Hrnko: RTVS prerazila úplne dno. Dať pri príležitosti 25. výročia vzniku SR diskutovať ľudí, ktorých aktivity smerovali k tomu, aby žiadna Slovenská republika nevznikla, je zvrátenosť najhrubšieho zrna

Pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej republiky odvysielala verejnoprávna RTVS diskusiu do ktorej pozvala viacerých kontroverzných hostí. Anton Hrnko z SNS vyjadril poľutovanie nad týmto činom. RTVS tak nesplnila jeho očakávania ani po príchode nového generálneho riaditeľa Jaroslava Rezníka.

RTVS odvysielala diskusnú reláciu na Dvojke a v Rádiu Slovensko kde pozvala politológa Samuela Abraháma, Jozefa Bátoru, Zoru Bútorovú, historika Dušana Kováča, novinára Mariána Leška a ďalšie kontroverzné osobností, ktoré Slovensko nemajú príliš v láske.

Najviac kritiky spustil podpredseda SNS, Anton Hrnko: “Jednoducho je to zvrátenosť najväčšieho zrna dať pri príležitosti 25. výročia vzniku suverénnej a samostatnej Slovenskej republiky diskutovať ľudí, ktorí celý svoj intelektuálny potenciál (po tejto debate už ani neviem, či nejaký majú) dali do aktivít, ktoré smerovali k tomu, aby žiadna suverénna Slovenska republika nevznikla. Len tých pár perál, čo mi poslali moji rozčúlení priatelia ma, utvrdzuje v tom, čo v blahej pamäti povedal po reštaurácii Bourbonovcov starý lišiak Tayelrand: Nič nepochopili, z ničoho sa nepoučili.”

Hrnko sa čuduje: “ako môže nejaká osoba, ktorá sa pokladá za vzdelanú sociologičku, po tom, čo všetci hovoria, že sa stalo dobre, keď sa štát rozdelil, že politici rozhodli proti občanovi. Skutočne ten zaslepený čechoslovakizmus nielenže škodí Slovensku, ale otupuje a degeneruje aj myseľ.”

Národniar však pripúšťa, že pri prípadnom referende by občania nehlasovali za rozdelenie Československa, no politici sa podľa neho vtedy rozhodli štátnicky: “Záujmom českého a slovenského občana bolo vyriešenie vzťahu Slovákov a Čechov tak, aby sa ich vzťahy narovnali, zlepšili, a nevytvorili sa dlhodobé prekážky vo vzájomných vzťahoch tak, ako sa to stalo napr. vo vzťahu Srbov a Chorvátov. V tom bola veľkosť V. Mečiara a V. Klausa, politikov HZDS, SNS a ODS, že v danom momente pochopili najlepšie, kde je záujem občana, kam majú slovensko-české spolužitie posunúť.”

Všetkým Čechoslovakistom pripomenul, že ani pri rozpade Rakúsko-uhorskej monarchie nebolo referendum: “Slováci to urobili v Martine 30. 10. 1918, Česi dva dni predtým. Nespomínam si, žeby pri príležitosti okrúhleho jubilea vzniku ČSR dali diskutovať českým kniežatám a uhorským grófom, čo si myslia o zániku monarchie.”

“To, čo urobila Slovenská televízia, je úplné dno. Neospravedlniteľné. Preto by ma zaujímalo, kto vlastne ovláda RTVdvojbodku. Nechce sa mi veriť, že s týmto mohol súhlasiť jej generálny riaditeľ,” uzavrel Hrnko svoj komentár.

Samuel Gdovin
https://www.hlavnespravy.sk/hrnko-rtvs-prerazila-uplne-dno-dat-pri-prilezitosti-25-vyrocia-vzniku-slovenskej-republiky-diskutovat-ludi-ktorych-aktivity-smerovali-k-tomu-aby-ziadna-slovenska-republika-nevznikla-je-zvratenos/1263168