestany.sk, juraj.brna@piestany.sk, adriana.drahovska@piestany.sk, jozef.drahovsky@piestany.sk, tomas.hudcovic@piestany.sk, jan.janosik@piestany.sk, andrej.klapica@piestany.sk, denis.kristek@piestany.sk, jozef.malik@piestany.sk, peter.trembos@piestany.sk, eva.wernerova@piestany.sk, marian.urbanek@piestany.sk, iveta.babicova@piestany.sk, zita.brunckova@piestany.sk, remo.cicutto@piestany.sk, martin.cifra@piestany.sk, michal.fiala@piestany.sk, eliska.gocka@piestany.sk, michal.hynek@piestany.sk, peter.jancovic@piestany.sk, matus.kromholc@piestany.sk, martin.valo@piestany.sk, primator@piestany.sk, eduard.strapaty@piestany.sk, ema.zackova@piestany.sk, beata.hudcovicova@piestany.sk, duffekk@stonline.sk, krupa.vladimir@zupa-tt.sk , skulec<skulec@kiosmail.sk>

Dobrý deň, ani neviem,

ako Vás osloviť, taký som zhrozený, že mesto Piešťany sa podvolilo a rozhodlo zhanobiť adventný čas a prípravu na Vianoce – teda narodenie nášho Spasiteľa Ježiša Krista, takým odporným a pekelným podujatím ako je Krampus… To Vám naozaj všetci občania schválili, že za ich peniaze si dovoľujete takto hanobiť obdobie, keď sa všetci tešia na pokojný čas, oddych, slávenie narodenín Dieťatka z nebies, ktoré sa obetovalo aj za Vás a dalo svoj život ako vynáhradu aj za Vaše hriechy? Toto podujatie je odporným výsmechom všetkým veriacim v meste i okolí. Akoby ste vyšplechli vedrá výkalov do tváre normálnym ľuďom a nič netušiacim deťom.

To je zábava? O čom to svedčí, pán primátor? Neviem, či ste veriaci človek, ale toto si Slovensko ani pekné mesto Piešťany určite nezaslúžia. Ozaj, koľko im idete zaplatiť za toto oplzlé rúhanie sa Bohu? Myslím si, že takto sa rozumný a zdravý človek nemôže správať, tobôž propagovať peklo a masky diablov na verejnom priestranstve. Alebo máte v meste sektu satanistov a tí sa postarali o takúto prípravu na Vianoce? Komu to prospeje? Kto to schválil? Možno si to neuvedomujete, ale spýtajte sa na to hociktorého kňaza, ktorý sa v podobných veciach orientuje, či v duchovnej rovine neotvárate mesto pôsobeniu zlých síl ešte viac, ako je otvorené hriechmi žijúcich v ňom.

Je to tak, „ovocie“ zlých duchov je markantné: zvýšená kriminalita, alkoholizmus, drogy, vraždy, rozvody, vraždenie nenarodených, násilenstvá každého druhu, nevysvetliteľné nešťastia, nevysvetliteľné choroby atď. To, čo je negatívne, možno vystopovať do pekla, pán primátor. Ste si toho vedomý? Aký príklad dávate tým Slovensku? Čo tým chcete dosiahnuť? Aj sloboda a pluralita majú svoje medze. Vzdialenie sa od Boha má svoje dôsledky – prečítajte si Starý Zákon v Biblii a dozviete sa, čo sa dialo s ľuďmi, keď odišli od Boha a jeho poučení o poslušnosti Jeho nariadeniam, napr. v Knihe Deuteronómium 27-30. kapitoly. Lebo Boh chce žehnať a pomáhať tým, ktorí Ho poslúchajú.

Prajem Vám väčšiu dávku zdravého sedliackeho rozumu, pevnosť charakteru a odvahu čeliť takýmto chorým podujatiam, aj keď by ich akokoľvek zblbnutý národ žiadal.

Mgr. V. R.

Vážené poslankyne a poslanci,

dostala som informáciu, že v Piešťanoch sa bude konať Krampuslaf. Keď som videla pozvánku na túto diabolskú akciu, neverila som že je možné niečo tak nechutné, hnusné, odporné, zvrhlé predvádzať na Slovensku a to v čase Adventu, keď sa kresťania pripravujú na narodenie Pána Ježiša Krista ? Boha, ktorý sa obetoval za nás, aby sme neboli otrokmi démonov a mohli sme žiť vo večnosti v Božom kráľovstve ? Ale Vy ste sa rozhodli pre diabla a satana, ktorého propagujete a oslavujete. Vy chcete traumatizovať deti ?

