Útok Afgánca v Melbourne: Desiatka zranených, viacerí bojujú o život. + Besné zviera v Norimbergu: Mladý Kamerunčan v spodnom prádle zúrivo zaútočil na dôchodkyňu

Útok v Melbourne, do davu ľudí narazilo auto.
MELBOURNE – Ďalšie veľkomesto zažilo dnes ráno nášho času scény ako z hororu. Útočníci opäť použili auto ako zbraň. Na rušnej ulici vpálili úmyselne do davu a zranili pritom desiatky ľudí. Oboch mužov s arabským vzhľadom zatkli. Austrália vyhlásila mimoriadnu situáciu.

– K útoku došlo pri stanici Flinders Street v Melbourne,

– Victoria Police vyhlásila, že ide o úmyslený čin,

– zranených je najmenej 19 osôb,

– Policajti dvoch útočníkov, ktorí boli v aute, zadržali.

13:05 Podľa Pattonon, ani jeden z mužov, ktorých po incidente zadržali, nemá väzby na extrémizmus alebo terorizmus.

11:54 Z 19 zranených, sú štyria vo vážnom stave.

11:53 Druhým zatknutým bol 24-ročný muž, vo vaku tri nože, povedala polícia.

11:52 Vodičom automobilu bol 32-ročný austrálsky občan afganského pôvodu, ktorý mal v minulosti problémy s duševným zdravím a užívaním drog, informoval úradujúci komisár Shane Patton.

 

11:31 Hlavné ulice austrálskych miest sú tento týždeň plné ľudí kvôli predvianočným nákupom. V Melbourne bolo v cente mesta postavených zhruba 140 betónových prekážok a bezpečnostné barikády nainštalovalo na hlavných peších triedach i mesto Sydney. Úrady podobné opatrenia prijali po útokoch v Európe i Spojených štátoch, uviedla agentúra Reuters.

11:20 „Zatiaľ čo federálna a štátna polícia a bezpečnostné agentúry pracujú spoločne na zabezpečení miesta činu a vyšetrovania tohto šokujúceho incidentu, v myšlienkach a modlitbách sme s obeťami a záchranármi, ktorí ich ošetrujú,“ napísal na twitteri austrálsky premiér Malcolm Turnbull.

11:00 Daniel Andrews, premiér štátu Victoria, označil udalosť za „strašnú udalosť“. Zároveň sa poďakoval záchranárom, ktorí na mieste zasahovali.

http://www.topky.sk/cl/11/1678435/MIMORIADNA-SPRAVA-Utok-v-Melbourne–NAZIVO-Desiatka-zranenych–viaceri-bojuju-o-zivot

 

Besné zviera v Norimbergu: Mladý Kamerunčan v spodnom prádle zúrivo zaútočil na dôchodkyňu

V Norimbergu zaútočil 23-ročný muž oblečený len v spodnej bielizni na 73-ročnú dôchodkyňu. Tá bola s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice.

Video bolo natočené v Norimbergu pri stanici metra Rothenburger Straße. Na videu je vidieť, ako mladý muž oblečený len v spodnej bielizni z ničoho nič brutálne útočí na ženu. Tá bola následne s život ohrozujúcimi zraneniami prevezená do nemocnice. Život dôchodkyne zachránili okoloidúci, ktorí muža zastavili, inak by ju s najväčšou pravdepodobnosťou dokopal na smrť. Polícia muža následne zadržala, informuje nemecká televízia RT Deutsch. Médiá sa následne začali odvolávať na informácie novín Bild, podľa ktorých sa jedná o 23-ročného Kamerunčana, ktorý v Norimbergu študuje. Kriminálna polícia ho začala vyšetrovať za pokus o vraždu. Muž bol umiestnený do psychiatrickej liečebne.

https://www.hlavnespravy.sk/besne-zviera-v-norimbergu-mlady-kameruncan-v-spodnom-pradle-zurivo-zautocil-na-dochodkynu/1247976

 

19-ročný afganský mladík sa v rieke v Berlíne pokúsil utopiť nemeckú tínedžerku. Vraj mali spolu vzťah

Devätnásťročný mladík, ktorý sa v utorok neúspešne pokúsil utopiť 17-ročné dievča v berlínskej časti Spandau, pri tom takmer sám zahynul. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na nemeckú políciu. Prípad sa stal tak, že mladý muž sotil tínedžerku do rieky Havel a skočil za ňou, pričom sa ju odzadu pokúšal násilne tlačiť pod hladinu.

Policajný hovorca povedal pre agentúru DPA, že mladík sa vtedy sám takmer utopil a museli ho oživovať. Dievča zatiaľ dokázalo priplávať na breh rieky. “Mladík nevie plávať a takmer sám zahynul,” dodal policajný hovorca. Berlínske noviny Tagesspiegel napísali, že mladý muž je žiadateľom o azyl z Afganistanu a dievča je Nemka. Podľa podozrenia mali obaja tínedžeri predtým spolu vzťah.

Detektívi z policajného oddelenia vrážd ďalej prípad vyšetrujú.

https://www.hlavnespravy.sk/mladik-sa-v-rieke-v-berline-pokusil-utopit-tinedzerku-takmer-sam-zomrel/1248481

 

Približne 2 stovky afrických mládežníkov rabovali turistov na austrálskej pláži

Približne dve stovky mladých ľudí pôvodom z Afriky vyšli na pobrežnú pláž, kde sa vzájomne napádali a okrádali miestnych obyvateľov a turistov Šokovaní okoloidúci povedali, že približne 200 mladistvých africky vyzerajúcich mladíkov vyvolalo násilie na pláži St Kilda v Melbourne vo štvrtok ráno.

Polícia sa snažila zabrániť stretom, no bola ohromená obrovským množstvom mladíkov. Polícia nalieha, aby svedkovia identifikovali páchateľov. Zábery z masívnej bitky ukazujú, že mladí muži a ženy sa navzájom udierajú a kopú na pláži, uviedol Seven News. Do reštaurácie McDonald’s na Esplanade vtrhlo približne 60 mladých ľudí. Polícia bola na miesto povolaná približne o 2:55 hodine. Inšpektor Jason Kelly označil správanie mladistvých za neprijateľné a povedal, že polícia teraz hľadá zodpovedné osoby. “Bohužiaľ, včera večer sme sa zaoberali množstvom africky vyzerajúcich mládežníkov, ktorí sa angažovali v protispoločenskom správaní,” povedal.

“Páchali násilné zločiny a zapájali sa do mnohých útokov na pobreží St Kildy.” Otec jednej dospievajúcej obete kriminálnikov uviedol, že jeho 16-ročný syn bol okradnutý: prišiel o telefón, hodinky a páchatelia dokonca vzali aj jeho košeľu po tom, čo ho niekoľkokrát udreli. Návštevníci pláže, ktorí sa nachádzali v blízkych reštauráciách, tlieskali polícii za ich úsilie udržať zúrivých mládežníkov pod kontrolou, ale povedali, že ich bolo jednoducho príliš veľa.

“Policajti robili najlepšie, ako mohli, ale myslím si, že boli naozaj prečíslení a mali problém dostať situáciu pod kontrolu,” povedal jeden svedok.

https://www.hlavnespravy.sk/priblizne-2-stovky-africkych-mladeznikov-rabovali-turistov-na-australskej-plazi/1247160