Čínsky prezident vydal rozkaz armáde: „Pripravte sa na vojnu!“

Vo videu, ktoré Čína zverejnila v týchto dňoch prezident Si tin Pching vydal rozkaz armáde, že sa má čo najlepšie pripraviť na vojnu.

Prezident Si povedal

„Vydávam svoje rozkazy: armáda na všetkých úrovniach by mala posilniť vojenskú prípravu a pripravenosť na vojnu.

Rozkaz čínskej armáde: Pripravte sa na vojnu

Armáda by mala pokračovať v uskutočňovaní realistických a spoločných cvičení v bojových podmienkach a pokračovať vo vykonávaní prísnej odbornej prípravy v súlade so Smernicou vojenského výcviku a hodnotenia.

Armáda by mala masovo trénovať a súťažiť, posilňovať špecializovaný tréning pre boj s nepriateľom, zvyšovať reálne bojové schopnosti a zvládnuť zručnosti použiteľné v boji a umožňujúce vyhrať.„

V minulosti sme vás informovali o výzve ruského prezidenta Vladimíra Putina, aby sa ruský priemysel pripravil na vojnu. Toto je druhý varovný signál.

Ak prezident Si tin Pching hovorí o vojne, neznamená to, že Čína zaútočí. Hoci je čínska armáda najväčšia na svete, technicky nemá na globálnu projekciu sily. Nestačí ani to, že podľa parity kúpnej sily a reálnych nákladov na zbrojenie sú dnes nákladmi na úrovni Ameriky. Desiatky rokov investícií USA do armády nedokážu zmazať za rok.

Zdá sa, že celý svet napína svaly. A nie je to už niečo výnimočné.

Situácia nápadne pripomína dni pred prvou svetovou vojnou. Síce každý hovoril o mieri a o tom, že vojna je nepredstaviteľná, ale v skutočnosti sa na vojnu všetky krajiny horlivo pripravovali.

Dnes vieme, že vojna medzi jadrovými veľmocami bude viesť ku konečnému zničeniu buď celého sveta, alebo aspoň jeho časti. To však militaristom neprekáža. Podľa nich neplatí staré heslo, že aj ten najhorší mier je lepší ako najlepšia vojna vojna. Ohňostroj vojny je to čo chcú. S nádejou, že ich to nepostihne.

https://slobodnyvyber.sk/cinsky-prezident-vydal-rozkaz-armade-pripravte-sa-na-vojnu/