Takže podľa tohoto ste vyznávači satana a diabla. Vy si uvedomte že týmto privolávate na seba, na svoje potomstvo, na Piešťany a nakoniec na celé Slovensko, prekliatie a tresť ? Toto určite neprinesie požehnanie. Potrebujete byť európskejší ako bezbožná úchylná európa ? Vy máte málo problémov s islamistami ? Ja naozaj neviem či my Slováci sme tak hlúpi že musíme všetko to najhoršie svinstvo prevziať od cudzích ? Vy poslanci za KDH koho zastupujete, toto si beriete na svedomie ?

Ale nemýlte sa, Boh sa vysmievať nedá. Prepáčte za moje vyjadrenie, ale som veľmi pobúrená, nahnevaná, zhrozená. Piešťany, ktoré majú byť našou pýchou a hrdosťou sa stanú žumpou a peklom. Keď som učila na stredne škole, každý rok som chodila so študentami na exkurziu do Piešťan, sprevádzala nás slečna Beňačková.

Vo Vašej práci Vám želám veľa Božej múdrosti a požehnania.

Ing. Mgr. J. J.

 

Predmet: Zastavte Krampus

Komu: jozef.benacka@piestany.sk, juraj.brna@piestany.sk, adriana.drahovska@piestany.sk, jozef.drahovsky@piestany.sk, tomas.hudcovic@piestany.sk, jan.janosik@piestany.sk, andrej.klapica@piestany.sk, denis.kristek@piestany.sk, jozef.malik@piestany.sk, peter.trembos@piestany.sk, eva.wernerova@piestany.sk, marian.urbanek@piestany.sk, iveta.babicova@piestany.sk, zita.brunckova@piestany.sk, remo.cicutto@piestany.sk, martin.cifra@piestany.sk, michal.fiala@piestany.sk, eliska.gocka@piestany.sk, michal.hynek@piestany.sk, peter.jancovic@piestany.sk, matus.kromholc@piestany.sk, martin.valo@piestany.sk, primator@piestany.sk, eduard.strapaty@piestany.sk, ema.zackova@piestany.sk, beata.hudcovicova@piestany.sk, duffekk@stonline.sk, krupa.vladimir@zupa-tt.sk , skulec<skulec@kiosmail.sk>

 

Vážený pán primátor a ctení poslanci,

s údivom aj bolesťou v duchu som sa dozvedel o chystanej pouličnej atrakcii Krampus v Piešťanoch dňa 17.12.2017. http://www.pic-piestany.sk/podujatia/detaily/?tx_kioscosmotron_pi1%5Bdetail%5D=pim_un_auth*0160152

Z popisu podujatia je zrejme že nepôjde o oslavu sv. Mikuláša alebo posilnenie adventnej atmosféry týchto dní keď sa väčšina ľudí pripravuje na sviatky Narodenia Ježiša Krista. Preto Vás ctení poslanci mesta touto cestou vyzývam zastavte túto bizarnú démonickú šou. Počas komunizmu bol advent sústavne negovaný ateistickou propagandou; svätý Mikuláš bol ideologicky nahradený Dedom Mrázom; Narodenie Ježiša Krista premenované Sviatkami zimy. Dnes po rokoch od pádu totalitného režimu si kladiem otázku, či Piešťany sa stanú prvým mestom na Slovenku, ktoré dobrovoľne a z peňazí občanov kultúrne aj duchovne uviazne v plytčine neopohanských zvyklostí Krampusu?

Bolo by mi ľúto, ak by Piešťany zastihol takýto údel a z mesta plného slnka, vody a zdravia by sa stávala duchovná žumpa Slovenska. Apelujem na svedomie veriacich a zdravý rozum poslancov mesta zastavte túto nezmyselnú atrakciu. Pozývajte obyvateľov i kúpeľných hostí mesta k účasti na takých podujatiach ktoré budú hodnotne formovať cit pre kultúrne i duchovné dedičstvo našich predkov. Veď svojimi (ne-)múdrymi rozhodnutiami (de-)formujete spoločenské ale aj duchovné prostredie života občanov.

„Múdry vladár správne spravuje svoj ľud a vláda rozumného muža je pevná. Aký je panovník ľudu, takí sú aj jeho úradníci, a aký je správca mesta, takí sú aj tí, ktorí v ňom bývajú. Nemúdry kráľ privedie do záhuby svoj ľud: a mestá vzrastajú rozumnosťou mocnárov.“ (Sir 10, 1 – 3)

K múdrosti, odvahu a silu vyprosuje a žehná

P. K. katolícky kňaz

 

Na vedomie: Primátor mesta Piešťany a poslanci mesta

Dobrý deň, aj ja som proti zorganizovaniu takejto nevhodnej akcie, pretože si chcem uchovať adventné obdobie podľa slovanských zvykov, tak ako si ich od detstva pamätám. Nechcem si atmosféru prichádzajúcich sviatkov kaziť zahraničnými zvykmi, čertov a démonov z ÁLP.

Ako kresťanka -katolíčka, si ani nedokážem predstaviť situáciu, že pri zapaľovaní tretej adventnej sviečky, s povzbudivými príhovormi, bude v blízkosti prechádzať dav rehotajúcich sa čertov, so štrngotom reťazí. Podporujem Dr. Klapicu a súhlasím s jeho stanoviskom a odporúčaním.

Mám informáciu, že sa mobilizujú seniori, ktorí prídu vyjadriť odpor voči tejto akcii a navrhnúť jej zrušenie, aj na Mestské zastupiteľstvo, dňa 14. decembra.

Majú na poslancov prosbu, aby sme počúvali ich názory…… nezabúdajme, že v našom meste žije takmer 7 000 seniorov, ktorí doteraz zažili Vianoce, bez čertov a démonov z ÁLP.

S pozdravom pre všetkých Z. B.

 

From: pveverka@centrum.sk [mailto:pveverka@centrum.sk] Sent:Tuesday, December 05, 2017 9:19 AM To: jozef.benacka@piestany.sk; juraj.brna@piestany.sk; adriana.drahovska@piestany.sk; jozef.drahovsky@piestany.sk; tomas.hudcovic@piestany.sk; jan.janosik@piestany.sk; andrej.klapica@piestany.sk; denis.kristek@piestany.sk; jozef.malik@piestany.sk; peter.trembos@piestany.sk; eva.wernerova@piestany.sk; ma rian.urb anek@piestany.sk; iveta.babicova@piestany.sk; zita.brunckova@piestany.sk; remo.cicutto@piestany.sk; martin.cifra@piestany.sk; michal.fiala@piestany.sk; eliska.gocka@piestany.sk; michal.hynek@piestany.sk; peter.jancovic@piestany.sk; matus.kromholc@piestany.sk; martin.valo@piestany.sk; primator@piestany.sk; eduard.strapaty@piestany.sk; ema.zackova@piestany.sk; beata.hudcovicova@piestany.sk; duffekk@stonline.sk; krupa.vladimir@zupa-tt.sk; pilarpavol@gmail.com; skulec<skulec@kiosmail.sk> Subject:

Re: Krampus Importance:High

 

Prajem Vám úspešný deň priatelia.

Ďakujem pani Jakšovej za správu. Pri pozornom prečítaní programu „PEŠŤANSKÉ VIANOČNÉ TRHY“ na rok 2017 som sa nedočítal o „KRAMPUSLAF…..“ Je teda podľa môjho názoru v kompetencii predstaviteľov Mesta Piešťany vyjadriť sa ku zmene programu.

So zaradením programu „KRAMPUSLAF“ osobne nesúhlasím a verím, že sa neuskutoční. Som aj členom Komisie pre kultúru a názvoslovie pri MsZ Piešťany a dovoľujem si preposlať správu členom tejto komisie: Adriana Drahovská, Kornel Duffek, PhDr. Vladimír Krupa, Danka Miháliková, Michal Fiala. Mgr. Ing. Pavol Pilař

Správu preposielam aj primátorovi Mesta Piešťany Milošovi Tamajkovi, M.B.A., prednostovi MsU Piešťany Ing. Eduardovi Strapatému, vedúcej oddelenia sociálnych a školských služieb PhDr. Eme Žáčkovej, referentke oddelenia sociálnych služieb a školstva – kultúra, Mgr. Beáte Hudcovičovej a predsedovi Seniorského parlamentu Piešťany Ing. Štefanovi Škulecovi, CSc.

S pozdravom,

Petr Veverka poslanec MsZ Piešťany